Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSH SKT5102EU /09 - Pobiera za mało wody i włącza program zmywania

fujik 02 Lut 2013 12:23 2430 7
  • #1 02 Lut 2013 12:23
    fujik
    Poziom 10  

Witam

Odkupiłem jakiś czas temu zmywarkę BOSH SKT5102EU /09.

Na początku był z pobieraniem i wyrzucaniem wody - czasem cykl zmywania się rozpoczynał a czasem nie.
    Uszkodzony był switch który podnosi membrana kiedy podniesie się poziom wody.

Po wymianie cykl prania już sie włącza ale jest następny problem. Mianowicie zmywarka pobiera za mało wody.
    Wygląda to tak że membrana za wcześnie podnosi się i włącza przełącznik odpowiedzialny za włączenie cyklu prania.

Nie jestem też pewny czy prawidłowo założyłem konektor do tego przełącznika.
    Jeżeli odwrócę go o 180stopni to włącza się cykl prania a następnie zmywarka dolewa wody lecz nie zawsze działa to prawidłowo i dodatkowo podczas cyklu płukania woda przelewa się praktycznie cały czas przez zmywarkę do odpływu.

Stąd moja prośba ponieważ spędziłem już sporo czasu szukając na internecie jak i przy samej zmywarce - jeżeli może mi ktoś zrobić fotkę podłączenia przewodów (gdzie jakie kolory) do switcha włączającego cykl zmywania.

Ewentualnie niech ktoś podpowie czy zmywarka powinna nabrać wody, włączyć cykl zmywania (już z odpowiednim poziomem wody) i już nic nie dolewać czy powinna po włączeniu cyklu zmywania dolać wodę do odpowiedniego poziomu.

Zamieszczam fotkę - niestety nie moja - ponieważ swoje zdjęcia zrobione podczas walki ze zmywarką skasowały mi się przez przypadek.

Jeżeli bedzie ktoś łaskaw sprawdzić jakie kolory przewodów mają być kolejno od góry to będę bardzo wdzięczny.

Na zdjęciu nie widać kolorystyki przewodów bo jakby były na tej fotce którą znalazłem w sieci i zamieściłem powyżej to byłbym już w domu jak to mówią ale niestety zrobione jest pod takim kontem że nic nie widać.

Oznaczyłem numerami 1,2 i 3 miejsce w którym podłączony jest konektor trój-przewodowy który można niestety włożyć na dwa sposoby.

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc ponieważ uciążliwe jest dolewanie co cykl 1,5l wody.

Jeśli bedę wiedział jak mają być podłączone przewody wtedy może trzeba bedzie walczyć z regulacją wygięcia dźwigni przy obu switchach tj. switcha który opisałem i tego z prawej strony który podnosi pływak.

Jak ktoś ma jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny bo spędziłem już kilka dobrych godzin i zmywarka nadal nie działa jak należy.

0 7
  • #2 02 Lut 2013 19:28
    fujik
    Poziom 10  

Nikt nie pomoże?

0
  • Pomocny post
    #3 02 Lut 2013 22:05
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Masz zapchany wlot wody do komory.

0
  • #4 02 Lut 2013 23:08
    fujik
    Poziom 10  

a mozesz napisac precyzyjniej gdzie ten wlot zapchany ?

Dodano po 57 [minuty]:

Dziękuję Ci bardzo - miałeś rację - przeczyściłem dolot wody do komory i wszystko śmiga jak należy.

Jeszcze raz Wielkie Dziękuję i Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lut 2013 23:46
    sentio
    Poziom 2  

Czy można prosić o informację, o który dolot wody do komory chodzi? Czy chodzi o taki kanał na dnie zmywarki, gdzie po zdjęcia sitka widać, że jest tam kanał odchodzący w prawą stronę?

Czym to wyczyściłeś? Mam identyczne objawy :(

0
  • #6 05 Lut 2013 06:48
    fujik
    Poziom 10  

Tak kanał leci pod kątem 45 stopni w prawą stronę - znajduje się pod sitkiem.
    Na końcu kanał zakręca - czyściłem to obciętym przewodem elektrycznym takim jak np do radia obracając nim w koło tak aby przeszedł przez cały kanał, a później wstrzykiwałem jeszcze ocet pod ciśnieniem.

Najlepiej wciśnij ręcznie przycisk który normalnie wciskają drzwiczki zmywarki i przy otwartej komorze zmywania włącz program zmywania i obserwuj czy leci syf po wyczyszczeniu. (oczywiście sitka pozdejmowane).

Jak przestanie lecieć syf to będziesz pewny że dolot jest czysty i zmywarka będzie działać jak nowa.

Polecam też odkręcić ten szary wylot do którego są wkładane ramiona myjące - pod spodem są niezłe gluty do wyczyszczenia a to tylko 2 śrubki do odkręcenia

Pozdrawiam

1
  • #7 05 Lut 2013 08:42
    sentio
    Poziom 2  

Serdeczne dzięki za obszerne wyjaśnienia :)

0
  • #8 22 Gru 2013 08:58
    fujik
    Poziom 10  

Myślę że temat został rozwiązany i będzie pomocny dla forumowiczów.

Pozdrawiam

0