Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica piekarnik EB2.7Te - często się wyłączał.

lesz1234 01 Lut 2013 22:40 2601 2
  • #1 01 Lut 2013 22:40
    lesz1234
    Poziom 2  

Witam fachowe grono.
    Bardzo proszę o pomoc w sprawie uruchomienia piekarnika Amica eb2.7Te.
    W czasie pieczenia często się wyłączał w funkcji grzałki górna i dolna (trzy pierwsze pozycje przełącznika działało a reszta nie).
    W końcu rozebrałem przełącznik za szybą i przeczyściłem styki rozdzielacza. Przy okazji mogło dojść do poturbowania czujnika temperatury (ale nie stwierdziłem uszkodzenia rurki). Po zmontowaniu piekarnik nie działa! Sprawdziłem, że działa wyświetlacz, w chwili włączenia jest ułamek sekundy, gdy jest impuls elektryczny na wiatrak i lampkę oświetleniową ale stycznik na panelu wyświetlacza błyska i wszystko się rozłącza. Świeci się pomarańczowa kontrolka (prawa) obok wyświetlacza, gdy przekręcam rozdzielacz. Piekarnik nie reaguje na włączanie pokrętła temperatury (kontrolka czerwona się nie zapala).
    Proszę o pomoc co się narobiło???
    Pozdrawiam
    Leszek

0 2
  • #2 02 Lut 2013 07:47
    skryn
    Admin grupy AGD

A godzinę nastawiłeś?

3
  • #3 02 Lut 2013 08:37
    lesz1234
    Poziom 2  

Nie, nigdy to nie wpływało na pracę piekarnika (często bywały utraty zasilania i piekarnik wstawał bez problemu. Zaraz to sprawdzę;-)
    Pozdrawiam
    Leszek

Dodano po 4 [minuty]:

Dziękuję Ci zbawco;-)
    Piekarnik ruszył, jeszcze nie sprawdziłem całości ale pierwsza obserwacja to - ożył (żona bawiła się nastawianiem godziny po powrocie zasilania i jakoś przez lata nie zauważyliśmy wpływu tego szczegółu na pracę piekarnika).
    Bardzo dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam
    Leszek

1