Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HM641JZ 640GB nie działa - robić kopie czy backup?

noobinho 02 Lut 2013 01:49 1254 2
  • #1 02 Lut 2013 01:49
    noobinho
    Poziom 1  

Witam,
    Postaram się opisać mój problem jak najdokładniej i jak najprostszym językiem.
    Chodzi o dysk zewnętrzny Samsung HM641JZ 640GB, mianowicie po podpięciu go do laptopa (nie ważne czy poprzez USB 2.0 czy 3.0) system wykrywa go (widzę go w 'moim komputerze') ale nie mogę dostać się do danych na nim zapisanych, wyskakuje błąd i pytania o to, czy chce sformatować dysk. Próbowałem podpinać dysk do innych komputerów, problem jest ten sam. Wykonałem diagnostykę programem CrystalDiskInfo, wynik jest następujący:
    Samsung HM641JZ 640GB nie działa - robić kopie czy backup?

Teraz pojawia się kwestia odzyskania danych z tego dysku, jest tego około 100 GB). Sam dysk nie jest ważny, liczą się dane. Natrafiłem na program HDClone, którym mogę wykonać kopię dysku zewnętrznego na dysk wewnętrzny laptopa. I teraz moje pytania:
    1) Czy da się zrobić kopię dysku 640 GB (samych danych, tak jak pisałem, około 100 GB) na dysk wewnętrzny laptopa o pojemności 500 GB (też około 100 GB zajętych)?
    2) Czy da się ominąć problem nadpisywania danych? Czy da się skopiować cały dysk zewnętrzny "do folderu" na dysku wewnętrznym? Na dysku laptopa jest postawiony Windows itd., nadpisywanie nie wchodzi w grę.
    3) Czy lepszym rozwiązaniem jest może zrobienie backupu dysku zewnętrznego na dysk wewnętrzny? Jak później dostać się do konkretnych plików, które miałem na dysku zewnętrznym a teraz są w backupie? Rozumiem, że w procesie kopiowania następuje klonowanie danych jeden do jednego (czyli mam to samo, widzę każdy plik), nie wiem jak to wygląda w przypadku backupu.

Najogólniej rzecz biorąc chciałbym w prosty sposób dostać się do konkretnych plików z uszkodzonego dysku, nie wiem niestety jakie rozwiązanie mi to umożliwi.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 2