Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak z karty telewizyjnej do PC zrobić skaner?

14 Lut 2005 07:50 2894 8
  • Poziom 11  
    Wiem, ze to nic wielkiego nie bedzie, bo pewnie czułość kiepska, ale spóbować można. Od czegoś trzeba zacząć
    Podpowiedzcie jak to zrobic, jakie programy sie uzywacie, czy jakas przystaka bedzie potrzebna (czy poprostu ant podlacze i to wszystko?), na jakich czestotliwościach bedzie pracować taki skaner?
    Prosze napiszcie mi cos wiecej na ten temat, szukałem, ale chyba kiepsko.
    Z góry dziekuje
  • Poziom 11  
    tylko? nic wiecej nie uslysze niz w zwyklym radiu :(
  • Poziom 11  
    czyli z tego co widze, to nic nie zrobie, alboi strata czasu
    jedyne co, to z karta AverMedia można cos pokombinowac
  • Poziom 10  
    Pozwolę sobie odświeżyć ten temat:
    Również zainteresowałem się tematem skanera częstotliwości zrobionego z karty TV.
    Wykorzystałem kartę KWorld z Bt848 i oprogramowanie ChrisTV.
    Przy wykorzystaniu pokojowej anteny TV, z lekkim buczeniem, ale odbierałem przemienniki TP na 448-458 MHz.
    Po zastosowaniu dipola + jagi udało mi się odebrać:
    -na 134MHz - jakiś klub krótkofalowców nadający ze Skrzycznego z mocą 40W ;). Odległość ode mnie to jakieś 20 km
    - na 158MHz jakieś służby profesjonalne, ale sygnał był strasznie słaby

Jak to jest z przesunięciem częstotliwości, bo według mnie to chyba nie ma żadnej reguły, bo np. stacje radiowe pod tym programem są od 72 do 106MHz.
    Przy dobrym ustawieniu anteny kierunkowej jakość dźwięku jest nawet, nawet...tylko squelch by się przydał ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Arek_p-> na134MHz to chyba aeroklub a nie klub krotkofalarski :)
    ale do rzeczy, ja zajmujac sie odbiornikami z golwicy TV zauwazylem ze nie mozna sobie montowac jakiej kolwiek posredniej, moje pierwsze byly zrobione z normalego odbiornika radiofonicznego i okazalo sie ze bylo cos tam slychac ale marnie. dopiero po zawezeniu posredniej przez dodanie odpowiedniego filtru zmienilo sprawe. w karcie TV nie ma mozliwosci zmiany szerokosci odbioru...i sluzby bedzie slabo slychac. pozatym nawet jak na odbiornik telewizyjny takie karty sa poprostu gluche.
    nalezalo by sie skupic na zrobieniu odbiornika do celow nasluchowych a nie na zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania do rozszerzenia mozliwosci karty.
    to tak jakby na telewizorze probowac sluchac radia(wszystko jest na kupie)
  • Poziom 10  
    wiem, wiem, że marnie to działa, ale dla mnie głównie liczy się możliwość poznawania radiotechniki, właśnie przez tego typu "doświadczenia".
    Cytat:
    Arek_p-> na134MHz to chyba aeroklub a nie klub krotkofalarski

W tego typu urządzeniach przecież częstotliwość fonii jest przesunięta i dlatego są odstępstwa. Prawdopodobnie ten klub nadaje w paśmie amatorskim 144-148 Mhz, Dlatego trzeba sobie trafić na jakąś częstotliwość, żeby coś posłuchać. Tabele niestety nie są przydatne w tym przypadku :(
  • Poziom 23  
    jest przesunieta, ale jak sadze o 6,5MHz a nie o 10MHz(dyktuje to standard)
    a jeli chcesz cokolwiek poznac to zrob odbiornik i wtedy poznasz, bo na karcie nic ciekawego nie zrobisz a mozesz sie zalamac.
    doszedles do pozytywnych wnioskow ze cos slychac teraz pora na krok dalej...jesli sie nie boisz... to mozesz wyprowadzic sygnal z glowicy(podlutuj sie do nozki ekranowanym kabelkiem) na inna posrednia, czyli taka, ktora bedzie odpowiadac np. 25KHz(chodzi o szerokosc) z blokada itp. a glowice przestrajac komputerem :) oczywiszcie przydalo by sie zrobic przelacznik aby mozna bylo tez normalnie korzystac z telewizorka :)