Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Goclever I101+modem e173+Aero2 - nie łączy z internetem

01 Feb 2013 11:49 2916 5
  • Level 8  
    Mam taki problem, nabyłem tablet Goclever I101 na androidzie 2.2.2 oraz modem Huawei E173u-2 (niebrandowany prosto z Sferii) wraz z kartą Aero2. Modem jest na liście producenta jako współpracujący z w/w tabletem, który go widzi (automatycznie wpisują się wartości MMC i MNC), a modem loguje się w sieci UMTS (mrugająca dioda na niebiesko). Po przejściu zgodnie z instrukcją dodania nowego punktu dostępu sieci komórkowej i włączeniu transmisji danych (roamingu też) na tablecie pokazuje się ikonka 3G z dwoma mrugającymi strzałkami i to WSZYSTKO, dalej nie nawiązuje połączenia tj. dioda na modemie cały czas mruga na niebiesko, a ikonka 3G jest z w/w mrugający strzałkami i połączenia z internetem nie ma. Zaznaczam, że mieszkam w W-wie i z zasięgiem z 3G problemu nie ma. Na laptopie z Vistą łączy od razu i śmiga, aż miło patrzeć. Czy ma ktoś pomysł co zrobić, aby łączyło na w/w tablecie? Pozdrawiam
  • Level 37  
    Spróbuj zainstalować jakąś operę, czy inną mobilną przeglądarkę.
  • Level 8  
    Sprawdziłem z Operą, nie łączy z netem. Sprawdziłem też identyczny modem z Playa z ich kartą i jest dokładnie to samo wszystko widzi, a nie łączy. Zauważyłem też, że w necie jak są zrzuty zakładki "punkty dostępowe" andka to widać kilka punktów na naraz, które można włączać i wyłączać. Natomiast u mnie po wyjęciu modemu profil punktu znika (po cofnięciu) i pokazuje się już włączony jak ponownie włakadam modem (dot. to obu w/w modemów). Więc zawsze mam widoczny tylko jeden punkt dostępu w zależności od włożonego modemu i karty.
    Ponadto jak po dodaniu i zapisaniu nowego profilu punktu włączę go (zielona Kropka) to już nie mogę wyłączyć, a po ponownym włożeniu modemu jest już włączony. Wg porad z neta poprzez TNI przestawiłem też ustawienia w modemie na te optymalne do aero2 i dalej nic. Czekam na dalsze podpowiedzi co może być przyczyną.
    Może problem jest z adroidem (model -disco, wersja 2.2-20110325, wersja jądra 2.6.32.9 zjd@dtlinuxserver #31, kompilacja FRF85B), ale przecież modem rozpoznaje i widzi.
  • Level 23  
    Nie rozumiem - jest ikonka ze strzałkami, a modem miga, połączenia nie ma?
    Na jakiej ikonce widzisz te strzałki? od WiFi, czy 3G? Może wystarczy wyłączyć wifi?
  • Level 32  
    Uważam, że gdy jest włączone 3G, to wi-fi powinno się samo wyłączyć.
  • Level 8  
    Na tablecie na pasku ikonka 3G, pod którą dwie mrugające strzałki obok siebie wskazujące pierwsza w górę, druga w dół. Wifi wyłączone i od niego jest inna ikonka (antenka). Na modemie dioda cały czas mruga na niebiesko (WCDMA) lub błękitno (HSDPA), co świadczy że loguje się w sieci UMTS, ale nie zapala się na stałe co świadczyło by o połączeniu z netem.