Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher K5.600, nie wyłącza się

02 Lut 2013 09:14 5499 4
 • Poziom 1  
  Witam. Nie mogąc znaleźć podobnego problemu poszukuje pomocy w takowej sprawie.
  Posiadam myjkę wysokociśnieniową w której to występuje problem z nie wyłączaniem się.
  Wygląda to tak, że po podłączeniu do sieci i wody uruchamiam myjkę wciskając przycisk na lancy. Wszystko jest ok, ciśnienie prawidłowe. Po zwolnieniu przycisku myjka wyłącza się LECZ po chwili silnik włącza się samoistnie i słychać pracę na nieco wolniejszych obrotach, przy czym nigdzie nie widać wypływającej wody.
  Po naciśnięciu przycisku na lancy - woda płynie lecz ze zmniejszonym ciśnieniem. Kilkakrotne próby włączania i wyłączania nic nie dają.
  Poprawa następuje dopiero po przekręceniu na lancy ustawienia strumienia na słabe i powrót na maks - wtedy ponownie działa prawidłowo.
  Dodam do tego że po odpięciu końcówki ciśnieniowej i pozostawieniu tylko części z przyciskiem - pompa działa prawidłowo (tyle, że strumień wypływa wtedy oczywiście grubym strumieniem).
  Gdzie leży problem? W dyszy?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 8  
  Witam. Też mam dokładnie taki sam problem z karcherem K6 i ogólnie znam inne osoby które mają tak samo, fajnie by było aby ktoś dał chociaż punkt zaczepienia.
 • Poziom 10  
  Rozebrać myjkę i tłoczek który wychodzi do włącznika oczyścić biały smar przesmarować nowym smarem może być do elektronarzędzi żeby trzymał się powierzchni przesmrować oringi ostrożnie poskładać i powinno działać pozdrawiam

 • Poziom 27  
  Tom8080 nie ten tłoczek bo myjka pracuje ten drugi pod kruccem dopływu ale nie zawsze to pomaga, jest temat o tym na tym forum łącznie ze zdjęciami, - szukać trzeba.