Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Urządzenie wielofunkcyjne do domu.

nowart76 01 Lut 2013 12:44 8565 18
  • #1 01 Lut 2013 12:44
    nowart76
    Poziom 2  

Witajcie
    Zdaję sobie sprawę, że podobnych tematów jest już zatrzęsienie jednak z powodu kilku wątpliwości pozwolę sobie zapytać fachowców licząc na pomoc.
    Od kilku lat użytkuję Hp C4280, już raz wymieniony na nowy, ostatnio odmówiła posłuszeństwa serwując słynny komunikat o braku kasety lub jej uszkodzeniu (kartridże nowe, pełne, oryginalne).
    Zatem mam serdecznie dość tego awaryjnego badziewia.

I tu pojawia się pytanie zasadnicze - co wybrać? Aby ułatwić Wam pomoc:

1. Urządzenie wielofunkcyjne, bez faksu, duplexu. Wystarczy dobry druk i skan/ksero.
    2. Z urządzenia korzystają 2 komputery , ja mam już dość kloca na swoim biurku zatem mile widziane wifi w celu zamknięcia sprzętu gdzieś w szafie, podłączonego jedynie do sieci.
    3. Drukuję niewielkie ilości do potrzeb domowych, często drukarka stoi tygodniami nieużywana.
    4. Nie drukuję zdjęć, grafik czy innych niestandardowych powierzchni. Jak już to bardzo sporadycznie, raczej jako akcent w druku (zdjęcie w CV, tabelka, wykresik, czy skan dokumentów). Nic takiego, czego nie da się zrobić w druku cz-b.
    5. Bezawaryjność, która w urządzeniach HP jest z doświadczenia mojego i otoczenia mi bliskiego, porażająca. Psują się , leżąc niemal nieużywane.
    Zdaję sobie jednakowoż sprawę, że tanio i dobrze to już było, ale może są jakieś wyjątki nad którymi warto się pochylić.

Pytanie zatem na które nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi - czy mając tak długie przerwy w użytkowaniu urządzenia lepiej wybrać tani laser (np HP M1132 za ok 450zł) i nie martwić się znowu o zatkane głowice, przyschnięte tusze i problemy z tym związane, czy wybrać jednak tańsze urządzenie atramentowe dające jednak więcej opcji, długą gwarancję i tanie kartridże (np Brother J315W, może DCP-J525W - tusze 2x wieksze w podobnej cenie). Jak wygląda w nich czyszczenie automatyczne? Czy okaże się, że po miesiącu nieużywania mam połowę pojemności tuszów, które maszyna zużyła na czyszczenie?

Nie chcę znów wyrzucać pieniędzy w błoto na szmelc, który po roku i wydrukowaniu 200stron psuje się bez powodu.
    Cena - wiadomo, że wolę dać 300 niż 600, jednak jeśli będzie to różnica w jakości, trwałości, kosztów eksploatacyjnych uzasadniająca taką dopłatę to wolę zapłacić raz a dobrze.
    Uprzejmie proszę o poradę co wybrać - jeśli laser to jaki model? Podobnie z plujką.
    Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam serdecznie.

0 18
  • #2 01 Lut 2013 15:51
    Stan-S11
    Poziom 31  

Wszystkie atramentówki maja jeden zasadniczy minus - muszą pracować.
    Sprzęt atramentowy nie lubi i nie toleruje dłuższej bezczynności ( zasycha tusz zatykając dysze drukujące ).
    Z tego też powodu co niektórzy wybieraja laserówki.
    Wspominana firma Brother rozwiązała ten problem w ten sposób że automatycznie włacza się czyszczenie dysz drukujących, ale nie ma nic za darmo. Urządzenie musi caly czas być podłączone do prądu oraz następuje utrata tuszu podczas czyszczenia.A zatem nie ma idealnego rozwiązania, istotne jest aby sprzęt nie odmawiał posłuszeństwa kiedy jest najbardziej potrzebny.
    Dlatego też polecał bym HP Photosmart C7180 wyposażony w system CISS.
    Urzadzenie bardzo masywne oparte o metalowa podstawę i metalowy stelarz, mające w swoich opcjach Wi-Fi oraz BT, a zastosowany sytem CISS sprawia że nie ma wymiany żadnych wkładów i koszt drukowania np. tekstu zchodzi ponizej 3 groszy za stronę.

0
  • #3 01 Lut 2013 17:12
    nowart76
    Poziom 2  

Rozumiem, że polecasz już nieprodukowane, niedostępne urządzenie całkiem przypadkiem oferując jako jedyny ten sprzęt na allegro?
    Metalowy stelarz i podstawa nie jest mi do niczego potrzebne - nie rzucam tym , tylko stoi na biurku. Podobnie CISS, fajna sprawa ale nie drukuję takich ilości, zwłaszcza w kolorze, aby za to płacić.
    Wybacz tupet nowicjusza ale taka porada raczej ma niewiele wspólnego z rzetelną pomocą, choć pewnie urządzenie ma swoje zalety i wezmę je pod rozwagę. Dziękuję.

0
  • #4 01 Lut 2013 20:52
    majeranek86
    Poziom 12  

Siemka,

jeśli chcesz mieć pewność ,że atrament jest niedrogi, ma dobrą wydajność to weź HP 3525 z nowej serii. Tusz nr 655 kupisz od 27 zł /sztukę w necie. Ma wydajność na ok. 400-500 str w czerni i kolorze. Głowica i tusz w tej serii pozwala na "niedrukowanie" przez ok. miesiąc czasu. Ma wi-fi, duplex też ma, dość ładnie i szybko drukuje.

Jeśli dużo i często drukujesz to można rozważyć coś na podróbki, ale wtedy bezpieczniejszy jest laser. Musisz sobie przeliczyć ile stron drukujesz na miesiąc w czerni i czy w ogóle w kolorze.

Funkcję auto-czyszczenia ma już praktycznie każdy atrament oferowany na rynku, nawet te dwu-wkładowe z zintegrowaną w kartridżu głowicą. W niektórych możesz nawet ustawiać częstotliwość auto-czyszczenia, tylko uważaj, bo auto-czyszczenie wymaga podłączenia urządzenia do prądu i utrzymanie go w pozycji uśpienia.

HP 1132 jest fajnym rozwiązaniem, tylko że nie ma wi-fi i byś musiał albo go podpiąć pod router albo udostępniać przez kompa, co mija się z celem. Ale to już Twoja decyzja.

Ja korzystam z HP K5400, na 4 wkładach, z dwoma głowicami, i tusze nigdy mi nie wyschły (nawet nie używając po 2-3 miesiące), a tym bardziej głowica, tylko tyle, że używam oryginałków.

CISS jest dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto drukuje dużo i ma urządzenie dostosowane do dużych obciążeń, dlatego śmieszą mnie rozwiązania np. w podstawowych Epsonach, gdzie głowica wytrzymuje 1000-1500 stron na miesiąc, a CISS wyciśnie 5000 :)

Jeśli chcesz Wi-fi i do 300-400 zl w kolorze, nie drukujesz mało, ale i zabójczych ilości, a tym bardziej nieregularnie, to weź HP Advantage 3525, a jesli wi-fi jest zbędne i wystarczy wydruk w czerni to bierze HP M1132.

Pozdrawiam.

0
  • #5 10 Lut 2013 18:23
    tokio04
    Poziom 9  

Mam dylemat a w zasadzie pytanie chcę kupic HP Photosmart CN245B, ale w dwóch komputerach w domu mam zainstalowany Windows XP Home , a drukarka działa z Windows XP Profesional.Czy to będzie działac?

0
  • #6 11 Lut 2013 01:38
    Xee
    Poziom 9  

tokio04,

Będzie działać. Na jednym komputerze możesz podpiąć na USB, a na drugim przez Wi-Fi.

Tylko gdzie ty ją dostaniesz, bo jak pamiętam ostatnio w grudniu była dostępna tylko na serwisie aukcyjnym, gdzie właśnie ją zakupiłem, ale że ucinała wydruki przy posługiwaniu się menu drukarki, a sprzedawca nie potrafił wymienić na sprawny model, więc ją zwróciłem i teraz mam Canon Pixma MG5250.

Więcej na ich temat TUTAJ

0
  • #7 11 Lut 2013 15:41
    szakalq
    Poziom 11  

Witam,

Też chcę kupić jakieś urządzenie wielofunkcyjne do domu. Zależy mi na:
    - druk dwustronny
    - tanich tuszach (oryginalne),
    - wifi
    - nie wielkie wymiary
    - bez faksu

Drukuje kilka razy w miesiącu (100-200 stron). Z tego co zorientowałem się w temacie to interesuje mnie: Brother DCP-J315W (brak duplexu), HP Deskjet Ink Advantage 3525 lub HP Deskjet Ink Advantage 5525 (nie wiem jakie są różnice).

Która z tych wybrać a może jakieś inne propozycje ? Z góry dzięki za pomoc.

0
  • #8 11 Lut 2013 22:16
    majeranek86
    Poziom 12  

Zdecydowanie HP 3525 lub 5525. Różnica jest taka, że w tym drugim masz kolorowy wyświetlacz oraz czytnik kart pamięci do drukowania bezpośredniego z karty, reszta jest identyczna. Nie znajdziesz urządzenia, do którego tusze można dostać od ok. 27 zł (cena z netu) za oryginał z taką wydajnością i głowicą, która wytrzymuje dłużej jak tydzień bez drukowania.

Brother ma tusze droższe i o połowę mniej wydajne, a także głowicę która musi być w ruchu co kilka dni.

Weź HP sobie . Pozdrawiam.

0
  • #9 07 Mar 2013 20:17
    sasic
    Poziom 2  

Bym się podpiął,
    potrzebne mi podobne urządzenie ale potrzebuję podajnika do skanera (często skanuję po kilkanaście kartek),
    kolor, atrament (drukuję co kilka dni parę kartek) budżet 300-400 max z dostawą, może być używka.
    Co zaproponujecie?

0
  • #10 11 Mar 2013 15:59
    DjProkop
    Poziom 2  

Witam,widzę ze autor tego tematu ma podobne wymagania tyle że mi zależy na :

1.Bardzo dobrej jakości wydruku ponieważ będę drukował wiele zdjęć, obrazków itp.
    2.Urządzenie Moze być albo laserowe albo atramentowe ważne aby jakościowo wydruki były bardzo dobre.
    3.Będzie używane od czasu do czasu (do 60 stron na miesiąc)
    4.Eksploatacja nie musi być wcale jakaś najtańsza ale tez nie najdroższa.. :)
    5.Fajnie było jak by tez było wifi
    6. Cena urządzenia do 600zł ale jeżeli będzie droższe a będzie naprawdę warte tej ceny to dołożę w ostateczności ale dobrze by było w tych 600 zł się zmieścić.

Bardzo zależy mi na tym urządzeniu aby kupić coś naprawdę porządnego abym mógł się cieszyć jakością druku więc Proszę was fachowców o sprawdzone modele.

Z góry dziękuję za pomoc .
    Pozdrawiam

0
  • #11 11 Mar 2013 16:11
    majeranek86
    Poziom 12  

Np. Epson PX 720, 730 lub 820, 830 (fax), Canon 5350 lub 6350 z naciskiem na ten drugi. Laserowki do 600-700 zl na wifi w kolorze nie wynajdziemy, chyba ze sprobuj znalezc Hp 175NW.

Wydruki na wszystkich urzadzeniach sa ostre i ladne, tylko ze inne :) Laserowka to wydruk jak ulotka ,katalog, jesli bawisz sie w foto to wez atrament. Na pewno bedzie lepiej wyposazony.

0
  • #12 11 Mar 2013 17:51
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 11 Mar 2013 18:14
    DjProkop
    Poziom 2  

majeranek86 Dzięki wielkie za odpowiedz. "Epson PX 720, 730 lub 820, 830 (fax), Canon 5350 lub 6350" jak byś mógł tak krótko napisać czym te modele się różnią oprócz faxa (830) i która firma lepsza mniej awaryjna canon czy epson ? który z tych modeli najlepszy będzie???

Sługa WSI również dzięki za omówienie cann'ów :) Po przeczytaniu Twojego posta w grę wchodzi CANON PIXMA MG5350 sugerując się tym ze nie ma sensu tracić kasy na wyższy model ( MG6350 ) bo różnicy w jakości foto nie zobaczę a do do tego jeszcze droższa eksploatacja... Więc jeśli chodzi o Canona to lidera już chyba mam jest Nim model MG5350.

Czekam również na inne propozycje. Jak by ktoś mógł napisać jeszcze coś o tych epsonach ...

0
  • #14 11 Mar 2013 19:20
    majeranek86
    Poziom 12  

Oczywiscie jest roznica, to ze jest dodatkowy tusz foto, nie jest to wyciagnie kasy, porownaj glebie koloru na formacie a4, paleta barw jest szersza, ale jesli to ma byc po prostu dobra jakosc to 5350 jest ok. Epson ma 6 wkladow, z tym ze jego sklad tuszu sprawia, ze wydruki sa bardzo krystaliczne, nie ma zadnego rozmycia. Ta glowica jest czesto stosowana do solwentu, przy drukowaniu szczegolow, np foliach do wycinania, wystarczy zmienic wezyki na mocniejsze i hula, to swiadczy o namiastce profesjonalizmu.

Moim zdaniem bedziesz zadowolony z obu rozwiazan :) Nie ma co wymyslac nowych modeli, bo tylko glowa bedzie Cie bolala :)

0
  • #15 11 Mar 2013 19:48
    tokio04
    Poziom 9  

Chyba wybór dokonany:
    CANON PIXMA MG 5250, ale jeszcze w kręgu zainteresowań HP PHOTOSMART 5510 CQ 176B.

0
  • #16 11 Mar 2013 20:54
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 12 Mar 2013 00:41
    majeranek86
    Poziom 12  

Skoro się mnie czepiasz:

Nic nie-marketingowego nie odkryłeś, a poza tym czemu piszesz, że dobrze znosi tusze barwnikowe, skoro właśnie czarny jest pigmentowy i kolory barwnikowe w standardzie, to jak ich nie znosić, czy też znosić jakoś specjalnie? A może chodzi o gęstość i domieszki szkodzące budowie głowicy ? Poza tym chyba każde rozwiązanie posiada oddzielny tusz do druku tekstu i nie ma tu żadnej filozofii, inaczej ten uzyskiwany z barw drugorzędowych byłby zbyt blady.

Skoro paleta barw mogłaby być poszerzana tylko wedle dodatkowych kolorów, to musisz przyznać wyższość Epsona, tak nie-marketingowo, bo zakres widocznie ma większy.

Barwa sama w sobie jest złudzeniem i jest ona widzialna w zależnosci m.in. od pola widzenia i tła, na którym jest skupiona, i o to mi chodziło. Jeżeli odpowiednia skala szarości czy też czerni nie "uwidacznia" barw (albo może bardziej właściwie jest powiedzieć "nie kontrastuje" ) to jest to bardziej zauważalna różnica, i tu pewnie się pojawia ta Twoja achromatyczność, czyli wpływ na nasycenie barwy skali szarości. Ja to tak sobie łopatologicznie tłumaczę i moim zdaniem ten dodatkowy tusz ma absolutną rację bytu dla fanów foto, ale nie używających podróbek.

A co do formatu, ja zauważam różnicę na większym, właśnie w głębi, między cmyk , a cmyk wzbogaconym o dodatkowe barwniki, chyba że porównywałem złe maszyny. Ale to był 5150 i 3150, no i przy 10x15 były gołym okiem małe różnice, przy A4 spore.

To są moje spostrzeżenia, ktoś może mieć inne.

0
  • #18 12 Mar 2013 18:32
    tokio04
    Poziom 9  

Im więcej czytam tym większy zamęt w głowie.
    Canon MG5350 zbiera gorsze opinie użytkowników na kilku portalach niż MG5250.
    Znalazłem jeszcze jedno urządzenie to EPSON STYLUS SX 445W.
    Kręcę się wokół Japończyków zobaczymy co z tego wyniknie.

0
  • #19 15 Mar 2013 23:08
    DjProkop
    Poziom 2  

Chyba zdecyduje się jednak na epsona PX 830 . Ma ktoś takie urządzenie w domu ? przydały by mi sie jakieś opinie od użytkowników tego modelu .. z góry dzięki :)

0