Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5520 - Bios bardzo długo startuje

02 Lut 2013 23:03 2010 5
  • Poziom 15  
    Acer Aspire 5520
    Bios V1.08

Witam. Temat będzie o kumpla laptopie.
    Początkowo laptop potrafił się sam wyłączyć . Czarny ekran i czerwone diody również od włączania.
    -Wnioskowałem przegrzewanie. Wyczyściłem, nałożyłem świeżą pastę. I na razie jest spokój.
    Po włożeniu płyty do odtwarzacza DVD robił się albo czarny ekran, albo biały z kreskami i kaput. DVD nie było przykręcone więc je przykręciłem i ten problem też został rozwiązany. Co ciekawe nazwa DVD w biosie była PIONEER później zmieniała się na eioneeb

Jednak zrodził się inny. Bios zaczął się się zawieszać w 3/4 ładowania paska. Po długim czasie się załaduje ale w dalszej części wyskakuje BS. Gdy wcisnę F2 to samo ale menu się uruchamia. Reset biosu raz pomaga raz nie i jest to bardzo irytujące.

Co to może być?
  • Poziom 24  
    Sprawdź napięcie na zasilaczu podczas pracy. Możliwe, że nie ma wydajności ?
  • Poziom 22  
    Wymontuj napęd, sprawdź czy wtedy będzie się normalnie uruchamiał.
  • Poziom 8  
    Przepraszam za odkop, ale wyjęcie napędu rzeczywiście pomogło. Co jest problemem, że taka operacja uruchamia komputer bez problemu?
  • Spec od komputerów
    nansss napisał:
    Co jest problemem, że taka operacja uruchamia komputer bez problemu?

Np. problem z mostem.
  • Poziom 43  
    CtrlF4 napisał:
    DVD nie było przykręcone więc je przykręciłem i ten problem też został rozwiązany. Co ciekawe nazwa DVD w biosie była PIONEER później zmieniała się na eioneeb

Kolega sprawdzi czy ze złączem wszystko ok, firmware tego DVD lub elektronika mogą być uszkodzone - stąd problemy - w ostateczności można napęd wymienić. Napędy DVD są na czele najbardziej psujących się podzespołów.