Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Uno R3 - nie wysyla do arduino "not in sync: resp=0x00"

luckymat 02 Lut 2013 17:31 3477 2
  • #1 02 Lut 2013 17:31
    luckymat
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z Arduino Uno R3 .
    zakupilem go jakies 2 tygodnie temu z Niemieckiego Amazonu
    wszystko dzialalo cacy na 2 komputerach
    (laptop z Win 7 i stacjonarny z Win XP).
    Ostatni program ktory wgrywalem na arduino byl czytajacy predkosc wiatraczka PC z zoltego Pinu z chyba Tad chociarz nie jestem pewien ale raczej tak..
    (wszystkie inne programy ktore byly na arduino byly z interneto poniewarz ja nie potrafie sam programowac bo jestem noobem w tym temacie..
    a wiec porty sterowniki i inne rzeczy sa na 99,99% dobre
    co dziwne czytanie rpm wiatraczka robilem tylko na laptopie potem chcialem zajac sie czym innym (dokladniej to czytaniem sygnalow podczerwieni..)
    wiec normalnie wzielem laptopa podlaczylem wszystko tak jak trzeba
    (bo czytanie z IR juz robilem i wiem co i jak)
    i klikam zaladoj a tu "avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00'
    i w monitorze portu szeregowego jest 0 rpm , 0 rpm , 0 rpm......
    stwierdzilem ze arduino ma jakies widzimisie wiec wlaczylem komputer (gdzie nie bylo programu z czytaniem rpm wiatraczka)
    wlikam zaladoj a tam to samo "avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00" i w monitorze portu pisze 0 rpm
    nie wiem co mam zrobic.. czy arduino ma widzimisie czy cos popsolem..

prosze o szybka odpowiedz i jezykiem zrozumalym dla nooba
    przepraszam jesli wrzucilem post do niewlasciwego tematu
    szukalem na google jak ten problem rozwiazac (nic nie pomagalo lub nie tyczylo sie mojego problemu/Arduino Uno R3, szukalem po angielsku i niemiecku...
    i przepraszam za estetyke textu , brak polskich znakow
    (posiadam niemiecki komputer)
    i za bledy ortograficzne itp.
    wiem ze nie umiem pisac textow i postow ale wole sprobowac bo nie mam zamiaru w najblizszym czasie kupowac kolejnego Arduino a wiem ze sa ludze ktorzy sie pala do pomocy :)

tu kilka "wskazowek" moze to cos komus wiecej powie..

jak nacisne reset dioda L (i pin 13) miga
    chip atmega w trakcie czytania rpm (niestety nie moge sprawdzic czy dziala (dzialalo)bo juz nie mam tego wiatraczka ) robi sie cieply (albo mi sie wydaje)
    jak wyjme chip atmega wyskakoje identyczny blad jak z chipem ale po resecie bez chipa nic sie nie dzieje i nie czyta rpm
    wygooglowalem ze trzeba przycisnac przycisk reset i wtedy kliknac zaladoj wyskakoje to samo a jak przycisne shift czyli klikne zaladoj uzywajac programatora
    wyskakoje "avrdude: usbdev_open(): did not find any USB device "usb" "
    tu macie pelny log erroru:
    log 1
    Wielkość binarna szkicu: 1 084 bajtów (maksymalnie: 32 256 bajtów)

C:\Users\Luckymat\arduino-1.0.3\hardware/tools/avr/bin/avrdude -CC:\Users\Luckymat\arduino-1.0.3\hardware/tools/avr/etc/avrdude.conf -v -v -v -v -patmega328p -carduino -P\\.\COM17 -b115200 -D -Uflash:w:C:\Users\Luckymat~1\AppData\Local\Temp\build7503764754536531600.tmp\Blink.cpp.hex:i

avrdude: Version 5.11, compiled on Sep 2 2011 at 19:38:36
    Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
    Copyright (c) 2007-2009 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "C:\Users\Luckymat\arduino-1.0.3\hardware/tools/avr/etc/avrdude.conf"

Using Port : \\.\COM17
    Using Programmer : arduino
    Overriding Baud Rate : 115200
    avrdude: Send: 0 [30] [20]
    avrdude: Recv: . [00]
    avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00

avrdude done. Thank you.

log 2

Wielkość binarna szkicu: 1 084 bajtów (maksymalnie: 32 256 bajtów)
    C:\Users\Luckymat\arduino-1.0.3\hardware/tools/avr/bin/avrdude -CC:\Users\Luckymat\arduino-1.0.3\hardware/tools/avr/etc/avrdude.conf -v -v -v -v -patmega328p -cstk500v2 -Pusb -Uflash:w:C:\Users\Luckymat~1\AppData\Local\Temp\build7503764754536531600.tmp\Blink.cpp.hex:i

avrdude: Version 5.11, compiled on Sep 2 2011 at 19:38:36
    Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
    Copyright (c) 2007-2009 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "C:\Users\Luckymat\arduino-1.0.3\hardware/tools/avr/etc/avrdude.conf"

Using Port : usb
    Using Programmer : stk500v2
    avrdude: usbdev_open(): did not find any USB device "usb"

moge nagrac video co sie na arduino i na pc dzieje
    wszystkie logi sa z laptopa i opisy problemu, kumputera stacjonarnego uzywam zadko
    mi wydaje sie ze chip atmega sie popsol lub cos tylko do kupowania czesci mam niemiecki amazon a na amazonie sa 2 takie chipy i jak porownalem napisy na moim a na tych innych 2 to sa inne (moze mnie ktos zaraz wysmieje ale kombinoje jak moge..)
    PROSZE O ODPOWIEDZI!!!

0 2
  • SterControl
  • #2 04 Lut 2013 11:24
    Quorce
    Poziom 12  

Na 100% wybrałeś odpowiednie Arduino (Tools->Board) i odpowiedni COM (Tools->Serial Port), oraz masz najnowsze sterowniki?

0
  • SterControl
  • #3 04 Lut 2013 12:52
    Luckymat2
    Poziom 1  

wywalilem wszystkie stery z pc i sciagnolem nowe pliki do arduino (stery program itp.)
    po podlaczeniu arduino stery sie same zainstalowaly to kliknolem update driver(aktualizuj sterownik) i wybralem lokalizacje to nie zainstalowalo bo takie sterowniki juz sa i te ktore wybralem nie sa nowsze plytke mam w ustawieniach dobra a port COM nie wiem ale chyba tak bo wybieram ten na ktorym w menadzeze urzadzen pisze (Arduino uno r3 (COM5))
    jezeli posiadasz program Teamviewer poge podac ci moje ID i pass moze cos na moim PC wiecej zdzialasz (komputer jest po angielsku)
    jezeli jest koniecznosc moge zainstalowac nowego win xp na innym dysku ale watpie aby to pomoglo..

Luckymat

0