Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alhambra 19 tdi 110 - zle pali jak zimny

artur3085 01 Lut 2013 18:29 1935 4
  • #1 01 Lut 2013 18:29
    artur3085
    Poziom 2  

Witam. Jestem świerzak na tym forum mam mianowicie taki problem ze swoim seatem alhambra od pewnego czasu (od 1.5 miesiąca) samochód zaczął szwankowac z odpalaniem rano objawy jak by nie podgrzewały swiece kreci kreci z 10 obrotów i wkoncu zapala swiece po sprawdzeniu grzeją ale do swiec prąd jak by nie dochodził czy jest jakis bezpiecznik albo przekaznik co odpowiada za podgrzanie swiec kupiłem nowy akumulator i na ciepłym silniku pomógł poszukiwałem dalej i po zdjeciu wtyczki od czujnika temperatury cieczy auto odpala od strzału w czym tkwi problem a i jak samochód jest odpalony to w werzyku paliwowym od filtra do pompki (jest przezroczysty) widac pechezyki powietrza to normalne zjawisko? prosze o pomoc z góry dzieki.

Dodano po 1 [minuty]:

a nie napisałem mam seata alhambre 19 tdi 110 km

Proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    [Z]

0 4
  • #2 01 Lut 2013 18:50
    decybel91
    Poziom 39  

Przekaźnikiem 103 (grzanie świec) steruje komputer wtrysku (edc).
    Zrób tak podepnij pod komputer na zimnym i zobacz jaką widzi temperaturę płynu chłodniczego. Jeśli jest inna jak temperatura otoczenia (ZIMNY SILNIK) to należy wymienić czujnik temp. płynu. W przeciwnym razie trzeba szukać przyczyny w EDC.

0
  • #3 04 Lut 2013 21:54
    artur3085
    Poziom 2  

Witam ponownie dzięki kolego za podpowiedz zrobię jak radzisz a te (edc) to co to jest komputer? Z góry dzieki za zainteresowanie

0
  • #4 04 Lut 2013 22:04
    ladamaniac
    Poziom 37  

Zdecyduj się, dochodzi, czy nie dochodzi. Nie ma jakby. Jak pali na wypiętej wtyczce czujnika temperatury maszdo sprawdzenia ustawienie pompy wtryskowej i do oglądnięcia klin na wale blokujący kolo rozrządu. Pewnie jest wyrobiony.

0
  • #5 08 Lut 2013 19:31
    artur3085
    Poziom 2  

Witam. W poniedziałek zostałem umówiony ze specem od dizli rzekomo zobaczymy co on stwierdzi jak znajdę przyczyne to napisze.

0
  Szukaj w 5mln produktów