Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Welder Fantasy GRIN 200 - opinie

Karolus1979 02 Feb 2013 11:21 16044 13
    Karolus1979
    Level 10  
    Witam.
    Mało w internecie jest nt Welder Fantasy GRIN 200 więc pytam szanownych kolegów tutaj.
    Poszukuję "niskobudżetowego" urządzenia do domowych prac naprawczych.
    Przeszukałem i przeczytałem nie jeden wątek, skłaniałem się do Bestera 1801 ze względu na dostępność części i serwisów ale wpadł mi w oko Welder Fantasy GRIN 200 - nie zły prąd spawania 200A i 4 rolkowy podajnik drutu.
    Mało jest informacji na jego temat - może ktoś z szanownych forumowiczów posiada takie urządzenie i może się wypowiedzieć na jego temat?
    Byłbym bardzo wdzięczny...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Karolus1979
    Level 10  
    Czy nikt nic nie może powiedzieć na w/w temat?
    Tyle ludzi odwiedza forum, tyle ludzi zagląda tu dziennie, a nikt się nie wypowiada - a może to akurat specjalnie ze względu na mój poziom i ilość postów?
    Z tego co się orientuję forum jest po to aby pomagać, pytanie zadałem nie po to żeby sobie coś napisać, widzę że czas lepiej poświęcić rodzinie niż prosić o coś co i tak dla wielu z Was jest obojętne...

Pozdrawiam "obojętnych"
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Jest to urządzenie "kombinowane czyli jedna faza i międzyfaza. Uzyskasz z niego jak i im podobnych około 160A . Lepszym rozwiązaniem byłby zakup migomatu typowo siłowego lub inwertora gdzie uzyskasz stabilniejszy łuk i lepsze parametry na ciągu.
    Karolus1979
    Level 10  
    Jacek1983rr wrote:
    Jest to urządzenie "kombinowane czyli jedna faza i międzyfaza. Uzyskasz z niego jak i im podobnych około 160A . Lepszym rozwiązaniem byłby zakup migomatu typowo siłowego lub inwertora gdzie uzyskasz stabilniejszy łuk i lepsze parametry na ciągu.

No dobrze - to czego jest 200A? Jakby nie patrzeć porównując do Bester 1801 to ma przy 20% 200A, Bester przy 10% 160A...
    A jeżeli chodzi o podpięcie prądowe to dobrze myślę że jeden i drugi ma 220V/400V na takiej samej zasadzie?
    Jacku, odpowiedz mi jeszcze proszę na 2 pytania
    1. Jeżeli oba porównam - wynik na którego korzystniejszy?
    2. Do domowych prac itp (największe spawanie to może jakieś przęsło bramy) sprawdzi się?

Wiesz, Welder vs Bester:
    200A przy 20% - 160A przy 10%
    4 rolki podajnika - 2 rolki podajnika
    Welder gwarancja door to door - Bester serwisy

Jak transformator, i inne rzeczy o których może nie wiem a o których może nie mam pojęcia?

Bo szczerze to między tymi dwoma się tylko zastanawiam...
    Jacek1983rr
    Level 24  
    200A to on ma po prostu w tzw piku czyli przez ułamek sekundy a potem spada zapewne do około 160A (trochę może przykleiłem się tej wartości ale niech tak zostanie). Jeśli masz siłę to kup sobie migomat trójfazowy a nie to dziwactwo. Pomijając jednak moje upodobania jak już bym był zmuszony to wybrałbym bestera. Po 10latach raczej na pewno będzie na rynku a z tymi chinolami nigdy nie wiadomo dziś jest za rok już nie ma. Co prawda w przypadku tak prostych migomatów można podzespoły regenerować albo przeszczepić z innego ale to już inny temat. Do domu wystarczy tobie jeżeli kryterium które stawiasz to maksymalnie przęsło:). Te cztery rolki to tak w rzeczywistości dwie ciągnące i dwie dociskające mester ma jedną ciągnącą i jedną dociskającą. Niby lepiej mieć te dwie ciągnące ale w tym przypadku nie przekonuje mnie to zbytnio w końcu będziesz miał 3m uchwyt i raczej dla amatora będzie niezauważalna różnica przy starcie bo generalnie o to chodzi (w przypadku tego tzw 4rokowego będzie mniejszy uślizg drutu przy starcie). Gwarancja "door to door" hmm rozumiem że pakujesz w karton i wysyłasz generalnie jest to uciążliwe aby dobrze go zapakować choć jak by się uprzeć to w przypadku braku serwisu bestera w twoim mieście też pakujesz i wysyłasz (osobiście wolałbym zawieść gdyż bezpieczne spakowanie zajmuje dużo czasu). Wady odnośnie GRIN200 nie są mi znane bo nie miałem z nim do czynienie co do bestera poprzednik czyli 1800 miała problemy z płytką sterującą obecny model chyba już ich nie ma. Na koniec odżałuj i uzbieraj na 3-fazowy.
    Karolus1979
    Level 10  
    Dziękuję bardzo, zdecydowałem się jednak na Welder Fantasy GRIN 200.
    Niby mało co ma więcej a jednak dużo - zobaczymy...
    Jeszcze raz dziękuję Jacek...
    krzygaj
    Level 12  
    Welder Fantasy naprawisz tylko u importera. Nawet profesjonalnym serwisom takim jak mój nie udostępniają części. Pamiętaj, że każda maszyna wcześniej czy później może się popsuć
    Karolus1979
    Level 10  
    Dobrze, że moja transakcja nie doszła do skutku ze względu na odległość do Pana, który miał mi sprzedać owy Welder Fantasy GRIN 200...
    Z każdej strony w tych pieniążkach polecają Bester 1801...
    No i takiego zakupiłem...
    Przynajmniej 2 lata gwarancji i wszędzie wszystko jest i wszędzie naprawią...

Pozdrawiam
    przemor
    Level 11  
    Witam. Chciałbym odświeżyć temat. A mianowicie w tym tygodniu chcę zakupić migomat i stoję przed dylematem co wybrać.

Welder fantasy grin 200
    Link

MIG 1900 BESTER

Link

Bardziej jestem nastawiony na Weldera. Boję się jednak co będzie po gwarancji. jak cenowo wygladałaby wtedy naprawa i jak z dostępnością części.
    (chociaż ponoć w dobie internetu wszytko można kupić)

Migomat potrzebuję typowo do zwykłych garażowych prac typu płot, brama, wydech itp

Tylko nie mieszajcie od razu z błotem tego weldera bo ponoć jest to wyższa półka z chinoli.
    proszę o wasze opinie.
    krzygaj
    Level 12  
    Witam,
    Z welder Fantasy możesz mieć problemy w przypadku usterki po gwarancji. Firma Fachowiec z Poznania, importer z Chin tych urządzeń, nie chce sprzedawać części innym tylko żąda przysłania spawarki do nich. Wiem, bo profesjonalnie prowadzę serwis i muszę stawać na głowie aby zdobyć części do ich maszyn. Z tego powodu ja nie handluję ich spawarkami. Jeśli chcesz nie mieć kłopotu to weź Bestera albo Magnum. Mogę pomóc w zakupie.
    boven
    Level 14  
    poszukaj urządzenia Tecnomig 220/3 3x400 a nie jakaś dwunapięciówka albo bester ze swoim żałosnym cyklem pracy 10% 170A...:/ spawanie punktowe, uzwojenie miedź-alu
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Albo dołóż kasy i kup np. jakiegoś ESABA. Zależy czy ma być na 220v i być mobilny (Caddymig c200i) czy na 3f i transformator (seria OrigoMig)
    Karolus1979
    Level 10  
    W Castoramie masz teraz poniżej 1400zł Bestera - przynajmniej u mnie w mieście. I nie słuchaj że ten z marketu jest inny od tego za 2 tyś bo to są głupoty.Niby uzwojenie w tych marketowych to całkowita lipa.
    Ja kupiłem po wielu szukaniach, pytaniach, rozmyślaniach w markecie, a przekonała mnie.... waga obydwu urządzeń z marketu i sklepu firmowego 500zł droższego...

Waga była identyczna - cena już nie. Chyba że Ci troszkę inna nazwa namalowana nie pasuje... Więc jeżeli coś byłoby innego waga by się różniła...

A co do Weldera... Lipa z naprawą, do Bestera wszędzie i w każdym mieście. Mój spawa, sprawdza się więc nie żałuję...
    boven
    Level 14  
    Ja myślę że Bester takim sprzętem psuje sobie renomę bo jak sądzę masz na myśli model 1801 z cztero stopniową regulacją A...
    10 % - 160 A, 60 % - 80 A, 100 % - 60 A - taka informacja mi wystarcza aby kupić coś innego
    a sprzęt marketowy Bester niczym nie różni się od tego "salonowego"