Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia na linii TP - Opinie

02 Lut 2013 19:15 3366 21
  • Poziom 30  
    Witam

Chciałbym zebrać opinie odnośnie internetu z Netii na linii TPSA (Orange).
  • Moderator - Sieci, Internet
    Moja opinia jest taka że jeżeli masz linię TP-sową to bierz od nich internet.
  • Poziom 30  
    Hmm... Od 2006 roku jestem posiadaczem Neostrady.
    Obecnie mam opcję 10Mb/s.

Słyszałem różne opinie na temat internetu Netii na linii tepsy.

Mogę się podzielić tylko tym, że moja ciotka która mieszka za mną, miała kiedyś Neostradę, później przeniosła się do Netii i od tego czasu zaczęły się jej problemy, tylko wypatrywała końca umowy i wróciła do TP ("czytaj : Orange).
  • Poziom 11  
    Mam netie od roku na lini tp i jest ok. , Było ok teraz uciekam do neo . Nie polecam NETI!!! Rok było ok drugi rok to męka!!
  • Poziom 18  
    A ja się trzymam Netii.
    Tp/Orange daje mi opcję tylko do 10Mb/s i z uporem twierdzą, że realnie będzie około 6Mb/s i nic więcej mi nie dadzą.
    Netia dała do 20Mb/s i mam:
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wszystko zależy od lokalizacji, nie można generalizować w tym przypadku.
  • Poziom 30  
    A ja mam 10Mb/s z Neostrady i też sobie chwalę

Dodano po 2 [minuty]:

O ile dobrze pamiętam z Netią jest tak, że jak chcesz zgłosić usterkę, to dopiero oni wysyłają zawiadomienie do TP, oni mają ileś tam czasu na odpowiedź itp.

W Neostradzie dzwonisz i najpóźniej na drugi dzień i to z rana ;) jest u Ciebie albo dzwoni do Ciebie lokalny technik
  • Poziom 18  
    jimasek napisał:
    Wszystko zależy od lokalizacji, nie można generalizować w tym przypadku.

Od jakiej lokalizacji?
    Ten sam budynek, ta sama odległość, te same kable.
    Tp/Orange daje z łaską do 10Mb/s, twierdząc, że realnie będzie około 6Mb/s
    Netia bez łaski dała do 20Mb/s, wynik jak wyżej i taniej niż Tp/Orange.
    Co, w tp/orange nie wiedzą z jaką prędkością będzie chodził net na ich własnych kablach?
    Niezbyt dobrze, to świadczy o ich aktualnych danych, dotyczących możliwych prędkości internetu.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Uważaj bo netia po rozwiązaniu umowy po 5-6 latach sprzedaje faktury jako niezapłacone. Trzeba się póżniej włuczyć po sądach i udowadniać swoją rację, więc to co zaoszczędzisz to trzeba póżniej wydać na adwokata.
  • Poziom 18  
    Masz na to jakieś dowody, czy tak tylko bredzisz?
  • Poziom 10  
    Szanowni Państwo,

Postaramy się ustosunkować do tej lakonicznej wypowiedzi :-). Upływ czasu nie ma wpływu na zmianę zobowiązań klienta w stosunku do naszej firmy, innymi słowy: zobowiązania nie ulegają przedawnieniu. Netia jako wierzyciel ma prawo, a nawet obowiązek dążyć do ich uiszczenia. Możemy sami wysyłać do dłużnika wezwania do zapłaty, wykonywać telefony z przypomnieniem o niezapłaconych fakturach, czy zgłosić dług do biura informacji gospodarczej. W konsekwencji nieuiszczenia płatności przez klienta możemy również sprzedać wierzytelność. Sprzedaż wierzytelności firmie zewnętrznej jest jednak ostatnim krokiem windykacji.
    Pozdrawiamy,
    Netia
  • Poziom 22  
    Od 8 miesięcy mam darmowe łącze Netii na linii TP i nie narzekam... Może dlatego że nie koniecznie z niego korzystam :P od czasu do czasu tylko :)
  • Poziom 27  
    gavron napisał:
    Od 8 miesięcy mam darmowe łącze Netii na linii TP i nie narzekam... Może dlatego że nie koniecznie z niego korzystam :P od czasu do czasu tylko :)

Jak? :D
  • Poziom 26  
    Witam
    Z osobistego doświadczenia zgadzam się w 100% z drugim postem @jimasek :)
    Na linii TP czytaj Orange bierz Orange .Przez 1,5 roku miałem Netię na linii TP jedna wielka droga przez mękę -umowa rozwiązana przed terminem z winy Netii .Na umowie do 20Mb transfer spadał do poniżej 1Mb tłumaczono problemem z centralą . Dziś mam Orange do 80Mb i transfer

Jakoś centrala nie jest problemem.
    Zdecydowanie odradzam Netię na linii TP
  • Poziom 14  
    Netia na linii TP czasami się zawieszała .Zgłaszałem problem,okazało się że wina leżała w ich serwerach.Teraz chodzi znośnie ok.7Mb/s pobieranie.powinno być10Mb/s.
  • Poziom 22  
    seb235 napisał:
    gavron napisał:

Jak? :D

:) hehehehehe... Powiem tak... Przyszli, założyli i tyle... Więcej szczegółów nie zdradzę bo ... bo nie... :P
  • Poziom 8  
    Witam, Netia na linii Orange. Miało być 4 Mega a jest tak jak na obrazku. Nie polecam Netii
  • Poziom 27  
    mirashi72 napisał:
    Witam, Netia na linii Orange. Miało być 4 Mega a jest tak jak na obrazku. Nie polecam Netii

LLU czy BSA?
  • Poziom 30  
    Też przechodziła przez to moja ciotka która mieszka po sąsiedzku...

Miała Neostradę i zmieniła na Netię bo... bo była jakieś 5zł taniej na rachunku...

Efekt był taki, że rzadko kiedy miała internet :)

Prosta reguła... jak masz linię Orange, to bierz internet od nich...
  • Poziom 27  
    mirashi72 napisał:
    W technologii LLU.

Wyjaśniałeś to z netią? Bo skoro jesteś na LLU netia ma spory wpływ na działanie usługii, poza jakością kabli o czym decyduje TP. No chyba że twoja linia się magicznie wydłużyła ale ciężko o tym mówić skoro nie jesteś w stanie porównać parametrów linii wtedy a dzisiaj.
  • Poziom 8  
    netia zna temat. Wcześniej całkiem zrywało internet aż do zaniku sygnału. Byli technicy. Net się pojawił, ale jest wolny tak jak na zdjęciu, które zapodałem wcześniej, prędkość potrafi spaść do 0,35M. Zobaczymy co z tym zrobią po świętach. Netia siadła na laurach, na odpowiedź moje pytanie o możliwość zwiększenia szybkości czekam od początku grudnia. Ponoć konsultant szykuje ofertę. Mnie to już nie obchodzi. Przechodzę do Orange. Umowa lojalnościowa z netią już się skończyła jakiś czas temu :)