Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bezprzewodowe urządzenia (klawiatura i pad XBOX 360) pod USB nie działają razem

02 Lut 2013 11:32 3270 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Przedwczoraj kupiłem pada bezprzewodowego Microsoftu XBOX 360, nie działał jednak, mimo że wszystko robiłem tak jak w tej niezbyt obszernej instrukcji było napisane. Okazało się, że zaczął działać, gdy odłączyłem nadajnik bezprzewodowej klawiatury i myszki (też Microsoftu zresztą). Mogę więc sobie wtedy grać, ale jak ponownie podłączam nadajnik od klawiatury to pad przestaje działać. Nie wiem czy "gryzą się" te 2 nadajniki czy np. coś jest nie tak z przepustowością USB, bo podobny problem miałem, gdy w modemie speedtouch zdjąłem limit na przesył danych i zaczął więcej rezerwować sobie miejsca na USB. Dodam, że żadne komunikaty o braku przepustowości się nie pojawiają.
    Czy da się zrobić tak żeby i klawiatura i pad mogły razem funkcjonować? Bo kupiłem bezprzewodowego pada dla wygody, a okazuje się, że nie działa z innym urządzeniem tej samej firmy i będę może musiał zakupić teraz klawiaturę przewodową:( Trochę bez sensu;/

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie propozycje rozwiązań.
  • Poziom 23  
    Sprawdź na jakich częstotliwościach Pracują oba urządzenia w jakims manualu. Rozumiem że probowales w kazdej konfiguracji (usb z tylu, przodu etc)

a co kolwiek wyskakuje jak majac podlaczona klawiature, podlaczasz Pada ? (jakies info systemowe)
  • Poziom 2  
    Próbowałem w różnych konfiguracjach podłączać. Nie pojawia się żaden komunikat systemowy przy podłączaniu pada.
    Pad pracuje na częstotliwości 2,4 GHz, a klawiatura 27 MHz. Ze 4 lata już ma.
  • Poziom 23  
    Zapodaj model klawiatury i myszki, sprawdź w Trybie awaryjnym Czy problem występuje.

W międzyczasie Jak masz możliwość na przedłużaczu USB odsuń jeden nadajnik od drugiego.

Rozumiem że korzystasz z adaptera "Xbox 360® Wireless Controller for Windows" ?

Znajomemu kiedyś pomagałem podobną sprawę robić i na angielskim forum wyczytałem że winą jest częstotliwość urządzeń pracujących na tym samym progu (bezprzewodowy tani chiński pad i zwykła myszka i klawiatura)

Miejmy nadzieje że to nie to :)
  • Poziom 2  
    W trybie awaryjnym ten sam problem występuje. Oddalenie nadajników również nic nie daje.
    Model klawiatury i myszki to na 99% Microsoft Wireless Optical Desktop 700, bo chyba tylko takie właśnie Tepsa dawała przy przedłużeniu umowy:)
    Aha, i korzystam właśnie z tego adaptera, który napisałeś.
  • Poziom 14  
    Podłącze się do tematu bo mam podobny problem.
    Kupilem nówkę mysz i klawiaturę Logi-tech, bezprzewodowe 2,4 Ghz
    I klawiatura mi szwankuje..
    Możliwe jest ze to się "gryzie" ?