Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher K5.600, nie wyłącza się

02 Feb 2013 09:14 7224 4
 • Level 1  
  Witam. Nie mogąc znaleźć podobnego problemu poszukuje pomocy w takowej sprawie.
  Posiadam myjkę wysokociśnieniową w której to występuje problem z nie wyłączaniem się.
  Wygląda to tak, że po podłączeniu do sieci i wody uruchamiam myjkę wciskając przycisk na lancy. Wszystko jest ok, ciśnienie prawidłowe. Po zwolnieniu przycisku myjka wyłącza się LECZ po chwili silnik włącza się samoistnie i słychać pracę na nieco wolniejszych obrotach, przy czym nigdzie nie widać wypływającej wody.
  Po naciśnięciu przycisku na lancy - woda płynie lecz ze zmniejszonym ciśnieniem. Kilkakrotne próby włączania i wyłączania nic nie dają.
  Poprawa następuje dopiero po przekręceniu na lancy ustawienia strumienia na słabe i powrót na maks - wtedy ponownie działa prawidłowo.
  Dodam do tego że po odpięciu końcówki ciśnieniowej i pozostawieniu tylko części z przyciskiem - pompa działa prawidłowo (tyle, że strumień wypływa wtedy oczywiście grubym strumieniem).
  Gdzie leży problem? W dyszy?
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 9  
  Witam. Też mam dokładnie taki sam problem z karcherem K6 i ogólnie znam inne osoby które mają tak samo, fajnie by było aby ktoś dał chociaż punkt zaczepienia.
 • Level 10  
  Rozebrać myjkę i tłoczek który wychodzi do włącznika oczyścić biały smar przesmarować nowym smarem może być do elektronarzędzi żeby trzymał się powierzchni przesmrować oringi ostrożnie poskładać i powinno działać pozdrawiam

 • Level 27  
  Tom8080 nie ten tłoczek bo myjka pracuje ten drugi pod kruccem dopływu ale nie zawsze to pomaga, jest temat o tym na tym forum łącznie ze zdjęciami, - szukać trzeba.