Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - HDMI w Samsung seria B nie widzi dekodera CYFRY+

02 Lut 2013 19:23 9384 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Proszę o poradę. Mam telewizor LCD Samsung starszej serii B. Jakiś czas temu przedłużałem umowę z Cyfrą i wypożyczam dekoder HD z dyskiem twardym. Wszystko było w miarę dobrze ale od tygodnia mam problem. Telewizor przestał rozpoznawać urządzenie przez łącze HDMI. Wykluczyłem usterkę kabla oraz dekodera. O dziwo HDMI w telewizorze jest sprawne, ponieważ konsola XBOX 360 działa bez zarzutu. Przewód jest sprawny i dekoder również, ponieważ podłączałem na innym telewizorze i jest ok. Zrobiłem aktualizację oprogramowania w telewizorze ale to nic nie dało. Co to może być?
  • Poziom 21  
    Sprawdź ustawienia obrazu w dekoderze, być może wyłączyło się wyświetlanie na hdmi lub ustawiła nietypowa rozdzielczość - proponuje podłączyć dekoder poprzez złącze scart i zajrzeć w ustawienia.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Już to robiłem, zmieniałem na HD ready na full hd na pal i RGB wszystkie kombinacje. Po zmianie ustawień w dekoderze telewizor pokazywał w lewym górnym rogu zmianę rozdzielczości, jednak ciągle pokazuje komunikat "brak sugnału". Dwa razy zdarzyło się, że pojawił się obraz dosłownie na 3 sekundy i zniknął. Dodatkowo przeczyściłem wejścia sprężonym powietrzem ale nic nie pomogło.
  • Poziom 11  
    Witam. Przyczyną może być automatyczna aktualizacja wersji oprogramowania w Twoim dekoderze. O ile się orientuję , to nie jesteś pierwszą ofiarą tego usługodawcy. Miałem już dwa takie zgłoszenia w ostatnim czasie , ale jeszcze nie rozgryzłem dokładnie przyczyny takiego zachowania.
  • Poziom 2  
    Czyli pozostaje mi oddać dekoder podłączyć starego poczciwego stronga, żegnaj hd i HDD?
  • Poziom 11  
    Niekoniecznie, podaj jaki dokładnie masz model TV i dekodera to postaram się coś wyszperać.
  • Poziom 2  
    Będę bardzo wdzięczny
    Model dekodera: PACE PVR HD HDS7241/91 CD
    Model telewizora: Samsung LE40B530
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Podłącze się pod temat. U mnie od pewnego czasu (ok 2 tygodni) telewizor Samsung UE55B7000 nie rozpoznaje sygnału z urządzeń podpiętych po HDMI. Wcześniej wszystko działało.

W tej chwili udało się mi odpalić obraz z recorder NC+ , natomiast z PS3 i z kina domowe Samsunga nie ma obrazu (brak sygnału).
    NC+ mam podpięte w tej chwili pod HDMI4 natomiast PS3 pod HDMI2 a kino pod HDMI1. Gdy przełączę źródło na HDMI1 lub HDMI2 to zawsze wyświetlany jest obraz z dekodera NC+ a nie z podpiętych pod te gniazda fizycznie urządzeń. Dekoder działa mi tylko na jednym kablu HDMI z ok 10 posiadanych mimo, że kiedyś działało przez każdy z posiadanych przeze mnie kabli. Nie aktualizowałem firmware w TV jedynie podpoiłem w siec LAN urządzenie nadające DLNA. Odłączenie tego DLNA nic nie zmienia nadal jest omówiony problem z HDMI .

Czy ten kabelek iHDMI może rozwiązać ten problem ?
    Czy winna jest np jakaś aktualizacja dekodera ?