Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kondensator dla wyrównania piku poboru prądu przy zasilaniu z USB OTG

01 Lut 2013 14:41 2343 3
  • Poziom 2  
    Witam!
    Chciałbym podłączyć skaner kodów kreskowych (Argox AS-8000 -http://www.barcode-center.co.il/wp-content/uploads/ARGOS-8120AS-8000.pdf) do tabletu Archos 70 wyposażonego w USB OTG.
    Skaner pobiera 30mA w standby, ale do przetwarzania i komunikacji potrzebuje 250mA. OTG z tego co czytałem daje max. 50mA. Po podłączeniu skaner piszczy i świeci tak jak powinien. Dopiero po znalezieniu kodu "resetuje" się. Wydaje mi się, że to komunikacja zżera tyle prądu.

Chciałbym wsadzić zatem gdzieś na zasilaniu kondensator, tylko boję się, że jak pociągnie zbyt dużo mocy, to coś padnie po stronie tabletu (nie udało mi się nic znaleźć czy ma zabezpieczenie, ale nawet jeśli, to raczej po prostu odcina).
    Mam 4 koncepcje rozwiązania -rysunek.
    Kondensator dla wyrównania piku poboru prądu przy zasilaniu z USB OTG
    1. raczej odpada z opisanego wyżej powodu
    2. rezystor ograniczyłby prąd do tych 50mA które daje USB, a dioda zabezpieczyłaby przed zasilaniem w drugą stronę (to w ogóle możliwe?)
    3. ograniczenie prądu ładowania kondensatora -ograniczyłoby jednak także prąd podawany do urządzenia i mogloby to piku nie zapełnić
    4. ograniczamy prąd ładowania

Czy któreś z tych rozwiązań pozwoli zgromadzić dodatkową moc na uzupełnienie niedoboru podczas transmisji? Czy taka modyfikacja nie zakłóci działania USB? Może ktoś poradzi coś bardziejszego?
    Dzięki!
    Maciek
    Dzięki za pomoc!
  • Poziom 27  
    Problemem nie jest raczej specyfikacja USB OTG, ale wydajność USB w tablecie - to jednak małe bateryjne urządzenie.

Wersja 4 jest chyba najlepsza, z tym że chyba lepiej zrobić diody od strony +5V niż od masy.
    Uzyj diod shottkiego, mają mały spadek napięcia w kierunku przewodzenia. Rysunek pokazuje też szybkie ładowanie i powolne rozładowywanie, a nie o to raczej chodzi.

Zasilanie "w drugą stronę" raczej nie nastąpi i nie martwiłbym się tym.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pierwszą odpowiedź.
    Faktycznie -zamieniłem na schemacie oznaczenie +5V miało być na dolnej linii.