Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon z oferty orange - jaki wybrać ? luty 2013

Sanei 01 Feb 2013 21:32 1431 2
    Sanei
    Level 18  
    Witam, jestem klientem Orange, kończy mi się umowa i przydał by mi się nowy telefon, ale kompletnie nie wiem jaki wybrać, stąd moje pytanie do was
    Obecnie używam starą sprawdzoną nokie 6310i Przez około rok używałem nokie e52, z której byłem bardzo zadowolony (no może po za aparatem, który był średni) - niestety została skradziona i musiałem powrócić do 6310i. Dotychczas nie posiadałem telefonu z dotykowym wyświetlaczem, no ale z tego co widzę co raz trudniej dostać telefon bez.
    Co lubię w telefonach :
    -Długi czas pracy na baterii (e52 była super )
    -Możliwość pomocy sobie dzięki nawigacji
    -Zrobienie od czasu do czasu zdjęć, które da się oglądać
    -"normalnych" rozmiarów - może zostane za to skarcony, ale nie rozumiem ludzi, którzy noszą telefony, których nie mogą zmieścić w kieszeni...
    -Im lepsza/trwalsza obudowa tym lepiej
    -obsługa plikow z worda (pomocne na studiach )
    Czego nie lubię :
    -Wielkich rozmiarów
    -Astronomicznych kwot za tel typu iphon 5
    -Codziennego latania po ładowarkę
    -Skrzypienia, tandetnego spasowania klawiszy i obudowy

Generalnie od internetu mam laptopa, od gier konsole, od filmów lcd leda, więc głównym zadaniem telefonu będzie :
    A)Rozmowa
    B)SMS
    C)Navigacja
    D)Okazjonalne zdjęcia, filmy

Czy pomożecie wybrać telefon najlepszy dla mnie ? Wstępnie patrzałem i widzę jakąś nokie c5-00 5mp, tylko czy to nie byłby krok wstecz do e52, a co dopiero teraz kiedy minął już rok, jak jej nie mam. A może jednak skuszę się na jakiegoś dotykowego ? Poradźcie proszę !
    staś pytalski
    Level 39  
    Nokia c5-00 jest uboższa względem e52. Znalezienie klasycznego telefonu pokroju e52, jest niemożliwe. Co do dotykowych telefonów, to nie pozostaje nic innego jak coś na Windows i też z Nokii z uwagi na mapy i nawigacje. Nie wiem jak teraz w Htc, ale np w modelu Radar były mapy Bing, które w Europie póki co słabo się sprawdzają. Z modeli dotykowych oprócz wspomnianych Windows przychodzi mi na myśl już nienajnowsza i nie wiem czy jeszcze dostępna w ofercie operatora Nokia N8. Oprócz tego, że sam w sobie telefon dotykowy, z nawigacją wifi itd, to główną zaletą jest bardzo dobry aparat. Telefon oparty jest na platformie Symbian, która (w momencie dominacji na rynku systemu Android) właściwie umarła. O baterii pokroju e52 lub 6310i zapomnij, ale myślę, że Windows, czy Symbian ciut lepiej będzie trzymał baterię jak Android, ale to i tak kwestia indywidualnych ustawień i użytkowania.
    Sanei
    Level 18  
    Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że technika zamiast iść do przodu cofa się ? Bateria trzymająca 1-2 dni ? Jakiś żart ... E 52, którą miałem 2 lata temu i której nie ma już w ofercie jest nadal najlepsza dla użytkownika potrzebującego telefonu, a nie tableta z opcją dzwonienia ? nie rozumiem tego...