Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic 1.6 8V 98r - Problem ze wspomaganiem i odgłosy "strze

02 Lut 2013 17:49 2508 4
  • Poziom 2  
    Witam,jestem właścicielką renault megane scenic I,od jakiegoś czasu ciężej kręci się kierownicą,dodam że wymieniłam pompę wspomagania,nadal jest ciężej,zauważyłam że przy skręcaniu w lewo,w prawo pojawia się czasami dźwięk strzelania sprężyn,mech.powiedział że do wymiany są łożyska oporowe amortyzatorów,czy to na pewno to?Czy jest jakiś sposób aby to sprawdzić?
  • Poziom 40  
    izk0504 napisał:
    czy jest jakiś sposób aby to sprawdzić?

Jest,ale nie zdalnie.
    izk0504 napisał:
    mech.powiedział że do wymiany są łożyska oporowe amortyzatorów,czy to napewno to?

Jak mu nie wierzysz to zapytaj innego lub kilku innych.
  • Poziom 34  
    Sprawdzenie jest banalnie proste. Bierzesz kogoś do pomocy, wsiada do auta i kręci kierownicą z jednej strony na drugą i z powrotem a Ty patrzysz czy sprężyna kręci się razem z kołem czy koło się kręci a sprężyna obraca się skokowo albo wcale. Oglądasz tak obie strony i masz diagnozę.
  • Poziom 2  
    Ireneo napisał:
    izk0504 napisał:
    czy jest jakiś sposób aby to sprawdzić?

Jest,ale nie zdalnie.
    izk0504 napisał:
    mech.powiedział że do wymiany są łożyska oporowe amortyzatorów,czy to napewno to?

Jak mu nie wierzysz to zapytaj innego lub kilku innych.
    Gdybym wierzyła to nie pytałabym tutaj...

Dodano po 4 [minuty]:

Dziękuję tak zrobie.
  • Poziom 23  
    Skoro słychać strzelanie sprężyn to nie trzeba czekać aż popękają tylko wymieniać łożyska na amorkach. To częsta przypadłość tych renówek, bo łożyska są nisko i narażone są bardziej na sól i błoto