Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic tx-25md1p. Brak obrazu, fonia jest. Gdzie szukać usterki?

14 Lut 2005 00:38 2530 11
  • Poziom 14  
    Brak obrazu, fonia jest. Gdzie szukać ?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 25  
    Witam, szukaj wewnątrz tv,jeśli choć trochę się orientujesz w tym,
    przedewszystkim rozpoznanie czy startuje wysokie nap.,pewnie nie,
    czy kineskop świeci w szyjce,???, miernik do ręki i coś zmierz ,to taka podstawa ,choć ogólnie to przybliży problem.Pozdr.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 14  
    Żarzenia brak, napięcie na nim 0V. Przy podłączaniu do prądu słychać normalny dźwięk jak przy odpalaniu kineskopu. Napięcie na G1=5-6V G2=0V. Na złączce doprawadzającej napięcie do kineskopu koło 160V na pinie 200V i 150V Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

Doszedłem do wniosku, że coś nie tak jest z 200V i rzeczywiście, po dogłębnym sprawdzeniu, okazało się, że padł Q503 i bezpiecznik nap. 150V. Jutro wymienię i zobaczę co się będzie działo :)
  • Poziom 14  
    Okazało się, że TDA8175 sfajczony, wymieniłem go + rezystor i zenerkę przy nim, bo też upalone były. Wszystko wydawało się piękne, TV odpalił, HV startuje, nawet obraz jest :]. Szkoda tylko że w postaci jednej ciągłej krechy :P. Nie ma odchylania w pionie. Czyżby coś z TDA8175 ? Gdzie szukać dalej ?
    Pozdrawiam
  • Serwisant
    Może TDA8175 malowanka a może brak impulsów z VDP,sprawdz oscyloskopem czy VPD wypuszcza impulsy.
  • Poziom 14  
    Nie mam niestety oscyloskopu, ale sprawdzałem też, podając "ręczne" impulsy do pinu 7 TDA8175. Zero reakcji, cały czas pas na samym środku. Dodam, że napięcie na trzecim pinie (GEN) dość mocno rośnie >13V
  • Poziom 14  
    Podmieniłem tego mojego TDA8175 na 8177. Mam odchylanie w końcu :). Z geometrią będę się później bawić. Teraz zostaje problem z poziomem. Otóż obraz jest z obu stron zwężony na kształt ) (
    Do tego po środku oprócz śniegu mam biegające trójkolorowe pasy. Jakieś sugestie ?
  • Serwisant
    Jak TDA8175 na TDA8177 przecież nie pasuje.
  • Poziom 14  
    No po małych przeróbkach pasuje (przynajmniej obraz mam :) ), później kwestia dobrania geometrii, z tym sobie jakoś poradzę. Chodzi mi tylko o to odchylanie w poziomie teraz. Wydaje mi się, że coś się stało gdy zapomniałem podłączyć wtyczki uzwojeń odchylania, nie wiem niestety co :(. Pozdrawiam
  • Serwisant
    Jak zapomniałeś podłączyć cewek i obraz masz ciekawe,a tranzystor H wytrzymał pracę bez obciążenia cewkami nieźłą ta naprawa.
  • Poziom 14  
    H wytrzymało bo TDA8175 był wadliwy, a z V to pisałem co się stało. Przydało by się trochę pomocy, a nie tylko wytykanie błędów, osobie która po raz pierwszy naprawia telewizor.