Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat ibiza 6L - Brak wspomagania kierownicy

PiernikFR 02 Lut 2013 10:54 9966 5
  • #1 02 Lut 2013 10:54
    PiernikFR
    Poziom 9  

Mam problem z seatem ibizą 2002 r (1.9 SDI). A mianowicie przy mrozach poniżej -5 nie włącza mi się wspomaganie tylko świeci kontrolka wspomagania aż do momentu gdy samochód się zagrzeje. W zasadzie to się przyzwyczaiłem tym bardziej że kolega w ibizie bocanegra z 2010 ma podobny problem, pomyślałem że może taka bolączka tych pomp trw. Wczoraj po powrocie późnym wieczorem do domu (+ 4 stopnie C) przy wyłączaniu silnika usłyszałem zgrzyt, po ponownym uruchomieniu wspomaganie już nie działa, gdy jadę pod górkę zaświeca się kontrolka wspomagania, jak jadę z górki to gaśnie, ale wspomaganie się już nie załącza. W czym może tkwić problem?? Jestem biednym studenciną więc ciężko mi się szarpnąć żeby od razu pompę wymieniać, wiec wolałbym najpierw dojść do źródła żeby daremnie pieniędzy nie wydawać . Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

0 5
  • #3 02 Lut 2013 13:37
    ociz
    Moderator Samochody

Ładowanie na początek sprawdź, przy zbyt niskim napięciu wspomaganie nie ruszy.

0
  • #4 02 Lut 2013 14:55
    PiernikFR
    Poziom 9  

Ładowanie i napięcie w normie, w poniedziałek jadę na diagnostykę, dziwna sprawa bo w czasie jazdy świeci się kontrolka, a na postoju gaśnie, a wspomaganie cały czas bez zmian.

Okazało się że pompa KOYO(a nie jak wcześniej myślałem TRW) umarła, więc jedyny ratunek to regeneracja

0
  • #5 03 Mar 2013 19:39
    Dawid Waszak
    Poziom 2  

Witam !

Mam problem ze swoją ibizą - 2003r 1.9 TDI.

Moja sytuacja wyglądała następująco:

Rano odpaliłem samochód, zapaliła sie kontrolka od wspomagania (kierowica z wykrzyknikiem) po ujechaniu kilku kilometrów, nagle wyłączyło się radio, nastepnie straciłem ogrzewanie, oświetlenie w aucie, kierunki, wspomaganie. totalnie nic. Wszystkie kontrolki zaczęły wariowac, czerwone i zóte zapaliły się na raz + trzykrotny sygnał. po chwili auto po prostu zgasło. nie mogę odpalic, wygląda na akumulotar, ponieważ w ogole nie kręci. kierunki i światła wróciły, podświetlenie zegrów także. Sprawdzałem przed tą całą akcje akumulator miernikiem, ponieważ dzien wczesniej musiałem odpalic ibize na kable. napięcie 12,5 . Po 15 minutach pracy silnika wzroslo na 13. ładowanie niby było. Dzisiaj na tą chwile auto stoi, aku nie kręci. Prosze o pomoc, cóż to mogło się wydarzyc. Najbardziej martwi mnie utrata wspomagania i te wszystkie kontrolki. Pozdrawiam i proszę o pomoc

3