Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwis elektroniczny (wymiana GPU) zlokalizowany w pobliżu Warszawy?

dawciobiel 31 Jan 2013 20:31 885 0
 • #1
  dawciobiel
  Level 12  
  HP dv9700 - Uszkodzony układ karty graficznej nvidia wymaga wymiany na nowy.

  Karta graficzna laptopa uległa uszkodzeniu. Z tego co doczytałem na google układy firmy nvidia sprzed 2009 roku posiadały fabryczną wadę (zły skład chemiczny kleju oraz lutu między rdzeniem a podstawką itd). Objawy uszkodzenia: nawet w biosie widoczne są pionowe paski (złożone z kropek), Windows się nie włącza - zawiesza się, linux (LiveCD Ubuntu) również. Wniosek jest taki, że prawie na pewno uszkodzony jest układ od karty graficznej.

  Dlatego poszukuję serwisu który podjął by się wymiany (nie mówię tutaj o reballingu tylko o pełnej wymianie układu na inny - nowy). Pytanie czy ktoś z was zna serwis który by się tego podjął zlokalizowany w Warszawie lub okolicy. Z google znalazłem 2 takie serwisy - niestety oba zlokalizowane na śląsku (expressit.pl).

  Cena takiego zabiegu (części + robocizna + ew. diagnostyka + kurier) to kilkaset złotych - zależnie od serwisu jest to przedział 400-700zł. Oczywiście pada pytanie czy jest to zabieg opłacalny dla tego konkretnie modelu - ale to pytanie pozostawiam w zawieszeniu.

  Laptop: HP pavilion 9700 (dokładnie: 9880ew)
  Karta graficzna: nvidia 8600M GS