Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zagubiony/skradziony telefon. Zmiana IMEI

Siwy202 31 Jan 2013 21:48 9330 8
    Siwy202
    Level 9  
    Kobieta wysłała do naprawy telefon Nokia E7 zwykłym listem za pośrednictwem poczty polskiej... aż wstyd to pisać, ale tak właśnie zrobiła. I co się stało? Telefon wcięło, minęło 2,5 tygodnia a telefonu jak nie było tak nie ma. W stacji doręczającej twierdzą, że telefon nawet do nich nie doszedł, a na moim oddziale mają mnie głęboko w poważaniu, czemu się w ogóle nie dziwię.
    Poprosiłem znajomą, która pracuje w Orange i ma na uwadze mój numer IMEI w przypadku gdyby ktoś włączył telefon.

Moje pytanie jest takie: czy jeżeli ktoś ściągnie simlocka, włoży kartę innego operatora lub jeśli to możliwe, w tym modelu, zmieni IMEI, czy telefon dalej będzie widoczny dla macierzystej sieci?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sm233
    Level 38  
    W Nokii E7 nie zmieni numeru imei.
    User removed account
    User removed account  
    Siwy202
    Level 9  
    Cały czas próbuję działać na własną rękę. Poczta się na mnie wypięła ale na dniach odwiedzę kierowniczkę a IMEI telefonu jest cały czas monitorowany więc jak tylko ktoś go odpali to będę wiedział. Wolałbym żeby telefon komuś przykleił się do ręki i w końcu go włączył niż miałby leżeć na nie wiadomo którym oddziale poczty...
    technikabasenowa
    Level 33  
    No i co z tego że będziesz wiedział że ktoś go używa ?Takie coś na własną ręke to duże ryzyko konsekwencji prawnych dla ciebie i osoby która udzieli informacji .
    Siwy202
    Level 9  
    Policja jak to policja. Przyjmie zgłoszenie a za 2 tygodnie dostanę list, że postępowanie umorzone.
    User removed account
    User removed account  
    Siwy202
    Level 9  
    Właśnie dlatego wolę poczekać, aż znajoma da znać i wtedy zgłoszę sprawę na policję. Chociaż z drugiej strony jestem tak wkurzony, że mógłbym po ten telefon jechać na drugi koniec Polski :)
    Pocieszny
    Level 38  
    Christophorus wrote:
    Zgłosić na Policji kradzież przesyłki z telefonem. Jeśli ktoś zacznie korzystać z telefonu powinni go "namierzyć".

Z salonu Nokii, w którym pracowałem, kilka lat temu jakieś łebki zwinęły z gablot wszystkie nowe telefony. Numery IMEI od razu zostały zgłoszone gdzie trzeba. Do dzisiaj się nie znalazły, a policja dość szybko umorzyła sprawę.