Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem MF821 LTE - Wyjęcie karty

03 Lut 2013 00:12 9771 3
  • Poziom 1  
    Witam,
    moja dziewczyna posiada modem podany w temacie i przy umieszczaniu karty sim w nim, niestety wsadziła inaczej niż było podane w instrukcji (I wcale się jej nie dziwie, bo wsadziła go instynktownie). Niestety wejście na kartę sim, jest strasznie niedopracowane, gdyż po prawidłowym włożeniu karty i tak zostawał luz ok. 3mm i nawet wtedy były problemy z wyjęciem tej karty. Teraz karta jest włożona niestety bez luzu i w żaden sposób nie możemy jej wydostać, ponieważ ta karta jest wciśnięta do samego końca.
    Więc proszę was o pomoc drodzy forumowicze. Może macie jakieś pomysły co w tej sytuacji zrobić? Oboje się boimy, że jeśli oddamy modem z kartą, to cyfrowy polsat nie wymieni go na nowy, lub każe za niego płacić (modem był uszkodzony, ponieważ nie wykrywał karty sim, a próbowaliśmy wiele razy, w różnych kombinacjach). Modem jest wzięty na próbę na 7 dni. Konstrukcja tego modemu i wykonanie miejsca na kartę sim jest jakimś nieporozumieniem. Modem został wyprodukowany w Chinach. Poniżej zamieszczam fotografie samego modemu oraz zablokowanej karty.

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.

Daniel.
    Modem MF821 LTE - Wyjęcie karty Modem MF821 LTE - Wyjęcie karty Modem MF821 LTE - Wyjęcie karty Modem MF821 LTE - Wyjęcie karty Modem MF821 LTE - Wyjęcie karty Modem MF821 LTE - Wyjęcie karty
  • Poziom 9  
    Modem trzeba rozkręcić.
    Najpierw trzy śrubki drobniutkim śrubokrętem krzyżakowym.
    Potem delikatnym nożykiem rozdzielić połączone jeszcze
    na zatrzask połówki obudowy.
    Następnie odkręcić jeszcze jedną śrubkę mocującą element
    ustalający położenie zawiasu USB.
    Wyjąć ten element.
    Wyjąć bebechy z obudowy.
    Kartę SIM wysunąć z gniazda za pomocą np. szpilki.
    Modem składać w odwrotnej kolejności.
  • Poziom 1  
    2 godziny temu znalazłem ten post w poszukiwaniu rozwiązania tego samego problemu. Projektant urządzenia rzeczywiście się nie spisał (ja też zrozumiałem że ma to być karta micro sim - wielkość na wytłoczeniu jej odpowiada) a i instrukcja mówi tylko o karcie usim (co mi nie mówi o którą chodzi).
    Ja nie mogłem sobie pozwolić na rozkręcanie czegokolwiek bo modem ten mam od Plusa tylko do testów.
    Już miałem zanieść urządzonko do jakiegoś punktu naprawy telefonów licząc na to że takie rzeczy się zdarzają i znają jakiś sposób na to, ale jeszcze popróbowałem.
    Żadnej szpilki obok tak zaklinowanej karty włożyć nie mogłem.
    Zauważyłem jednak po dosunięciu karty do oporu do końca że trzy złącza są elastyczne i nieco dociskają kartę od dołu. Wziąłem kawałek dość cienkiego ale jednak sztywnego plastiku (opakowanie po kiełkach - żona wegetarianka) i wyciąłem z niego pasek szerokości mniej więcej 1 cm tak by pasował w slot i dlugości takiej by swobodnie go trzymać. Udało mi się wsunąć plastik pod kartę dociskając złączki. Weszło na tyle sztywno że przy wyciąganiu plastiku wysunęła się też karta micro sim.
    Może i innym się to uda. Powodzenia.
  • Poziom 2  
    Piszę ku przestrodze, choć stary temat, to problem aktualny. W weekend z karty SIM wyjąłem microsim, przełożyłem do tableta, a pustą ramkę włożyłem z powrotem do modemu. I po temacie - ramka nie dała się wyjąć, pociągnąłem mocniej, wywinęły się wąsy od styków. Rozkręciłem, ułożyłem wąsy, ale modem nadal nie czyta karty. W Polsacie powiedzieli, że trzeba było przyjść do nich, wyjęliby kartę. Teraz chcą 500 zł.
    Jest to ewidentnie niedopracowany modem pod tym względem, w E3272 wielokrotnie wkładałem pustą ramkę do środka i w ogóle nic się nie dzieje.