Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi Chorus - Naprawa głośności adapterem

polmateuszpol 31 Jan 2013 23:00 9234 9
 • #1
  polmateuszpol
  Level 10  
  Witam! Czy ktoś próbował już naprawiać problem głośności w radiu Audi Chorus (z pokrętłem po środku) adapterem (jak np. z aukcji numer 2966166598 z allegro). Na aukcji napisano "Adapter zakładany jest na stary procesor. Funkcje i nastawy radia pozostają bez zmian a naprawie podlega tylko regulacja głosu. Naprawa nie wymaga wymiany procesora." Czy takie rozwiązanie się sprawdzi, ponieważ cena 75zł jest konkurencyjna w porównaniu z wymianą procesora? Co o tym sądzicie?
 • #2
  slawcioo88
  Level 21  
  Chętnie bym spróbował robić sobie podobny adapter, wygląda mi na to że siedzi tam atmega8, ale jak to działa jeszcze nie wiem, ale zapewne pobiera sygnały z enkodera wtedy kiedy możemy regulować głośność i reguluje głośnością na przedwzmacniaczu.
 • #3
  mkpl
  Level 37  
  Atmega 8 w tym przypadku to przesada.
  Układ działa tak pod przerwania dodatkowego uc jest podłączony enkoder (równolegle z ori procesorem) jeśli wykryje zmianę na enkoderze odłącza szynę i2c przedwzmacniacza nadaje instrukcję głośniej ciszej po czym odłącza się od magistrali i podpina pod procesor główny.
 • #4
  polmateuszpol
  Level 10  
  Czyli myślicie, że takie rozwiązanie może zadziałać? Czy jednak lepiej jest wydać trochę więcej i wymienić procesor?
 • #5
  slawcioo88
  Level 21  
  No jak ktoś sprzedaje i pisze że działa i ludzie pozytywy wystawiają to musi działać. Jak to jest dobrze zrobione jak myślę to powinno działać jak oryginał. Wymiana procesora to droga rzecz więc ja myślę że lepiej kupić ten adapter. Chyba że masz regulację głośności w kierownicy to przy tym adapterze nie będzie działać.
 • #6
  szapet
  Level 21  
  Witam patrząc na aukcję z tymi adapterami to ja bym zamontował orginał,na forum kolega fabi oferował nowe motki wraz z usługą zaprogramowania i wlutowania,jaka była cena takiej usługi nie wiem ale podejrzewam że zawsze można się dogadać,ale to jest tylko moja opinia w wyborze miedzy adapterem, ale każdy zrobi jak uważa czy wybierze adapter czy dołoży trochę grosza i zamontuje orginał.
 • #7
  msepl
  Level 25  
  Zamontowałem 4 sztuki tych adapterów i działają bez problemów.
  Montaż banalnie prosty.
 • #8
  polmateuszpol
  Level 10  
  Dzisiaj zamówiłem ten adapter, po zamontowaniu dam znać jak się sprawuje.
 • #9
  dziobakkr
  Level 2  
  Wiecie może gdzie kupie taki adapter. Na allegro brak.

  Pozdrawiam,
  Przemek
 • #10
  polmateuszpol
  Level 10  
  Witam!
  Adapter działa tak jak powinien, problem z głośnością zniknął (mam nadzieję, że już na zawsze). Myślę, że rozwiązanie to jest godne polecenia. Porównując do drugiego sposobu pozbycia się problemu czyli do wymiany całego procesora sposób z adapterem jest szybszy i tańszy (cena z przesyłką to 85zł, wymiana procesora to około 150-200zł). Jednak tak jak wcześniej napisałem, nie ma jeszcze pewności jak długo rozwiązanie to będzie się sprawdzało i czy adapter ten także nie posiada wadliwej pamięci, która ma ograniczoną ilość cykli zapisu tak jak oryginalny procesor z radia. Co do montażu adaptera, był on bardzo prosty: należało odlutować dwa rezystory a w ich miejsce wlutować dwa przewody, które następnie lutuje się do adaptera. Następnie adapter nakłada się na stary procesor i po zmontowaniu radia można cieszyć się płynnością regulacji głośności.

  Niestety na allegro brak jest w tym momencie ofert sprzedaży adaptera, osoba od której ja go kupiłem napisała, że czeka na dostawę. Nie wiem czy można umieszczać kontakt do sprzedawcy dlatego piszcie na priva.