Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra H 1,7cdti - moja astra nie pali w dodatnich temperaturach

kubaTra 31 Jan 2013 20:39 5232 12
    kubaTra
    Level 9  
    Witam.
    Mam taki problem. Moja Astra h 1,7 cdti nie pali w dodatnich temperaturach,
    jak jest minus to ok, jak jest plus 3 to odpala za drugim przekręceniem, jak jest plus10 to kaput!! Wyskakuje autko z kluczykiem (ale pali się na stałe kontrolka nie miga), rozrusznik nie kręci, reszta normalnie. Diagnostyka pokazuje brak sygnału z immo do sterownika silnika, ale jak jest zimno to tej usterki nie ma. Podobno w aucie nic nie jest uszkodzone to opinia elektryków (jakiś zimny lut, nie ma przejścia sygnału ,macie jakąś radę) :(
  • Helpful post
    misiek-888
    Level 36  
    Instalacja do sprawdzenia w lewym nadkolu
    kubaTra
    Level 9  
    Witam ,a sam dam radę?
    Serwis Opel
    Level 13  
    Kiedy lampka od immobilajzera się świeci to wskazuje na niesprawność elektroniki silnika lub immobilajzera. Sam raczej nic nie zrobisz. Gdyby immo nie z czytywał kluczyka to by lampka migała. Sprawdź połączenie między immo a sterownikiem (chyba niebiesko czerwony kabel ale ręki nie dam sobie uciąć) lub uszkodzenie sterownika silnika albo immo. Choć się mogę mylić
    kubaTra
    Level 9  
    Czy sterownik silnika w lewym nadkolu astra H 1.7cdti jest rozbieralny, czy to się naprawia, bo u mnie jest tak, jak go podgrzeje suszarką to auto nie odpali, jak go schłodze to odpala (i dlatego nie pali w dodatnich temperaturach).
    misiek-888
    Level 36  
    Jest rozbieralny. Trzeba to zrobić umiejętnie.
    kubaTra
    Level 9  
    Doszedłem do do tego ze jest rozbieralny, z tyłu są 4 wkręty, tylko po ich odkręceniu ta blacha nie chce puścić, czy ona jest na jakiejś uszczelce??
    kubaTra
    Level 9  
    Na tym sterowniku jest taka czarna zaslepka , co to jest? Za nią jest białe oczko.

Dodano po 4 [minuty]:

Czy te sterowniki sie naprawia?
    kubaTra
    Level 9  
    Witam mam pytanko. W Astrze H cdti 101km, jaki bezpiecznik, czy przekaźnik jest odpowiedzialny za pływak poziomu paliwa?
    bzykupiotrek
    Level 12  
    witam

a gdzie sie znajduje dokladnie ten sterownik silnika
    misiek-888
    Level 36  
    Pod zderzakiem z lewej strony
    bzykupiotrek
    Level 12  
    już mam lewe nadkole pod kloszem ktoś kto wpadł na ten pomysł z miejscem na niego to ma zryty ... po każdym deszczu zalewa go woda i plucha śniegowa gratulacje dla projektanta