Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OV-HomeSpot od Overmaxa test ?

Fotodetektor 01 Feb 2013 09:33 11463 44
    Fotodetektor

Level 30  
    Pojawiło się nowe urządzenie od OVERMAXA o nazwie OV-HomeSpot.
    Czy ktoś z Was już to miał okazję sprawdzić i przetestować ?

Podobno:
    Wystarczy podłączyć Homespot do telewizora, a wówczas na jego ekranie obejrzysz ulubiony film. Homespot umożliwia oglądanie filmów, zdjęć i słuchanie muzyki przesyłanych bezpośrednio z innych urządzeń z systemem Android połączonych z tą samą siecią Wifi.
  • Helpful post
    ceem
    Level 11  
    Zakupiłem to urządzenie dwa dni temu. Nie udało mi się uruchomić E-SHARE, aplikacji do połączenia np telefonu lub tabletu z urządzeniem. Jest podana strona do pobrania aplikacji lecz urządzenie jej nie wyświetla. Z telefonu łącze się z tą stroną i jest tam aplikacja do pobrania. Nie wiem na razie w czym jest problem. Poza tym wszystko działa. Dostęp do Google Play, pełny internet na telewizorze itp.
    Czy komuś udało się zainstalować E-SHARE?
  • Helpful post
    grzesinek_c
    Level 12  
    Jak na razie mam spory problem z odtwarzaniem filmów. TZN. filmy się odtwarzają, nawet po sieci ale co kilka minut zanika głos i trzeba zapałzować i po chwili jak film ruszy to dźwięk jest. Myślałem że to wina sieci ale dzieje się tak nawet wtedy jak wrzuciłem dziecku bajkę na pamięć do tego urządzenia. Próbowałem różnych playerów i to samo. Nie mam pojęcia co zrobić???
  • Helpful post
    ceem
    Level 11  
    Ja już rozwiązałem problem z E-SHARE. Wszystko działa poprawnie. You Tube działa lepiej z aplikacji, z sieci niekiedy przytnie ale być może to wina słabego u mnie netu. Na razie nie działa VOD ONET. Aplikacja na androida jest jeszcze niedopracowana. Poza tym gry z GOOGLE PLAY i inne aplikacje jak radia internetowe itp działają poprawnie.
    @grzesinek- u mnie problem z dźwiękiem nie występuje. Z pamięci filmy wyświetlają się prawidłowo. Z sieci też. Ja mam to małe urządzenie jak pendrive. Jest jeszcze drugi rodzaj większy i tam jest inny android (4.0.3. bodajże). Które Ty posiadasz? Może to wina softu?
  • Helpful post
    grzesinek_c
    Level 12  
    Mam to małe urządzenie. Powoli rozwiązuje niektóre problemy. Eshare jeszcze nie :) Co się tyczy dźwięku to wifi mam ok ale podłączyłem teraz to do 2 tv i tu śmiga wszystko ok. Więc nie wiem w czym był problem. moze coś z gniazdem HDMI. Z overmax odpisali że szykują poprawkę.
  • Helpful post
    ceem
    Level 11  
    Podłączyłem Overmax pod inny tv i.. problem z odtwarzaniem dźwięku. Co parę sekund dźwięk zanika i za chwilę powraca. Ten telewizor ma HD ready i nie wiem czy to właśnie nie jest problemem. Gdy kupowałem to urządzenie poinformowano mnie że tych większych już nie ma ale one współpracują tylko z telewizorami full HD. Być może tu występuje ten sam problem.
    Poza tym jakoś to działa. Ostatnio odkryłem fajną aplikację Ttorrent :D . Bardzo sprawnie śmiga, a chyba jest mniej prądożerne niż komputer.
    Warto podłączyć myszkę bezprzewodową (i klawiaturę) bo bardzo usprawnia korzystanie z urządzonka.
  • Helpful post
    grzesinek_c
    Level 12  
    Mnie też dźwięk zanika na TV z HDReady. Prawdopodobnie tam jest problem. Może trza coś zmienić w rozdzielczości na Androidzie? Generalnie jestem zadowolony z zakupu :)
  • Helpful post
    graaal1
    Level 2  
    Czy ktoś próbował na tym urządzeniu uruchamiać TVNPlayer ?
    Czy wiecie w jakiej technologii działa pilot? I jak się sprawuje? Bo z wyglądu jest bardzo fajny..
    ceem
    Level 11  
    TVN Player uruchamiałem i działa, choć rozczarowuje mnie jakość obrazu i dźwięku. Daleko do ideału. Nie wiem jaka powinna być bo na laptopie też nie powala. Może trzeba zmienić coś w ustawieniach ale jeszcze tego nie rozpracowałem. Ipla wypada zdecydowanie lepiej.
    Pilot niekiedy ma problem z komunikacją, tzn chwilami tak jakby się zaciął po czym przez jakiś czas działa normalnie. Myślę że jest to wina aplikacji do komunikacji z pilotem i może w niektórych sytuacjach przymula bo sam zasięg pilota jest OK. Dlatego wolę używać myszki bezprzewodowej i klawiatury ekranowej, jest to wygodniejsze (klawiatura komputerowa sprawuje się znakomicie ale w salonie jest już dużo pilotów więc klawiaturę sobie darowałem).
    grzesinek_c
    Level 12  
    Może ktoś z użytkowników poradzi, co zrobić żeby nie zanikał głos podczas odtwarzania filmów. Wina jest raczej po stronie tego, że podłączam pod tv HDready. Gdy podpinam pod fullHD wszystko jest ok. Najlepiej współpracuje z myszką bezprzewodową :)
    ceem
    Level 11  
    Chyba mam rozwiązanie dla tv HD Ready. Zainstalowałem MX Player i w tym odtwarzaczu dżwięk działa poprawnie. Można oglądać filmy :D .
    grzesinek_c napisz czy u Ciebie zadziałało.
    grzesinek_c
    Level 12  
    OK dziś to sprawdze i wieczorem postaram się napisać :) Dziękuję za pomysł :)
    ---
    :/ Kurde chyba nie bardzo bo ja tylko używam MX Player. Doinstalowałem jakieś dodatkowe kodeki do niego i też się dzieje to samo. Czasem leci film przez 20 minut a czasem po 1 minucie już ucieka głos. Muszę zapałzować, odczekać kilka sekund i znowu puścić. I tak non stop :)
    Acha, mój kumpel jeszcze mnie zażył pytaniem i to dobrym. Jak podłączyć kamerkę??? Podpinaliśmy 3 rodzaje i żadnego nie wykrywa :/

Moderated By _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

• Helpful post
    sylek2
    Level 1  
    zakupiłem to urządzenie i mam problem z połączeniem wifi.Pobiera adres ip a zachwile wyskakuje komunikat brak uwierzytelnienia dodam tylko ze mam tv hd ready a na tym wifi działają mi telefony tablet i laptopy a tu lipa
    grzesinek_c
    Level 12  
    Możesz mieć podobny problem jak ja. Ja swojego odesłałem do serwisu. Po rozmowie z pomocą techniczną doszliśmy do wniosku że może być uszkodzone gniazdu miniUSB. Też w pewnym momencie zaczął gubić sieć. Teraz czekam na przesyłkę zwrotną :)
  • Helpful post
    mgmgsm
    Level 11  
    Fajny sprzęt, ale popsuł się praktycznie zaraz po wyciągnięciu z pudełka.

Kupiłem 2 sztuki - jedną dla siebie, drugą na prezent.

Obie to samo - nie styka gniazdo zasilania usb.

Jeden oddałem do reklamacji, drugi udało mi się zwrócić do sklepu.

Ogólnie polecam urządzenie, jednak przy zakupie upewnijcie się, że jest sprawne.
    Szkoda później nerwów.

Dodam, że kupowałem w Selgros.
    grzesinek_c
    Level 12  
    Ja też kupiłem 2 sztuki. U mojego kumpla działa a mnie też prawdopodobnie padło usb. Wysłałem i czekam na odpowiedź. W każdym razie do tej pory byłem zadowolony, tylko występował ten problem z dźwiękiem na TV HDReady. Na fullHD wszystko śmigało bez problemów.
    grzesinek_c
    Level 12  
    Troszkę ucichło tu na temat tego urządzonka, ja otrzymałem swój egz. z naprawy i sieć mi nie zanika więc był to problem z miniusb. Ale zanikanie dźwięku występuje nadal. Może ktoś coś poradzi???
  • Helpful post
    maciej49
    Level 11  
    Może ktos z kolegów moze powiedzieć czy istnieje możliwość zaplanowania nagrywania na nośnik typu pendrive. W instrukcji nie doczytałem się natomiast na allegro wspomina sie o tym.
    grzesinek_c
    Level 12  
    No nie pomogę niestety ale na stronie pojawił się soft do pobrania. Jak mnie poinformowano u źródła, jest to ten sam soft co był tylko z uporządkowanymi bibliotekami. A jeżeli chodzi o aktualizację, to ta podana w instrukcji nie działa :/ Zadziałało dopiero z poziomu systemu.
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Witam
    Wpadł mi ostatnio HOMESPOT w ręce i mam przygotowane pod niego dwa nowe softy:

- przeróbka z orginalnego (dodano ROOT, superuser, deodexed, zamieniono w launcherze "ustawnienia" na "XBMC", usunięto zbędne aplikacje)
    - linux z XBMC (OS SMART TV) - jeszcze w wersji beta

Jeżeli ktoś chciałby potestować te softy to dajcie znać a wrzucę je na serwer i podam linki.

Pozdrawiam
    grzesinek_c
    Level 12  
    Spoko, chętnie przetestuję, głównie dlatego że mam problem z dźwiękiem jak już wyżej wspomniałem na tv z hd ready. Tylko jak potem wrócić do ustawień fabrycznych? Sprzęt na gwarancji i już raz odwiedził serwis (była awaria mini usb).
  • Helpful post
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Zgodnie z zapowiedzią :)

Oryginalny soft ze strony OVERMAX:

Link

Soft OVERMAXa z moimi poprawkami:

Link

Linux z XBMC (XBMC uruchamia się od razu po odpaleniu boxa):

Link

Teraz parę uwag...

W sofcie z moimi poprawkami jest aplikacja "FullScren", która to likwiduje dolny pasek żeby było lepiej oglądać materiały na pełnym ekranie. Niestety jeżeli ustawimy żeby włączała się razem z boxem to nie będzie działao WIFI. Dlatego należy nie zaznaczać tej opcji a dolny pasek notyfikacji chować ręcznie poprzez wybranie "Hide Barr"(o ile dobrze pamiętam), która znajduje się w rozwijanym menu pod datą i czasem.
    Po zainstalowaniu XBMC należy go od razu uruchomić (po zainstalowaniu wyświetli się komunikat i dwa przyciski "Gotowe" i "Uruchom" - wybieramy "Uruchom". W innym przypadku nie będze działać skrót do XBMC w launcherze.
    Wersja Linux nie została przetestowana bo nie miałem pilota. Na pewno ładuję się po zainstalowaniu (trochę to trwa) i uruchamia się XBMC. Bez problemu można też wrócić do wersji oryginalnej softu.

Kilka słów o instalacji...

1. Wypakowujemy dany zip z softem na pendrive
    2. Odłączamy dongla od zasilania
    3. Wkładamy pendrive w przeznaczone dla niego miejsce
    4. Wciskamy przycisk reset (najlepiej jakąś szpilką)
    5. Trzymając wciśnięty reset podłączmy dongla do zasilania i czekamy aż pojawi się zielony ludzik na ekranie
    6. Zwalniamy przycisk reset i czekamy aż instalacja dobiegnie końca. Cały proces jest automatyczny i nie musimy nic więcej robić. Po wszystkim dongle się zrestartuje i uruchomi się z nowym systemem.

Pozdrawiam i powodzenia
    grzesinek_c
    Level 12  
    Powalczę w domu, tylko mam pytanie dotyczące instalacji, jakoś poprzednio nie mogłem sobie poradzić z tą szpilką, po prostu nic się nie działo :/ . Uaktualnienie zainstalowałem poprzez opcję UAKTUALNIJ. Czy w tym wypadku też to zadziała, czy tylko trzeba próbować z resetem?

Dobra mam :)
    Teraz 3 sprawy:
    1. zainstalowałem androida z poprawkami i poszło bezproblemowo. Tylko aktualizacja przy pomocy apki UAKTUALNIJ. I teraz po aktualizacji nie zmieniło moich ustawień a dodało kilka swoich. Niestety zapomniałem jakie ale była jakaś apka do odtwarzania filmów i jakiś menager. Potem wszedłem w opcje i wybrałem przywróć do ustawień fabrycznych. Sprzet się zrestartował i wyczyścił wszystko. Ale łącznie z tymi apkami co pojawiły sie po wcześniejszej aktualizacji. Sieć działa, teraz testuję odtwarzanie filmu HD po LANie.
    2. Nie ma opcji Uaktualnij i nie mogę odpalić linuxa, kumplowi się to udało ale jednak Linux nie działa na tym.
    3. Co mam zrobić, żeby przywrócić oryginalne oprogramowanie skoro nie działa to wkładanie szpilki lub spinacza do tego otworu :/ Może jakiś inny sposób jest ewentualnie jak to otworzyć i zajrzeć żeby nic nie urwać?
  • Helpful post
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Sorki że dopiero odpowiadam, obowiązki...
    Te softy, aby działały prawidłowo muszą być aktualizowane poprzez przycisk reset. Poprzez "UAKTUALNIJ" aktualizowane są tylko pliki systemowe, bez kernela i ustawień bootujących, dlatego linux nie działa a to co masz uaktualnione to tylko hybryda dwóch systemów i raczej poprawnie działać nie będzie...
    Trzeba próbować uaktualnić poprzez "reset". Też miałem z tym problemy ale po kilku próbach się udało. Trzeba wyczuć gdzie jest ten malutki przycisk. Ja wyraźnie czułem palcami gdy go naciskałem.

Pozdrawiam
    grzesinek_c
    Level 12  
    No dobra, twoje systemy po rozpakowaniu pokazują 2 pliki w tym jeden jest nadal spakowany. Kolega próbował instalować Linuxa i jemy wywalało bad file. czy ten wewnętrzny folder "update" też trza rozpakować? Mnie się nie udaje wcisnąć reseta. Muszę jakoś to rozebrać i zobaczyć dlaczego nie da się wcisnąć :/ Ale chyba dopiero po weekendzie. W każdym razie po 30 minutach odtwarzania filmu po lanie, nie zrywa mi głosu a to był główny problem.
  • Helpful post
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Pliku "UPDATE.ZIP" nie należy rozpakowywać. Drugi plik z rozszerzeniem .aml to komendy dla uboot-a i te dwa pliki w takiej formie mają być na penie. A kolega próbuje instalować przez apkę "uaktualnij" czy przez reset??
    grzesinek_c
    Level 12  
    Tak, kolega instaluje przez "reset" (jemu dziala). Ale po uruchomieniu wywala "bad file" podczas instalacji.
    Gonzo24TP
    Level 10  
    A może wiesz co dokładnie wywala?? Może zdjęcie lub print screan??
    grzesinek_c
    Level 12  
    Kończymy u mnie bro.... i jak będzie w domu to zrobi fotkę i mi prześlę a ja podeślę tu ewentualnie na maila, żeby nie zaśmiecać forum. grzecie(malpa)op.pl
    Gonzo24TP
    Level 10  
    Ok. Mój mail to gonzo221(malpa)o2.pl
    My kończymy już 0,5 ;)

Pozdro