Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LS5600 - Błąd przy połączeniu - Livebox

02 Lut 2013 14:04 1596 2
  • Poziom 10  
    Witam. Stałem się dzisiaj posiadaczem nowego telewizorka LG 32LS5600. Chciałem sobie podłączyć do internetu, żeby wypróbować te nowe funkcję. Otóż przy próbie włączenia trybu internetu wyskakuje błąd:

Nie można połączyć z urządzeniem.
    Sprawdź połączenie z urządzeniem.
    Spróbuj ponownie.

W statusie sieci wszystko jest ok. Wszędzie są tifki (ptaszki) że jest dobrze. I obok pisze że sieć przewodowa jest podłączona.
    Do podłączenia używam Liveboxa od TP. Jest podłączone Kablem ethernet, żółtym wejściem (w ustawieniach liveboxa zmieniłem, by wysyłało sygnał internetowy, zresztą i na czerwonym próbowałem, ale i tak to samo). Do liveboxa podłączone są 2komputery, telefon i psp (przez WIFI), oraz Playstation 3 (przez czerwony ethernet). PS3 śmiga bez problemu.

Z telewizora ze statusu sieci.
    Adres MAC: C0:41:F6:7C:AC:F7
    Adres IP: 192.168.1.10
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama sieciowa: 192.168.1.1
    Serwer DNS: 192.168.1.1

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

EDIT: Mam ustawione Automatyczne Ustawianie IP i Automatyczne ustawianie DNS
  • Poziom 37  
    Przypisz TV adresację ręcznie np:

IP: 192.168.1.200
    Maskę :255.255.255.0
    Bramę : 192.168.1.1
    Dns- y

8.8.8.8 i 8.8.4.4
  • Poziom 10  
    Niestety nadal to samo. I co ciekawe, gdy wyłączę kartę sieciową w laptopie to pisze mi gdy próbuję wejść w funkcje internetu: Brak dostępnego serwera DLNA (w Telewizorze)

EDIT. Dobra, pan sprzedający wprowadził mnie w błąd. Powiedział mi że będzie w tym dostęp do internetu (youtube, ipla, itp), i to właśnie tej funkcji szukałem. A to się okazuje że port Ethernet jest do sieci domowej. Na razie będę próbował z tą siecią domową, i w razie jakichkolwiek pytań napiszę.

Czasem warto przeczytać instrukcję.