Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-115C - nie skanuje; kończy się na 'connecting to PC'

01 Lut 2013 00:59 16236 5
  • Poziom 10  
    Od jakiegoś czasu mój Brother DCP-115C po naciśnięciu przycisku skanowania i wybraniu odpowiedniej opcji, nie rozpoczyna skanowania. Wyświetla się tylko napis 'connecting to PC'.

Strona Brothera informuje, że trzeba zreinstalować sterowniki. To nic nie pomaga.
  • Poziom 35  
    Sterowniki, to znaczy także "Control Center2"? Skaner występuje w "moim komputerze"?
  • Poziom 11  
    sprawdź przewód usb !!
  • Poziom 9  
    Za ten błąd odpowiedzialny jest sterownik skanera. Odpowiedź jest bardzo prosta.
    Wejdz na ta strone
    http://welcome.solutions.brother.com/bsc/publ...p.html?reg=eu&c=pl&lang=pl&prod=dcp115c_eu_as
    Sciagnij Sterownik Drukarki i Sterownik Skanera dla Połączenia Lokalnego
    Dla odpowiedniego systemu jaki posiadasz niestety nie opisales go w poscie!!!!
    Po sciagnieciu i dekompresji utworzy Ci sie odpowiedni folder.
    I teraz:
    1:Menadzer urzadzeń
    2:Widok
    3:Pokaz urzadzenia ukryte
    4:Urzadzenia do obrazowania.
    Jezeli jest tam sterownik odinstaluj biezacy sterownik
    Powiniene Ci sie zapalic sterownik na zolto z wykrzyknikiem.
    Opcja aktualizuj sterownik
    Wybierz opcje dostepnych urzadzen na moim komputerze
    Znajdz i wybierz urzadzenia do obrazowania.
    Wybierz opcje szukaj sterownika w moich/zasobach komputerze
    Wybierz opcje przegladaj
    Wejdz do folderu który sciagnales ze strony Brother(jest tam kilka plikow inf)
    Jeden z nich odpowiada za sterwnik skanera(mozesz w notatniku je najpierw otworzyc dwukrtonie klikajac zeby sie upewnic ktory jest wlasciwy- pliki informacji instalatora) Po czym klikasz opcje ok sterownik zaktualizowany. Mozesz korzystac zarowno z drukarki jak i ze skanera
    Zalecam pozniej zainsalowanie pelnej instalacji pakietu oprogramowania.
    Pzdr
  • Poziom 10  
    Niestety, ale zrobiłem tak jak napisałeś i ciągle nie działa tak, jak powinno.
  • Poziom 9  
    Podepnę się pod temat chociaż minęło kilka lat od ostatniego posta. Otóż po zmianie systemu z XP na 7 musiałem sciągnąć i zainstalować sterowniku do mojej DCP 115C zgodne z win 7 czyli 115-INST-WIN7-A. Wszystko gra oprócz skanowania. Po naciśnięciu skanuj, obojętnie czy na drukarce, czy na panelu control center 3 wyskakuje komunikat :
    Nie można znaleźć DCP -115C
    - Jeśli urządzenie jest wyłączone, włącz urządzenie.
    - Sprawdź połączenie kabla I / F pomiędzy urządzeniem
    w komputerze.
    - Jeśli skaner współpracuje z inną aplikacją, anuluj
    skanowanie lub zaczekaj, aż zadanie skanowania zostanie
    zakończone i spróbuj ponownie.
    (CC3-202-03031b02)
    Podejrzewam że nie wszystkie sterowniki się zainstalowały, ponieważ drukuje dokumenty, pokazuje status monitor. Zeskanuje nawet tylko z opcji urządzenia i drukarki-skanuj.
    pzdr
    Z ostatniej chwili. Temat zamknięty.
    Źle zainstalowane sterowniki. Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie przywróciło prawidłowe działanie drukarki.