Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica piekarnik EB2.7Te - często się wyłączał.

01 Lut 2013 22:40 2808 2
 • Poziom 8  
  Witam fachowe grono.
  Bardzo proszę o pomoc w sprawie uruchomienia piekarnika Amica eb2.7Te.
  W czasie pieczenia często się wyłączał w funkcji grzałki górna i dolna (trzy pierwsze pozycje przełącznika działało a reszta nie).
  W końcu rozebrałem przełącznik za szybą i przeczyściłem styki rozdzielacza. Przy okazji mogło dojść do poturbowania czujnika temperatury (ale nie stwierdziłem uszkodzenia rurki). Po zmontowaniu piekarnik nie działa! Sprawdziłem, że działa wyświetlacz, w chwili włączenia jest ułamek sekundy, gdy jest impuls elektryczny na wiatrak i lampkę oświetleniową ale stycznik na panelu wyświetlacza błyska i wszystko się rozłącza. Świeci się pomarańczowa kontrolka (prawa) obok wyświetlacza, gdy przekręcam rozdzielacz. Piekarnik nie reaguje na włączanie pokrętła temperatury (kontrolka czerwona się nie zapala).
  Proszę o pomoc co się narobiło???
  Pozdrawiam
  Leszek
 • Poziom 1  
 • Poziom 8  
  Nie, nigdy to nie wpływało na pracę piekarnika (często bywały utraty zasilania i piekarnik wstawał bez problemu. Zaraz to sprawdzę;-)
  Pozdrawiam
  Leszek

  Dodano po 4 [minuty]:

  Dziękuję Ci zbawco;-)
  Piekarnik ruszył, jeszcze nie sprawdziłem całości ale pierwsza obserwacja to - ożył (żona bawiła się nastawianiem godziny po powrocie zasilania i jakoś przez lata nie zauważyliśmy wpływu tego szczegółu na pracę piekarnika).
  Bardzo dziękuje za pomoc.
  Pozdrawiam
  Leszek