Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bateria bosch 18v li ion premium

03 Lut 2013 10:08 3783 8
  • Poziom 9  
    Posiadam baterie bosch 18v li ion premium. Bateria przestała działać w mojej wkrętarce. Wcześniej działała. Po podłączeniu jej do ładowarki, ładowarka wskazuje ładowanie jak również wskazuje, że jest naładowana, po włożeniu do wkrętarki, wkrętarka w ogóle się nie odzywa. Próbowałem ją rozkręcić ale nic tam nie wskazuje że jest coś spalone na układzie, nie ma takich oznak. Proszę o porady co mogło się stać z baterią i w jaki sposób można to naprawić.
  • Poziom 31  
    Rozkręć pojemnik z ogniwami i sprawdź każde ogniwo z osobna. Powinny mieć pomiar bardzo zbliżony.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Następnie kiedy już dokonasz pomiarów(pewnie któroś będzie odbiegać od pozostałych), powinieneś dokonać obciążenia łącznie pakietu i sprawdzenia przy okazji pobieranego prądu, istnieje nawet prawdopodobieństwo, że napięcie zmaleje do 0V. Jeżeli tak, należy szukać pojedynczo uszkodzonego ogniwa i je wymienić najlepiej na takiej samej firmy( najtańsza metoda). Najlepiej jednak byłoby założyć cały nowy pakiet by wszystkie ogniwa miały jednakowe parametry i pojemność. Jeżeli po krótkim czasie ładowarka pokazuje naładowany pakiet, to oznacza że akumulator nie gromadzi energii, prąd nie przepływa przez niego tak jak powinien i napięcie na nim jest prawie równe napięciu naładowania pakietu co ładowarka odbiera to jako naładowaną do pełna "baterię".
  • Poziom 31  
    Właśnie ja tak robiłem. Z dziesięciu, trzy sztuki miałem do wymiany. Na razie wkrętarka chodzi.
  • Poziom 26  
    Jeżeli rozkręciłeś wkrętarkę, to spróbuj ominąć na chwilę wyłącznik i sprawdzić czy silnik pracuje. Bo może wyłącznik jest uszkodzony.
  • Poziom 23  
    Tak jak mój przedmówca zyzy52 pisze. Sprawdź najpierw czy włącznik lub silnik nie jest uszkodzony. To znacznie prostrze i mniej problematyczne niż rozmontowywanie baterii. Miernik w dłoń podłącz baterię i zobacz czy napięcie dochodzi do włącznika (może są zaśniedziałe końcówki) jeśli dochodzi do naciśnij przycisk i zobacz czy napięcie ukaże się tobie na silniku jeśli nie to zepsuty włącznik jeśli tak to zepsuty silnik. Bateria małoprawdopodobne że jest uszkodzona gdyż ładowarka zasygnalizowała by ten fakt.
  • Poziom 31  
    Autor tematu pisze, że ładowarka ładuje. Uszkodzenia baterii nie pokaże, no bo jak ma pokazać.
  • Poziom 23  
    Czyli najprawdopodobniej jest bateria sprawna. Nie rozumiem po co od razu rozkręcać aku jak można zacząć od zwykłych pomiarów elementów wewnątrz wkrętarki.
  • Poziom 31  
    Przecież prościej dostać się do baterii niż do wnętrza wkrętarki.