Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

42PFL3604/12 - jaki amplituner pod wyjście spdif w 42PFL3604/12

03 Lut 2013 00:44 4683 21
  • Poziom 11  
    Witam mój tato posiada telewizor philips 42PFL3604/12

wejścia/wyjścia z tyłu i boku

Oglądana jest na nim cyfra z vectry, ale jest za cicho dla mojego ojca.
    Jaki polecicie amplituner (np. 5.1) (ewentualnie głośniki komputerowe) by podłączyć do telewizora pod to spdif (brak wyjścia słuchawkowego) i można było słuchać na głośnikach. Chciałbym zakupić używkę najlepiej do 200zł (taniej/lepiej).
  • Poziom 17  
    Moim zdaniem lepiej było by kupić głośniki komputerowe za te 200 zł, nie wiem czy znajdziesz za taka kwotę system 5.1 i podłączyć za pomocą jack-a. Do spdif trzeba mieć dobry wzmacniacz i głośniki.
  • Poziom 11  
    A tego jacka gdzie mam włożyć, bo nie za bardzo rozumie?
    Nie ma wyjścia na słuchawki ten telewizorek.
  • Poziom 17  
    Wydaje mi się ze chinch-e na boku mógłbyś podłączyć do głośników komputerowych, kabel chinch - chinch.
    Musiałbyś mieć wzmacniacz np tych głośników komputerowych taki do którego dźwięk idzie za pomocą kabla chinch-chinch
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Dodano po 3 [minuty]:

Wydaje mi się ze jack-i na boku mógłbyś podłączyć do głośników komputerowych, kabel jack - jack.
  • Poziom 11  
    Tam z boku sa cinch-e ale to jest wejście, a nie wyjście więc dźwięku stamtąd nie uzyskam (dvd tam podłączałem jak nie miałem kabla hdmi).
  • Poziom 17  
    No to rzeczywiście pozostaje Spdif. Za taką kwotę jak powyżej to najlepiej kupić 2.1
  • Poziom 11  
    To proszę o jakieś propozycje bo ja nie mogę nić znaleźć co ma wejście spdif.(zazwyczaj tylko analog / jack)
    2.1 też by pasowało byle by coś się znalazło (ewentualnie dopłacę).
  • Poziom 17  
    Kino domowe SAMSUNG HT-E330 - 340 zł system 5.1 z wejściem optycznym. Samsung robi Dobry sprzę .
  • Poziom 11  
    Mi chodzi, że jak włączę telewizor np TVP1,
    to w głośnikach chcę dźwięk np wiadomości (wiem, że to nie będzie super jakość),
    a nie tylko to co puszczę z dvd.

Czyli potrzebuję amplituner/głośniki z wejściem spdif (chyba to samo co coaxial).
    takie połączenie

Polecicie coś.
  • Poziom 17  
    Ale skoro masz wejście dźwięku to musi być odtwarzany dźwięk który wchodzi do kina. Po co Ci amplituner z radiem?
  • Poziom 11  
    Czemu amplituner?

Posiadam już dvd więc nie myślałem o kinie domowym.
    Myślałem, że podłącze telewizor i dvd do amplitunera (taniej używki), a komplet 5 głośników do niego mam.
    Jeśli będzie to rozwiązanie 2.1 a za to tanie to pasuje jak najbardziej.
  • Poziom 17  
    A o mini wieza by Ci nie starczyła ?
  • Poziom 11  
    Wolałbym coś takiego na czym można było by położyć dvd,
    bo wieża już w tym pokoju jest, ale bez cyfrowych wejść.
  • Poziom 17  
    Teraz przeglądałem wzmacniacze no i za taką kwote bedzie bardzo ciężka sprawa
  • Poziom 11  
    A coś takiego będzie współgrać z tv?
    CAT CS 907
    Wolałbym coś innej firmy bo ten model na forach określany jest jako awaryjny.
  • Poziom 17  
    W podobnej cenie znalazłem JVC, linka masz na pw. Sprawdź i daj znać, na tej stronie masz też inne ciekawe propozycje.
  • Poziom 11  
    Jeszcze nie bo w sumie się nie zdecydowałem.
  • Poziom 17  
    Zerknij na yamah-y, dość ciekawe ceny i bardzo dobry sprzęt.
  • Poziom 11  
    Oglądałem i są fajne w miarę wzrostu ceny coraz lepsze :P
    A czy jak kupię taki model Yamaha RX-V420RDS i podłącze do coaxial input w amp. i spdif output w telewizorze kabelem czincza-czincza to będzie wszystko działać (tj dźwięk z telewizora popłynie w do amplitunera)?
  • Poziom 17  
    Sam tak mam i wszystkie dźwięki są wysyłane na amplituner :-)
    A jakoś dźwięku nie ziemska.
    Ja akurat mam RX-V367

Dodano po 24 [sekundy]:

Tylko nie wiem po co Ci chinch
  • Poziom 11  
    A jak mam to połączyć?
    Czy nie tak?
    W telewizorze mam tylko jedno wyjście (spdif output) z gniazdem na wtyk typu cinch/RCA/czincza i we amplitunerze jest wejście (coaxial input) także na cinch.
    Chciałem kupić kabel COAXIAL (RCA-RCA) Digital i to połączyć.
    Coś źle rozumuje?

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić pisownię! [P.]

Poprawiłem.