Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik do ładowania akumulatorów 12/24V na atmega16

bronto_wawa 13 Mar 2017 13:02 125688 283
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Relpol przekaźniki
    yarid
    Poziom 11  
    O... coś drgnęło w temacie, możesz się chwalić. Ja jestem za. ;)
    kisoft
    Poziom 13  
    Spokojnie muszę przerobić pod wasz układ ( no i przetestować).
    kisoft
    Poziom 13  
    Zmontowałem coś takiego
    Prostownik do ładowania akumulatorów 12/24V na atmega16
    sory że obrazek
    jest to układ wykrywania impulsów (u mnie pochodzenia PWM ja mam przetwornicę) tutaj też pulsacji od mostka . Układ u mnie ma ograniczenie, gdy PWM =0 lub na maxa to układ nie wykryje braku aku ale u was powinien wykryć pulsację . Piszę powinien bo nie mam możliwości fizycznego przetestowania z braku odpowiedniego transformatora . Dlatego nich ktoś zrobi ten prosty układzik i sprawdzi czy się nada , być może potrzebna będzie mała korekta doboru elem.

tranzystor T15 na schemacie jest źle podłączony ale na płytce może być dobrze ( eagle miał złą bibliotekę tranzystora BC557 zamieniony kolektor z emiterem). Jak zadziała to ok jak nie to zdobędę trafo i coś wymotamy wspólnie tak żeby było dobrze.
  • Relpol przekaźniki
    kisoft
    Poziom 13  
    Wczoraj trochę przysiadłem nad swoim projektem i doszedłem do wniosku że taka zabawa z podawaniem impulsu na procek w przypadku braku akumulatora, a potem odpowiednia reakcja procka i oczekiwanie programu na ponowne podłączenie akumulatora jest trochę bez sensu. Tutaj trzeba prosto i po staremu brak akumulatora wszystko gaśnie i to na każdym etapie ładowania.
    Tak właśnie zrobię u siebie, prosty układzik już wykonałem działa bardzo dobrze ( u mnie na przetwornicy). Właśnie znalazłem w swoich szpargałach odpowiednie trafo do testów i sprawdzę działanie układu na mostku . Przystosuję układ do tego projektu i po testach opublikuję .
    piotrek222
    Poziom 17  
    Czy ten prostownik do uruchomienia się musi mieć podpięty akumulator (i to o napięciu nie niższym niż 10V)?
    Bo ze schematu wynika że tak. Ponieważ masa jest od strony aku. a napięcie z mostka prostowniczego załączane jest prze N-MOS. Czyli bez zasilania z aku nie mamy masy z mostka.
    Taner2
    Poziom 12  
    Witam serdecznie kolegów na forum. Mam pytanie do autora projektu - co oznacza podczas ładowania załączający się tekst "z/n-10 40.....780", myślę że to ma coś wspólnego z pojemnością aku. Prostownik zmontowałem, chodzi OK! tylko ten pojawiający się tekst.
    Proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam
    AP200
    Poziom 11  
    Witam wydaje mi się że jest to testowanie pojemności akumulatora i dobór prądu ładowania.
    Mogę się mylić nie jestem autorem.
    Taner2
    Poziom 12  
    piotrek222
    Wsad był na forum pod nazwą "wsad elektroda".rar