Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Favorit 84470 - Jak wyczyścić hydrostat i rurki doprowadzające wodę

Mendel72 01 Lut 2013 15:47 3549 5
  • #1 01 Lut 2013 15:47
    Mendel72
    Poziom 2  

Cześć,

mam problem ze zmywarką Favorit 84470, która pokazuje błąd 10. Wyczytałem na forum, że to może być kwestia zatkanych rurek doprowadzających wodę, bo objawy są dokładnie takie jak opisane na forum.
    Diagnoza jest ale nie wiem jak rozkręcić tą zmywarkę i dobrać się do bebechów. Odkręcenie dolnego ramienia pozwala wyczyścić filtry i taką plastikową komorę.
    Proszę o podpowiedź, taką dla żółtodzioba, jak się dobrać do tych rurek.

Z góry dziękuje

Mendel

0 5
  • #2 08 Kwi 2014 19:45
    cammus
    Poziom 9  

Mam podobny problem, nie spotkałem się z rozwiązaniem. Jeśli udało Ci się ją uruchomić to daj znać.

0
  • #3 08 Kwi 2014 20:27
    viiking
    Poziom 25  

Odkręcasz śrubki lewej ścianki jeśli chcesz się dostać do bebechów typu hydrostat, grzałka, pompa spustowa. A tak na marginesie to nie nie musi być kwestia zapchanych rurek etc.

0
  • #4 09 Kwi 2014 23:27
    peter falk
    Specjalista AGD

viiking napisał:
    Odkręcasz śrubki lewej ścianki jeśli chcesz się dostać do bebechów typu hydrostat, grzałka, pompa spustowa.

Ręce opadają :(

0
  • #5 10 Kwi 2014 08:27
    kobra2000
    Poziom 14  

Najlepiej dostać się do wszystkiego od spodu. Zmywarka na plecy i po wyłączeniu z sieci i zamknięciu dopływu wody odkręcić dno.

0
  • #6 10 Kwi 2014 08:42
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

viiking napisał:
    Odkręcasz śrubki lewej ścianki jeśli chcesz się dostać do bebechów typu hydrostat, grzałka, pompa spustowa

Tylko w jakim celu?
    Do czyszczenia wystarczy dobry strumień wody, odpowiednie narzędzia (wycior lub szczoteczka) i od strony filtrów (ewentualnie od spodu) czyścisz rurki i wężyki.

0