Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam słuchawek do 150 zł do gier

02 Feb 2013 11:05 4992 44
  • Level 11  
    Witam,

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek. Będą wykorzystywane w grach typu Battlefield 3, jak i League of Legends czy World of Warcraft. Chciałbym aby miały mikrofon, bo praktycznie każda gra = skype albo teamspeak 3.

Zastanawiam się nad kupnem również karty dźwiękowej, ale żeby razem ze słuchawkami zmieścił się koszt w 150 zł (łącznie z przesyłką). 150 zł to naprawdę MAXIMUM. Co do tej karty dźwiękowej to znalazłem na allegro dobrą: http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-sound-blaster-audigy-sb0090-i2994542184.html

Moja karta dźwiękowa aktualnie to integra z B75MA-E33, czyli dość nowej płyty.

Audiofilem to ja nie jestem, czasami sobie posłucham muzyki. Jeśli chodzi o nią to naprawdę wszystkie gatunki.

Liczę na szybką odpowiedź.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • Level 8  
    Sennheiser HD 202+ mikrofon zalman zm-mic1 (150zl) lub HD 201+ zalman albo jakis lepszy mikrofon
  • OptexOptex
  • Level 11  
    Rozważałem je. Mógłbyś wymienić ich zalety? Czym się różnią? Czemu są lepsze od np. Creative SB Alpha 3D albo Sennheiserów 4H?

Z tego co czytam, na różnych portalach opinie, to uszy się grzeją, a dla mnie ważne aby były wygodne i jeszcze jeden minus tj słabe pozycjonowanie w strzelankach :)

I jak długi kabel ma ten zalman?

Dodano po 5 [godziny] 34 [minuty]:

Sorry za post pod postem

Wpadły mi w oko jeszcze inne słuchawy:

KOSS SB49
    Koss UR 50
    Koss UR55
    Sennheiser PC 310

Co myślicie? Najbardziej wpadły mi w oko Kossy SB49

Następny edit:

Do listy dołączają Gamecom 380 i Creative SB 3d Alpha
  • Level 18  
    Sam jestem "nałogowym graczem" BF3 :) ,więc do 100zł moge Ci polecić słuchawki z mikro Creative Fatal1ty HS-800
    Cena do jakości =warto.
  • Level 24  
    Do 100 pln lepszych niż Creative Fatal1ty HS-800 raczej nie znajdziesz.
    Ja mam je 4 rok i są ok.
    Wtyczkę musiałem wymienić po 3 latach.
  • Level 42  
    HD202 do 150zł, drożej AKG K514 (choć u mnie bez wzmacniacza słabo grają). Creative to przy tych słuchawkach tania chińszczyzna.

ZM-mic1 ma kabel 2m.
  • Level 24  
    Fiend napisz jakie kupić do gier.
    Skoro tych nawet nie miałeś na uszach....
    Sam szukam nowych.
  • Level 11  
    Nie chcę HD201 czy HD202, kupię inne.
  • Level 20  
    podpisuję się pod słowami fiend_'a, sam dałem się nabrać.... chyba najgorsze słuchawki jakie kiedykolwiek miałem, zwykła chińszczyzna, Apollo z biedronki za 20zł mi dłużej służyły... już nie wspomnę o kablu i końcówce.... przekrój pojedynczych przewodów podają chyba w nano-metrach.... regulacja głośności też działała... może z tydzień.... absolutnie nie polecam Creative HS-800, i powtórzę słowa 'magia marketingu działa'.

Pozdrawiam
  • Level 16  
    Dziwie sie ze wszystcy polecaja temu gościowi Superluxy, Creativy jakies, HD 202, złomowe niskobudżetoe Fatality, a nikt nie polecił stanowczo najlepszych słuchawek na rynku w tych okolicach cenowych -PIONEER SE-M390
  • Level 16  
    "Napędzić" ??? Ja podłączam do PC - karta SoundBlasterLive za 25zł z Alledrogo i śmigają jak ta lala ;) Czy ja wiem czy one są cieżkie, ciężki to jest hełm jak przymierzałem :D Chociaz w porównaniu do talich za 19,99 co miałem kiedyś to pewno z 3x cieższe.
  • Level 11  
    Superluxy też trzeba napędzić, Sennheiser HD201 i HD202 nie chcę.

Nie ma już innych słuchawek? Choćby podane przeze mnie Kossy SB49 i Kossy UR40. Zobaczcie co napisałem na górze :)

Co do karty do mogę ją np. za 2 tygodnie kupić prawda :) Ale i tak do 50 zł maximum karta (razem z przesyłką).

Cena tych pioneerów wg ceneo.pl jest stosunkowo niska, a widzę że nikt nie podał wad :) Więc mnie będzie stać od razu kupić mikrofon (Zalman MIC1) i kartę dźwiękową, tylko teraz mi znajdźcie ofertę bo się w tym jeszcze bardziej nie łapię niż w słuchawach. Ale wydaje mi się że na początek integra z tak nowoczesnej płyty (B75MA-E33) nie będzie taka zła.

Aha - i mam jeszcze jedno wymaganie - jestem dość oddalony w domu (pokoje) od mojej mamy, która jest chora, i musiałbym często odchodzić, dlatego chciałbym aby były otwarte, co za tym idzie nie wygłuszały na maksa wszystkich odgłosów z zewnątrz.
  • Level 43  
    Z napędzaniem mówiłem o wzmacniaczu a do 50zł nie wiem czy coś takiego kupisz. Pozycjonowanie w strzelankach hd202 mają bardzo dobre i to w takim cod:mw2 a co dopiero w BF'ie i z grzaniem to jakieś bzdury. Co do kosów to się nie wypowiem bo nie znam tych modeli a z półotwartych nie korzystałem- chociaż superluxy wyżej półotwarte są.
  • Level 11  
    Te HD202 są otwarte czy zamknięte? Mają dużo lepszy dźwięk od HD201? Bo tutaj poajwia się pytanie czy jest sens dopłacać tą różnicę, skoro wynosi ona chyba 1/3 wartości słuchawek?

Chyba wolałbym Kossy UR40.

A nie ma dobrych słuchawek do 150 zł które miały by zintegrowany mikrofon?
  • Level 43  
    202 jeśli masz duże uszy będą otwarte :D Ja "wciskałem" małżowinę pod gąbki które się zawijają wokół ucha i 202 tłumią dosyć mocno. 201 są dużo słabsze, jakość wykonania kiepska. Z zintegrowanym mikrofonem raczej rewelacji w tym budżecie nie będzie. O Kosach się nie wypowiem bo nie znam.
  • Level 11  
    Nie nie... Te Senki 202 i 201 odpadają jednym słowiem :/
  • Level 42  
    AnotherWorld wrote:
    "Napędzić" ??? Ja podłączam do PC - karta SoundBlasterLive za 25zł z Alledrogo i śmigają jak ta lala :wink:
    Podłącz pod wzmacniacz to zobaczysz jak potrafią grać. To samo mam z K514 V2. Najpierw podłączyłem pod PC i grały "ładnie", a potem wpadłem na pomysł by spróbować pod wzmacniaczem i powiem szczerze, że wciskają w fotel. Nawet i tańsze słuchawki podłączone pod wzmacniacz zagrają lepiej. Jeśli się nie ma wzmacniacza to trzeba szukać modeli takich jak HD202, które będą grały bardzo dobrze pod samą kartą dźwiękową.

Te Philipsy to jednak sprzęt "gamingowy", więc rewelacji bym się nie spodziewał.
  • Level 16  
    Wiem, david117 , fiends_ ostatnio mnie naprowadził, bo pomimo ze graja swietnie, to jak przychodzi do niskich tonów na dużej głośności to słuchawki tak jakby sie "dusiły" , myśle że to własnie brak dostatecznej mocy spłaszcza ich emocje :D Rozglądałem sie troche na Allegro , ale wiekszosc solidnych uzywanych wzmacniaczy kosztuje wiecej niz same słuchawki, a takie coś http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-behringer-ha-400-i2974695893.html to niewiem czy jest sens brać - bo o wzmacniaczach to ja wiem tyle co ryszard kalisz o diecie ;)
  • Level 11  
    Ja nie chcę się bawić w żadne wzmacniacze etc, tylko po prostu kupić słuchawki do BF3 i ewentualnie razem z kartą dźwiękową i żeby się zmieściło wszystko do 160 zł. Tyle. I mają być otwarte, ewentualnie pół otwarte.

KOSS SB40 > http://allegro.pl/koss-sb40-sluchawki-mikrofon-dynamiczny-doz-gwaran-i2967024612.html

Wyglądają bardzo schludnie, w zasadzie jedyny minus to niedocieranie dźwięków z zewnątrz. Ogólnie super.

Pioneer SE-M390 > Pioneery wydawałyby się spoko gdyby tak dokupić za jakiś czas kartę dźwiękową do 40-50 zł. Kosztują też stosunkowo mało.

Koss UR40 > bardzo mi się podobają z wyglądu, są otwarte, i mają z tego co czytałem dobre pozycjonowanie, czego oczekuję w grach, chyba mój faworyt.

SONY MDRRF810RK > Zastanawiam się trochę nad nimi ze względu na ich bezprzewodowość, nie cierpię jak mi jakiś kabel zahacza o ciało lub przy nim wisi.

Plantronics Gamecom 380 > Z opinii wydają się dosyć niezłe, mają mikro :)

Philips SHG3800 > Są tanie, a według tego co czytałem są bardzo fajne, no i mają mikro. Wkurzają mnie trochę czerwone elementy.

Creative SB 3D Alpha > Wyglądają bardzo schludnie, powinny być wygodne i mieć dobre pozycjonowanie w grach. Do tego mają mikrofon.

Koss SB45 > Trochę droższe od pozostałych, ale chyba warto się nad nimi zastanowić

Superlux HD-669 > Ładnie wyglądają i wydają się być wygodne. Z dźwiękem ponoć super, tylko trzeba kupić kartę dźwiękową.

Superlux HD-668B > Podobna sprawa jak wyżej

AKG K512 > Ładny wygląd, wydają się być dobre

AEG KHF 4203 > Wydają się być solidne, super że bezprzewodowe.

AKG K 44 > Tak samo solidnie wyglądają

Beyerdynamic DTX 710 > Chyba można wziąć pod uwagę

Audio-Technica ATH-AD300 > Następna propozycja

Denon AH-D301

KOSS UR55

KOSS UR50

TDK NC150

Creative HQ-1600 chrome

Panasonic RP-HTF350E-K

Pioneer SE-M285TV

TDK ST550

BEHRINGER HPX 4000

Steelseries 4H

Steelseries 3H

Z mikrofonów do słuchawek to chyba tylko Zalman ZM-MIC1 http://www.ceneo.pl/926776

Myślę też nad Genius MIC-01C

Podajcie mi jeszcze kartę dźwiękową, może być używana tylko że dobra aukcja ;) Do 50 zł ta karta.

Możecie napisać jakie pozostają do rozważania z tych co podałem wyżej.

Bardzo bardzo dziękuję za poprzedni odpowiedzi jak i te które mam nadzieję wyczerpią temat :P

EDIT: Wyeliminowałem kilka słuchawek, zostały mi:
    Steelseries 4H
    Denon AH-D301
    Superlux HD-668B
    Superlux HD-669
    AKG K512 MK II
    Creative SB 3D Alpha
    Pioneer SE-M390
    Koss UR40

Co myślicie?
  • Level 11  
    Wybór padnie chyba na Creativy SB 3D Alpha
  • Level 42  
    To już HD202 lepsze... W ogóle Sennheiser, Koss, AKG to raczej inna liga niż jakieś Creative czy Steelseries. Te firmy produkują praktycznie wyłącznie sprzęt audio. Do AKG bez wzmacniacza nie podchodź - to tak od razu powiedzieć mogę.
  • Level 31  
    A ja od kilku lat używam Genius HS-04U. Mogę powiedzieć, że są bardzo dobrej jakości wykonania i wyglądu. Bardzo przyjemnie grają. Czasami je kupuję klientom i jeszcze żadna osoba nie narzekała. Sam przetestowałem kilka innych typków a ich wraki leżą w pudle ze złomem.
  • Level 11  
    To co, jaki model mam kupić? Powiedzcie w końcu konkretnie - jakieś dobre słuchawki. Po prostu mają być otwarte/półotwarte, wygodne i żeby dobrze czuć z której strony w battlefieldzie podchodził przeciwnik. No więc które? Popatrzcie na moją listę wyżej, wymieńcie takie nad którymi można się zastanowić, jakie wykreślić itd.... Bo chciałem je już w środę tamtą zamawiać a nie wiem które..
  • Level 16  
    BumCykCykk wrote:
    To co, jaki model mam kupić? Powiedzcie w końcu konkretnie - jakieś dobre słuchawki. Po prostu mają być otwarte/półotwarte, wygodne i żeby dobrze czuć z której strony w battlefieldzie podchodził przeciwnik. No więc które?

No tak ostatecznie to możemy ci powiedzieć, że żeby słuchać naprawde dobrej muzy i doświadczać głębokich przeżyć to trzeba mieć Pioneer'y 390 / AKG ze wzmacniaczem i kartą muzyczną :)