Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór hydroforu - Starej czy nowej generacji?

02 Lut 2013 20:53 12528 51
  • Poziom 21  
    Koledzy mam problem .Właśnie dzisiaj padł mi zbiornik od hydroforu [po jakies 40 lat używania] I teraz mam dylamat ; jest to zestaw starej generacji [ pompa grudziądz] jest ze 2 lata po regeneracji czyli nowa na następne 40 lat ale mam dylemat czy kupić nowy zbiornik i banglać dalej ? Czy kupić zestaw nowej generacji z przeponą? 1 Dokupię zbiornik za jakieś 400zł ale; pompa z grudziądza robi hałas jak pracuje, nowa generacja chodzi cichutko i zajmuje o wiele mniej miejsca wiec się zastanawiam . Powiedzcie co wybrać? Jak się zachowuję przeponowe nowej generacji do starej z grudziądza? Praktycznie działał przez ok 40 lat 1 raz do roku trzeba było pompnąć powietrza do zbiornika nic po za tym nie licząc regeneracji wirników w pompie po 40 latach i wymianie stycznika olejowego PS nie wiem czy to ma znaczenie dla nowej generacji ; mam junkers do cwu i trzeba dosć wysokiego cisnienia bo daleko od hydroforu
  • Poziom 36  
    Jeśli przeszkadza Ci hałas to obuduj pompę wełną wygłuszającą.
    Pompy Grudziądza były nie do zajechania.
    Jak sam napisałeś .... 40 lat. Dalekowschodnia pompa popracuje Ci do 4 lata a Grundfos około 15 lat.
  • Poziom 21  
    Hałas trochę przeszkadza bo nad hydroforem jest pokój więc jest raban . Zależy mi też na zwiększeniu miejsca pod węgiel . Nowy bym powiesił pod sufitem zwiększył bym miejsce pod węgiel. Nie zależy mi aby banglał następne 40 lat bo niestety co będę się martwił na zapas ? nie jestem młody. Jak mi srytnie pompa to za 2 -4 lata dajmy na to to za 100 czy 200 zł kupie nową .Wiec jest dylemat Chodzi mi najwięcej o to czy mi ten zestaw dalekowschodni dżwignie Junkers oddalony o 15m bo grudziądza musiałem podkręcić na ciśnieniowym do ok 5-6 atm ps jestem ZR i wszelkie naprawy robię sam więc moge remontować w razie co . Pytam bo nie miałem styku z tymi nowinkami i nie wiem jak się zachowują w stosunku do starych . Chodzi o wydajność ciśnieniową jak to się wogóle zachowuje , Bo czy moze być tak że mi junkers nie odpali i bedzie mina :cry:
  • Poziom 36  
    Jaką masz studnię ? średnica oraz głębokość ?
  • Poziom 11  
    Ważnym parametrem jest pojemność zbiornika .Im większy zbiornik tym lepiej. Będziesz miał mały zbiornik pompa będzie się często włączać i krócej popracuje .Jeżeli masz duże zużycie wody postawił bym na pompę z grudziądza .
  • Poziom 21  
    studnia kopana kręgi ok 3m od poziomu ziemi ale mam hydrofor w piwnicy od lustra ok 1-1,5m m od lustra oddalony ok 2,5m od studni
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o hałas najlepsza jest pompa głębinowa .Ja mam taką ,pracuje 15 lat bez remontu
  • Poziom 21  
    Na cholery mi wiercić i koszty powielać zamiast wiercić moge miejską ale poco? Nie interesuje mnie . Absolutnie nie! Na ścisłość moge mieć artezyjską! Ale nie chce
  • Poziom 36  
    berus napisał:
    Jeżeli chodzi o hałas najlepsza jest pompa głębinowa .Ja mam taką ,pracuje 15 lat bez remontu

Dokładnie to samo miałem napisać. :D
  • Specjalista - systemy grzewcze
    cyt. :,,studnia kopana kręgi ok 3m od poziomu ziemi ale mam hydrofor w piwnicy od lustra ok 1-1,5m m od lustra oddalony ok 2,5m od studni "

Są jeszcze pompy zanurzeniowe.
    pozdrawiam
  • Poziom 36  
    malinabend 1 napisał:
    Na cholery mi wiercić i koszty powielać

Nie wiem co chcesz wiercić do głębinowej ?

Chyba oczekujesz odpowiedzi " Kup chińczyka za 100zł będzie super na długie lata "/

PS
    Ja się pod takim stwierdzeniem nie podpiszę.
  • Poziom 11  
    Kolega malinabend 1 chyba żle mnie zrozumiał . Wkładasz głębinówkę do studni i po kłopocie . Ja mam też studnie kopaną ,obsługa hydroforu to tylko dobicie powietrza raz do roku
  • Poziom 21  
    Chodzi mi o to jak najtanszym kosztem wybrnąć z sytuacji nie zależy mi na czasie uzywania np 30 lat bo tyle to pewnie nie pożyję i mam to w 4 literach co potem . Chodzi mi o to czy te czajna badziewie za parę stówek dzwignie junkers bo to jest priorytetem i czy nabije z 6atm aby podlać ogródek oddalony 50m w razie awari mam alternatywe z innego zrudła tak jak w tej chwili Hydro wyłączone bo dziura w zbiorniku a ja mam wode :D lubie mieć coś w zanadrzu w wielu branżach [nie tylko woda] robie wajchą sryt i jadę dalej np co , cw prund itd itp Dlatego nie będę wiercił , inwestował itp itd . Pytanie brzmi jak w temacie kupić zbiornik czy china komplet? koszt powiedzmy 400-500 zł i ma dzwigac junkers gazowy i podlać ogródek
  • Poziom 38  
    Chinska przy 6atm. i podlewaniu ogrodka padnie jak mucha.
    Kup nowy hydrofor, stara pompe wyglusz welna mineralna, pod pompe podloz twarda gume., a rury w rejonie pompy owin otulina piankowa. To wlasnie rury przenosza wibracje pompy i one bardziej chalasuja.
  • Poziom 36  
    malinabend 1 napisał:
    Chodzi mi o to jak najtanszym kosztem wybrnąć z sytuacji nie zależy mi na czasie uzywania np 30 lat bo tyle to pewnie nie pożyję i mam to w 4 literach co potem . Chodzi mi o to czy te czajna badziewie za parę stówek dzwignie junkers bo to jest priorytetem i czy nabije z 6atm aby podlać ogródek oddalony 50m w razie awari mam alternatywe z innego zrudła tak jak w tej chwili Hydro wyłączone bo dziura w zbiorniku a ja mam wode :D lubie mieć coś w zanadrzu w wielu branżach [nie tylko woda] robie wajchą sryt i jadę dalej np co , cw prund itd itp

Chyba piszesz o takiej pompie Chińczyk => cena uwzględnia parametry ,silnik elektryczny i pompę.
    W porównaniu do najprostszej polskiej w której cena nie uwzględnia tych czynników tylko jakość.
    Oczywiście znam ludzi, którzy kupują tego chińczyka ale ......
  • Poziom 21  
    I tak pewnie zrobie kupie jakiś zbiornik pompe wlne na gumie i połącze plastykowymi wężami , Ale kusi mnie zrobienie miejsca pod węgiel i cisza nad kotłownią :|
  • Specjalista - systemy grzewcze
    saskia napisał:
    ........To wlasnie rury przenosza wibracje pompy i one bardziej chalasuja.

Są jeszcze kompensatory wibracji przenoszonych przez systemy hydrauliczne.
    Najtańszym i jednocześnie skutecznym sposobem jest- :idea: :D pół metra zbrojonego węża gumowego :!: .
    pozdrawiam
  • Poziom 38  
    malinabend 1 napisał:
    I tak pewnie zrobie kupie jakiś zbiornik pompe wlne na gumie i połącze plastykowymi wężami , Ale kusi mnie zrobienie miejsca pod węgiel i cisza nad kotłownią :|

Sa jeszcze materialy do wygluszania stropow.
    Ale o tym trzeba pomyslec w trakcie budowy, ale troche drozsze metody sa tez dostepne do wygluszania posadzki.
    Zakladalem cos takiego dla jednego ze slawnych Angielskich muzykow, ktory kupil sobie studio nad warsztatem naprawczym motocykli. :-)
    Po instalacji, bylo slychac jak mucha brzeczy na szybie, a warkot Harley-i zniknal.:-)
  • Poziom 34  
    Nie pchaj się w żadne dalekowschodnie wynalazki , kup sam zbiornik z Hydrovacum Grudziądz i śpisz spokojnie.
  • Poziom 21  
    Postanowiłem ; kupie zbiornik i zostaje przy grudziądzu [ nowe wirniki] żucę ją na gumie i dokupię wąż ciśnieniowy pompa - zbiornik aby odizolować wibracje dorobię jakąś skrzynie i nakryje kołderka -wełna Taki plan . Ale mam jeszcze takie pytanie co do zbiorników zauważyłem że grudziąc robi przeponowe i italiani [tańsze] czy można zamontować przeponowy zamiast zwykłego cynkowego? cena podobna Jak się sprawują przeponowe w stosunku do cynkowanych?przeponowe mogą być mniejsze bo nie potrzeba miejsca na powietrze więc by było taniej zamiast np 250 ocynk można by 150 membrane
  • Poziom 34  
    Za 2-3 lata diabli wezmą membranę i dołożysz znowu . Decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 21  
    No te ocynk co teraz robią to też ciekawe nie są . Jak kiedyś oglądałem to pewnie z 2 mm blachy nie to co za komuny z 4 mm . to i i ch żywotność też spadnie . Tak jak z bojlerami na cw mam taki z komuny ze 40 lat ocynk z 5 mm .U szwagra nowy zakup po 3 latach użytkowania poszedł na smietnik więc nie przeceniał bym terazniejszej produkcji ocynkowanych . Membrana to koszt pewnie jakiś 100 zł
  • Poziom 34  
    Te co produkuje Hydrovacum nie wyglądają aż tak źle. Inni producenci = tragedia. To co było za socjalizmu to się już nie wróci.
  • Poziom 36  
    malinabend 1 napisał:
    Jak się sprawują przeponowe w stosunku do cynkowanych?przeponowe mogą być mniejsze bo nie potrzeba miejsca na powietrze więc by było taniej zamiast np 250 ocynk można by 150 membrane

W jednym i drugim przypadku potrzeba dokładnie tyle samo powietrza :!:
    Przewagą zbiorników przeponowych jest to, że powietrze nie rozpuszcza się w wodzie (jest oddzielone membraną) przez co trzeba znacznie częściej uzupełniać powietrze w zbiorniku.

Wadą zbiorników przeponowych pionowy jest to, że nie można stosować przez nimi filtrów uzdatniających ze złożem.
  • Poziom 34  
    saskia napisał:
    Chinska przy 6atm. i podlewaniu ogrodka padnie jak mucha.
    Kup nowy hydrofor, stara pompe wyglusz welna mineralna, pod pompe podloz twarda gume., a rury w rejonie pompy owin otulina piankowa. To wlasnie rury przenosza wibracje pompy i one bardziej hałasuja.
  • Poziom 36  
    Do połączenia pompy z instalacją domową stosuje się specjalne węże antywibracyjne, które nie przenoszą drgań (dźwięków).
    Należy pamiętać, że nie wolno ich montować po stronie ssącej pompy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Na to składa się kilka czynników :
    a) woda zasysana bez piasku ;
    b) prawidłowe ciśnienie powietrza w zbiorniku ;
    c) prawidłowo wyregulowany wyłącznik ciśnieniowy ;
    d) prawidłowo działający zawór zwrotny .

Podobnie jak na niemieckich autostradach nawet kiepskie auto przejedzie wiele kilometrów bez awarii zawieszenia a na polskich drogach nie.

Mimo, że wiem co zrobić aby działało to dłużej nadal dla siebie do domu bym tego nie kupił.
    Chińskie rzeczy kupuję tylko wtedy, gdy użytkuje je okazjonalnie i ich awaria nie wprowadzi "małej rewolucji" w codziennym funkcjonowaniu.
  • Poziom 21  
    Właśnie rozmawiałem z kolegą hydraulikiem stwierdził że te chinczyki są podatne na zatarcie w razie minimalnej nieszczelności układu przed pompą .przez to padają Ale jak układ szczelny to ma banglać dość długo Stara pompa grudziądz zaciąga lepiej nawet jak jest mała nieszczelność . Ponieważ zbiorniki membranowe są tańsze postanowiłem kupić membranowy . Wadą membrany jest to że się przeciera przebija ponieważ jest powietrze miedzy membraną i zbiornikiem i pracuje w tym samym miejscu .Wymyśliłem taki układ że kupie 80 spuszczę powietrze i wypełnię go w 100 % wodą . Wtedy membrana nie pracuje i to powinno zwiększyć trwałość membrany . Zaletą będzie to że woda będzie odizolowana od zbiornika balonem brak korozji . . Następnie chcę wykorzystać gaśnice na zbiornik powietrza Jak na rysunku Tym sposobem zwiększę pojemność zbiornika Koszt 80l ok 230 zł
  • Poziom 38  
    Albo cos przekombinowales, albo ja zle rozumiem o co ci chodzi.
    Czy ten rysunek to tylko schemat czy faktyczny uklad ktory planujesz?
    Jesli dasz drugi zbiornik (gasnice), po przeciwnej stronie pompy, to co bedzie utrzymywalo cisnienie, aby hydrofor mogl sie oprozniac do instalacji?