Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór hydroforu - Starej czy nowej generacji?

malinabend 1 06 Lut 2013 20:24 13122 52
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Zestaw jest pionowy . Gaśnica jest akumulatorem powietrza [ spręzonego] a zbiornik zbiornikiem wody . Membrana nie pracuje jest tylko powiedzmy ,,ocynkiem '' zbiornika . Zasób wody będzie 100% zbiornika czyli 80l Zastąpi mi to ok 150l tradycyjny
    saskia
    Poziom 38  
    Widze ze nie wiesz jak dziala hydrofor.
    To co narysowales to instalacja ze zbiornikiem bez odplywu i malutki hydrofor z gasnicy. :-)
    Po upuszczeniu 5 l wody, pompa zalaczy sie ponownie.
    Powiedz mi jak ta woda z tego duzego zbiornika, miala by zasilac instalacje, po wylaczeniu sie pompy? Co ja zmusi do wyjscia ze zbiornika? :-)
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Kolego jak montowałem pierwszy hydrofor to pewnie z pieluchą banglałes a może w planach byłeś? Wszystko jest na schemacie wlot i wylot Pisze ci po raz n-ty zbiornik jest zbiornikiem wody a gaśnica zbiornikiem powietrza pojemność zbiornika wody 80l a gaśnicy ok 15l reszta na schemacie cały zestaw jest pionowy . Zgodnie z grawitacją ziemską woda leci na dół a powietrze do góry ot cała filozofia Pompa pompując wodę spręża powietrze w gaśnicy { wstępnie sprężarka trzeba dmuchnąć od 1- 1,5 atm resztę pompa dobija na 5 atm I żadne 5l wystarczy jak 10l -15 l będzie dobrze koszt ok 250 zl korozji -0 zużycia membrany prawie 0 .
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Możliwe, że w tym czasie i ja byłem w pieluchach jak takie cuda działały i mnie to ominęło. :D
    saskia
    Poziom 38  
    :-)
    Nic dodac, nic ujac. :-)

Dodano po 2 [minuty]:

Jedno co Malinabend ujawnil to to ze ma juz ponad 65. ale jesli montowal wtedy hydrofor to pewnie mial ok. 18, wiec wychodzilo by ze ma min. 83 :-)

Zostaw ta instalacje prawnukom, pewnie sobie lepiej z tym poradza. :-)
    saskia
    Poziom 38  
    Nigdy nie gram, zawsze polegam na swojej pracy i wiedzy. :-)
    puchator
    Poziom 11  
    Przy zbiorniku przeponowym to będzie tak jak byś pił wodę z chińskiej dętki od taczki.
    Cały ten benzen i inne świństwo wprowadzasz do organizmu przez żołądek lub skórę podczas kąpieli. Te zbiorniki nie mają żadnych dopuszczeń sanitarnych. Nie spłukał bym nawet kibla z przeponowca.
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    malinabend 1 napisał:
    Woda jest do podlewania ogrodu. Do picia mam inną wodę i na dodatek filtruję

Czy możesz mi wytłumaczyć po co Ci zbiornik hydroforowy do podlewania ogrodu ?
    Ja do takich celów używam samej pompy (nawet bez włącznika ciśnieniowego).

Co do wspomnianej "chińskiej gumowej dętki" to wspomnę, że z tej samej gumy masz większość uszczelek np w kranach.

Polskie zbiorniki przeponowe do wody użytkowej (pitnej) mają atesty PZH. :D
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Mam szklarenkę trochę warzyw i do mycia samochodu , oraz kibelek letni ze spłuczką oraz kran do mycia marchewki czy rąk . Nie chcę aby po pobraniu kilku litrów wody co chwila włączała się pompa
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Po Twoim avatarze wnioskowałem , że jesteś człowiekiem pomysłowym, zaradnym i rezolutnym ale .......
    Dla większości tych celów można w łatwy sposób wykonać grawitacyjną instalację opartą na deszczówce.
    Po co marnować energię elektryczną i czystą studzienną wodę ?
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Na Twoim miejscu zastanowił bym się czy gdzieś przy ścianie i rynnie nie postawić na wysokości kontenera 1000L i nieraz (jak zabraknie deszczówki uzupełniać stan wody ze studni zwykłą pompą. Do większości tych zadań ciśnienie grawitacyjne wystarcza.
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Za mało deszczu u nas . Owszem zbieram wodę ale to za mało . U mnie jest żwirownia po deszczu można podlewać . Przechodzi jak przez sito I mam duże zapotrzebowanie Bo i trawników i masę kwiatków co dziennie idzie ok 0,5m3 -1 m3 wody w dni suche Samych doniczkowych jest z ok 50 sztuk podlewane 2x dziennie to tylko część
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Przy takim zużyciu wody zalecał bym duży zbiornik do obecnej pompy (minimum 150L). Nie jestem przeciwnikiem przeponowego a jest wygodniejszy w użytkowaniu.

PS
    Ładny ogródek :D .
    saskia
    Poziom 38  
    Piekny ogrodek!
    Aby nie odbiegac od tematu to jesli chcialbys porad na temat podlewania to moge ci pomoc na PW.

Jesli spojzysz na wykresy opadow w twoim rejonie to pomnoz ilosc mm opadow rocznie przez powierzchnie dachow jaka masz i podaj nam wynik, ile tej wody jest. :-)
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Dzięki ale naprawdę mam zbiorniki na deszczówkę ale to jest mało . To jest tylko część kwiatowa jest tego 4x tyle i do tego szklarnia ok50m2 i 500 m2 warzywniaka nie licząc trawników . Mieszkam w takim miejscu gdzie Wełna wpada do Warty i deszcze nas omijają . 3km wkoło pada u nas nie Co dziennie trzeba podlewać od maja do końca września
    saskia
    Poziom 38  
    Nie mniej, to mozna mala iloscia wody i malymi opadami uzyskac dobre efekty przy minimalnych nakladach robocizny.
    Czy masz w domu (w rodzinie) ogrodnika, czy ten ogrodek to amatorski zapal i zamilowanie do ogrodu?
    saskia
    Poziom 38  
    No to gratulacje!

Jesli chodzi o te porady z podlewaniem to nic nie stracisz, a mozesz zyskac.
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Witam po długiej przerwie .
    Tak dla potomnych co będą mieli dylemat czy reanimować stary hdrofor czy wejść w pompę nowej generacji -głębinową
    Otóż odpowiedz jest tylko jedna;
    Tylko i wyłącznie pompa głębinowa
    Właśnie padł ,,grudziądz '' i miałem go dosyć straszny hałas co parę lat awarie itd jak to bywa
    Postanowiłem zaryzykować i kupiłem na znanym portalu Chińską najtańszą pompę głębinową za parę zł
    I jestem mega zadowolony
    1 Kompletna cisza pompy po prostu nie ma
    2 Mniej prądu idzie
    3 Napęd z 1 fazy
    4 Bez obsługowość
    Za chwilę będzie rok działania i wsio OK