Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio multipad 8.0 ultra duo pmp5880d - podłączenie modemu 3g

01 Lut 2013 13:44 9444 11
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam tablet jak w temacie i chciał bym do niego podłączyć internet gsm z plusa który posiadam. Modem który posiadam to huawei e173. Po podłączeniu modemu i konfiguracji tableta, na tablecie wyświetla sie tylko zasięg i nic więcej, a modem sobie miga na niebiesko. W instrukcji pisze ze jest to kompatybilny modem z tym tabletem. Poczytałem w necie żeby zaktualizować firmware modemu tak tez poczyniłem, ale dalej bez zmian wszystko tak jak wcześniej. Android jaki mam na tablecie to 4.1.1.Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?? Może to wina kabelka microUSB na USB? Podłączam przez kabelek który był w zestawie. Jak bym miał kupić nowy kabelek to jaki polecicie? Liczę ze ktoś pomoże mi w tym problemie. Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Byc moze modem jest kompatybilny z tabletem, ale z ktoras z wczesniejsza jego wersji Firmware (starszym androidem) - ja bym tego sprobowal - do Prestigo jest legalnie dostepny nawet najstarszy soft..
  • Poziom 11  
    Jak zejsc z nowszego softu na starszy? Tablet po kupnie miał androida 4.0 ale ja go zaktualizowałem i dopiero po aktualizacji podłączałem modem gsm.Rozumiem ze soft mozna znaleść na stronie prestigio. Moze jest jakas instrukcja jak krok po kroku zainstalowac starszy soft?
  • Moderator Programowanie
    Skoro pokazuje Ci zasięg, to znaczy, że połączenie z modemem jest jak najbardziej poprawne. Nie ma sensu zmieniać jakiegokolwiek oprogramowania.
    Jedno, co możne nie działać (być niepoprawne), to ustawienia APN dla tej konkretnej usługi PLUS-a. Sprawdź je.
  • Poziom 11  
    To są moje ustawiania:

Nazwa: Plus

APN:plus

Typ uwierzytelniania: PAP

Typ APN: default

Oczywiście w tablecie jest włączony przesył danych, a wifi wyłączone.
    Plus.pl napisał:
    APN PLUS zapewnia dostęp do sieci Internet, oraz serwisów zamieszczonych na potralu wap.plus.pl

APN PLUS jest dedykowanym punktem dostępu dla telefonów iPhone, oraz terminali z systemem operacyjnym ANDROID. W celu ręcznej konfiguracji telefon ANDROID należy postępować zgodnie z poniższym opisem instrukcją:

Będąc na ekranie głównym Menu -> Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe
    Wybrać Sieci komórkowe -> Punkty dostępowe
    Wybrać Menu -> Nowa nazwa APN
    Nazwa: Plus
    APN: plus
    Typ uwierzytelniania: PAP
    Przycisk wstecz i wybrać nowy APN zieloną kropką

Z tym, że są to ustawienia dla mobilnego internetu "pobieranego" bezpośrednio przez sieć GSM/UMTS. Sprawdź, jakie ustawienia są zalecane dla Twojego modemu i Twojej usługi. Dla usługi "mobilny internet", mogą być np. takie :
    Cytat:
    Nazwa: internet
    APN: internet
    Proxy: zostawiamy puste
    Port: zostawiamy puste
    Nazwa użytkownika: zostawiamy puste
    Hasło: zostawiamy puste
    Serwer: 212.2.96.51
    MMSC: zostawiamy puste
    Proxy MMS: zostawiamy puste
    Port MMS: zostawiamy puste
    MCC: 260
    MNC: 01
    Typ uwierzytelniania: zostawiamy puste
  • Poziom 11  
    Dzwoniłem do plusa i powiedzieli zeby tylko w pozycji APN wpisac internet. Wieczorem zobaczę czy to zadziała.

Niestety ustawienia które dostałem od plusa nic niezmieniają.Zasięg jest na full ale internetu niema.
  • Poziom 11  
    Ma ktoś moze jeszcze jakieś rady? Moze to wina kabelka? Moze ten co jest w zestawie niejest host otg.
    Jeszce raz powtarzam : Jeżeli system pokazuje ci kreski z zasięgiem, to znaczy, że komunikacja z modemem działa.
    Zainstaluj sobie jakiś APN Manager i pozwól na automatyczne ustawienia APN-ów.
  • Poziom 11  
    Jaki byś polecił ten APN Manager? Nieznam sie zupełnie jeszcze na androidzie. pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Dziękuje pięknie. Temat zamykam bo oprocz tego menagera już wszystkie mozliwosci przerobiłem i jak to niepomoze dam sobie na spokoj z tym netem 3G w tablecie.