Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston CDE12X pralka - Nie mogę dobrać się do filtra pompy

jareckib12 02 Lut 2013 12:04 1962 6
  • #1 02 Lut 2013 12:04
    jareckib12
    Poziom 8  

Cześć,
    mam taki problem z tą pralka, że nie kończy programów, tylko programator się obraca, a pralka stoi z wodą. Wyczytałem na forum, że może to być problem z filtrem pompy.
    Niestety nie mogę się do niego dobrać (jeśli jest to czarne pokrętło na dole po prawej). Udało mi się obrócić je o 180stopni w lewo i spuścić wodę, niestety dalej ani drgnie, nie mogę też tego wyjąć na zewnątrz. Pytanie jest takie:
    mam tak zabity filtr, że nie mogę go wyciągnąć, czy ten filtr rozbiera się inaczej?
    Jeśli się go wyciąga, to może ktoś podpowiedzieć w jakiej pozycji go wyszarpywać, bym nie uszkodził pompy?

Jarecki

1 6
  • #2 02 Lut 2013 17:29
    Paw_el

Specjalista AGD

jareckib12 napisał:
    Udało mi się obrócić je o 180stopni w lewo i spuścić wodę, niestety dalej ani drgnie, nie mogę też tego wyjąć na zewnątrz.

Prawdopodobnie coś mechanicznie go blokuje
    jareckib12 napisał:
    mam tak zabity filtr, że nie mogę go wyciągnąć, czy ten filtr rozbiera się inaczej?

Jeśli dopuściłeś do takiego stanu to niestety czeka Cię wymontowanie pompy i ingerencja od "tyłu".

0
  • #3 02 Lut 2013 17:58
    jareckib12
    Poziom 8  

Pralka odziedziczona razem z mieszkaniem po poprzednich właścicielach, więc nie miałem na to wpływu. No to chyba czeka mnie więcej roboty. Jeszcze jedno tylko pytanie. W jakiej pozycji ten filtr powinien wyjść? A może się go wykręca?

Jarecki

0
  • #4 02 Lut 2013 18:04
    Paw_el

Specjalista AGD

jareckib12 napisał:
    A może się go wykręca?

Na pewno się go wykręca i jeśli nic go nie blokuje wyciągasz do siebie (prościej nie można!)

0
  • #5 02 Lut 2013 18:10
    jareckib12
    Poziom 8  

Ok, dzięki wielkie.

Jarecki

0
  • #6 02 Lut 2013 19:24
    johnkatowice
    Poziom 10  

Miałem podobny problem 3 dni z tym walczyłem aż puściło. Filtr w tym modelu wychodzi do przodu. Jak nie wyjdzie zostanie Ci wymontować cały element i wymienić.

0
  • #7 04 Cze 2014 09:01
    jareckib12
    Poziom 8  

Filtr był zablokowany jakimś patyczkiem (jakim cudem tam się znalazł, to nie wiem). Była potrzeba obrócenia pralki na bok, wtedy jest łatwy dostęp od spodu pralki do pompy i prosty demontaż.

Jarecki

0