Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maxdata ECO 4011IW - Na full screenie filmy w VLC zacinają się

03 Feb 2013 01:31 1659 7
 • Level 10  
  Mam laptopa Maxdata ECO 4011IW, odtwarzam filmy .avi w odtwarzaczu VLC, na małym ekranie film chodzi bez zarzutu, ale po przejściu w tryb pełnoekranowy film po paru minutach zacina się. Wgrałam jeszcze raz sterowniki do karty graficznej oraz zaktualizowałam program VLC. Nic to jednak nie dało, problem z zacinaniem dalej występuje. Powiem od razu, że nie interesuje mnie używanie innego programu do odtwarzania filmów. Jeśli ktoś miał ten sam problem co ja i potrafi mi pomóc, to będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 17  
  A sprawdzałes czy są jakieś dodatkowe wtyczki lub plugin-y do tego programu.
 • Level 39  
  W jakiej rozdzielczości są te filmy? bo HD nie ma mowy żeby chodziło prawidłowo na Celeronie 1,7GHz. Zresztą pamięci ram też trochę mało bo 512mb. Sprawdzałeś czy gdy tnie pamięć ram nie jest zapełniona?
  Sprawdź też czy na innym odtwarzaczu jest to samo, aby się dowiedzieć czy to wina sprzętowa czy VLC.

  Specyfikację brałam stąd, masz taką samą?
  http://www.ceneo.pl/649892
 • Level 10  
  Filmy odtwarzam tylko avi, sprawdzę czy na innym odtwarzaczu działa, o ile uda mi się go podnieść, bo zamknęłam wczoraj klapę bez wyłączania systemu i jak chciałam go ponownie rozruszać, to wyświetlił mi na czarnym ekranie napis PXE-E61 media test failure, check cable oraz operating system not found. W BIOS-ie twardego dysku nie wykrywa.
 • Level 39  
  Avi w rodzielczości mniejszej niż hd czyli tak orientacyjnie 700mb na film musi chodzić płynnie :) Jak w biosie twardziela nie wykrywa to możliwe że padł. Możliwe że właśnie dysk był uszkodzony i przez to cięło ci filmy. Nie było jeszcze jakiś innych podejrzanych zachować laptopa?
 • Level 10  
  Były z nim problemy takie, że po zamknięciu klapy i ponownym otwarciu, przy próbie rozruchu system już się nie ładował, tylko komputer był wyłączony tak jak przy pełnym zamknięciu systemu komputera. Myślę, że to raczej wina usterki połączenia matrycy z płytą niż wina systemu.
 • Level 39  
  A jakiś problemów ze stabilnością systemu nie miałeś może?
 • Level 17  
  Restart biosu może pomóc.