Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka samsung WD8704DJF - pralka pobiera i wypompowuje wodę (błąd 4e)

31 Sty 2013 22:45 8412 4
  • Poziom 9  
    witam, mam problem od jakiegoś czasu z pralką samsung. pralka podczas prania np. na programie bawełna który trwa 2 godziny (temp prania 60 st. ) po uplywie 1h12 min przestaje pracować i wyświetla błąd 4e . Pompa odprowadzająca wodę wtedy cały czas pracuje nawet po wyłączeniu pralki, pomaga dopiero wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Po ponownym włączeniu zasilania pompka nadal pracuje (aby doprowadzić pralkę do normalnego stanu konieczne jest odłączenie hydrostatu i podłączenie go po chwili) . Błąd 4e czyli brak wody jest spowodowany według mnie tym iż pompka cały czas wypompowuje wodę w momencie kiedy rozpocznie się moment płukania prania. Wtedy cała woda która wleje się do pralki jest wylewana i po kilkunastu minutach "elektronika" stwierdza, że jest coś nie halo bo faktycznie w pralce woda się nie gromadzi i program prania zostaje przerwany. Pralka nie była nigdy wcześniej naprawiana, niestety jest pół roku po gwarancji :/
    Rzeczy które sprawdziłem dotychczas:
    -hydrostat- wymieniony na nowy
    -umyte przewody od hydrostatu
    -czyszczenie pompki odpływowej
    -sprawdzenie odpływu oraz ciśnienia wody
    -sprawdzenie przewodów od hydrostatu do modułu elektronicznego
    -sprawdzenie (wizualne) modułu oraz programatora - obydwa zalane silikonem, brak widocznych uszkodzeń podzespołów
    Problem który opisałem wygląda na typowy przypadek zbyt nisko umieszczonego odpływu w ścianie i faktycznie jest zamontowany trochę poniżej 60 cm ale pralka od samego początku tak pracowała i nie pomaga nawet umieszczenie odpływu w wannie. Proszę o pomoc bo brakuje mi już pomysłów.
    p.s.stawiam na uszkodzony moduł , nowy kosztuje ok 460zł :(
  • Poziom 38  
    Kubek hydrostatu czyściłeś?
  • Poziom 9  
    Zbych034 napisał:
    Kubek hydrostatu czyściłeś?

tak, na samym początku
  • Poziom 2  
    Przed zakupem nowego modułu spróbuj poszukać poszukać speca od diagnozowania czy serwisowego resetu.
  • Poziom 9  
    uszkodzona okazała się główna elektronika. po wymianie pralka działa bez zarzutów już ponad rok. wymiana elementu bardzo prosta, nie trzeba nic programować ani ustawiać.