Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden 520xl - Brak odbioru, nadawania po zwarciu w mikrofonie

02 Lut 2013 18:55 1893 6
  • Poziom 8  
    Witam!

Prawdopodobnie po zwarciu w mikrofonie Farun 1818 przewodu głośnik do masy nastąpiła awaria radia w postaci: braku odbioru, a przy nadawaniu przełącza się dioda TX lecz nie ma wychylenia diod s-metera (powinny zapalać sie przy nadawaniu) Co mogło się spalić w radiu i czy naprawa jest opłacalna?
  • Moderator
    woitek77 napisał:
    Prawdopodobnie po zwarciu w mikrofonie Farun 1818 przewodu głośnik do masy nastąpiła awaria radia

Nie jest to prawdą, ponieważ "fabrycznie" ten przewód podczas odbioru połączony jest z masą. Popatrz na prawidłowe połączenie przewodów w mikrofonie, lub wtyku.
  • Poziom 14  
    Popieram wypowiedź kolegi powyżej,jednak,jeśli te operacje nie dadzą rezultatu,obstawiam na modulator tda 2003.

Dodano po 3 [minuty]:

PS. Koszt niewielki :D
  • Poziom 8  
    Wymieniłem mikrofon na fabryczny i nadal usterka występuje.
    Chciałem odflitrować cichy pisk przy odbiorze i wlutowałem w mikrofonie kondensator 22nf, zamiast 2n2 i po tej operacji radio przestało działać. kondzia wlutowałem miedzy fioetowy do masy, czyli chyba głośnik do masy...

W którym miejscu jest ten TDA?
  • Poziom 25  
    lukaszcafe napisał:
    obstawiam na modulator tda 2003.

W Unidenie 520XL nie ma TDA 2003, jest natomiast; LA4446,lub TDA1905
    woitek77 napisał:
    W którym miejscu jest ten TDA?

Przykręcony na bocznej ściance dotyczy LA4446,wlutowany w płytę TDA1905.
  • Moderator
    woitek77 napisał:
    Chciałem odflitrować cichy pisk przy odbiorze i wlutowałem w mikrofonie kondensator 22nf, zamiast 2n2

Wywalić kondensator, który i tak nie ma nic wspólnego z odbiorem. Gdzie takie głupoty wyczytałeś? Popraw pisownię, zanim dostaniesz ostrzeżenie.
  • Poziom 14  
    Faktycznie, w Unidenach występuje la 4466,obstawiam na ten modulator. Mea culpa:)