Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vekta TK6 - Podłączenie do instalacji 4-przewodowej

baracha 12 Maj 2013 20:09 18762 42
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Nie robisz mostków kabelkami od śrubki do śrubki. Po to są mostki, które robią dokładnie to samo. Aby łatwiej ci było to zrozumieć spójrz na schemat Wekty TK6.

Ps. Generatora wywołania nie ma. Na schemacie jest pokazany jako opcja. Zacisk nr 1 łączy się z potencjometrem powyżej.

Jeszcze odnośnie 5+1. To oznacza instalacja 6 żyłowa. Mostki łączą w takiej opcji 4 z 5 i 6 z 2 (patrz schemat).
    333mario
    Poziom 17  
    Wróć. Podłączenie Wekta:

1. pomarańczowy
    2. niebieski
    3. biały
    4. szary

założone 2 zworki, musi działać jeżeli urmet działał wcześniej.
    henios11
    Poziom 9  
    :D udało się podłączenie było ok ,problem tkwił w stykach guzika odkładania słuchawki :D (wystarczyło podotykać trochę i poruszać ) dzk for all i pzdr
    henios11
    Poziom 9  

Dodano po 38 [sekundy]:

j/w jest podłączony domofon i działa.
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Jak widać z powyższego zdjęcia, masz ściszony sygnał wywołania (dzwonek). No chyba, że to zamierzone działanie. :)
    batman06
    Poziom 14  
    Witam mam podobny problem z podłączeniem tylko jeszcze starszy domofon bo nawet płytki nie posiada. Chcę go wymienić na słuchawkę Vekta TK6
    Stara słuchawka podłączona 4 przewodami które wchodzą na zaciski
    1-szary
    2-jest tam kondensator elektrolityczny podłączony do zacisku 5
    3-zielony (idzie dalej do mikrofonu)
    4-niebieski
    5-biały (jest tam podłączony kondensator, a przewód idzie do włącznika otwierania drzwi)
    6-założona zwora z zaciskiem 4 (przewód idzie do włącznika otwierania drzwi)

Czytając wątek podłączyłem do Unifonu Veka TK6 tak
    1-szary
    2-noga kondensatora -
    3-zielony
    4-niebieski
    5-biały i noga + kondensatora
    Niestety nie działa prawidłowo, nic nie słychać ani w jedną stronę ani w drugą. próbowałem zarówno z mostkami jak i bez różnica była tylko w tym, że na założonych zworkach działał elektromagnes drzwi bez zworek nie działał.
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Pierwszy zauważony błąd, to na zacisku 2 w nowym unifonie ma być masa, czyli kabelek niebieski. Zielony ma być na zacisku nr 4. Kondensator ma iść na zacisk nr 3. Zwróć tylko uwagę na jego biegunowość. Ma być tak samo jak w starym unifonie.

Abyś zrozumiał swoje błędy masz tu układ w starym:

1 - wywołanie
    2 - słuchawka
    3 - mikrofon
    4 - masa
    5 - przycisk
    6 - przycisk

W nowym masz kolejno:

1 - wywołanie
    2 - masa
    3 - słuchawka
    4 - mikrofon
    5 - przycisk
    6 - przycisk
    batman06
    Poziom 14  
    Wszystko ładnie i pięknie, tylko nie mogę zrozumieć po co jest tam kondensator. Wyczytałem, że nie mogę tam zrobić zwykłej zworki. Za Twoją poradą podłączyłem teraz tak, i działa. Mam nadzieję, że dobrze.
    1 - wywołanie / szary
    2 - masa / niebieski
    3 - słuchawka / kondensator -
    4 - mikrofon / zielony który idzie do mikrofonu
    5 - przycisk / wolny
    6 - przycisk / kondensator+ oraz biały
    Do tego założona pierwsza zworka od lewej
    Dziękuję za pomoc
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Kondensator jest stosowany tam, gdzie otwieranie zamka jest zrealizowane za pomocą żyły słuchawkowej. Typowo jest to po żyle mikrofonowej i wtedy nie stosuje się żadnego kondensatora. Tak zresztą wstępnie jest przygotowany unifon Wekta TK6, tzn. zworki założone jak do instalacji 4 żyłowej i otwieranie zrealizowane poprzez zwarcie żyły mikrofonowej do masy.
    matibvb2
    Poziom 2  
    Witam, podłączam się pod temat.
    Mam domofon procomm qh-O888 i wszystko działa jak trzeba, ale muszę podłączyć unifon z drugiej strony domu i kupiłem wekta tk6. W ogóle nie mogę dojść jak podłączyć kable, ponieważ z modułu wewnętrznego wychodzą mi 4 kable zielony, szary łączą się z modułem zewnętrznym, brązowy i niebieski z elektrozaczepem. Podłączam to na logikę do wekty ustawionej na 3+1 i w żaden sposób nie działa. Albo wywołuje drugi domofon, albo cisza. Będę wdzięczny jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to ze sobą połączyć.
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Nic z tego nie wyjdzie. To inne systemy. Wekta TK6 pracuje na minimum 4 żyłach. Twój system pracuje na dwóch żyłach. Chodzi o prowadzenie rozmowy i wywołanie. Pozostałe dwie żyły w twoim unifonie służą tylko do otwarcia zamka.
    matibvb2
    Poziom 2  
    To możesz poradzić co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Czy można podłączyć dodatkowy kabel, czy może trzeba zmienić cały system? A może po prostu inny unifon wystarczy podłączyć? mam szukać do instalacji 2 żyłowych?
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Najlepiej byłoby zastosować taki sam unifon o ile producent przewidział taką możliwość. Kupienie dowolnego na 2 przewody mija się z celem. Systemy są przeróżne i nie współpracują ze sobą.