Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane 1.4 8v - Dziwne dzwięki z układu napędowego

drinkmaster 03 Feb 2013 10:28 1968 3
 • #1
  drinkmaster
  Level 9  
  Witam wszystkich. Może ktoś będzie miał pomysł w zlokalizowaniu usterki w mojej renacie. Problem tkwi w dziwnych dźwiękach podczas delikatnego przyśpieszania, jak by były gdzieś luzy i coś stukało, zgrzytało. Dochodzi jak by ze skrzyni biegów. Dodam, że obie półosie wymieniałem na używki ale bez luzów. Olej też wymieniałem pare miechów temu. W skrzyni kielich mechanizmu różnicowego ma lekkie luzy wzdłużne ale to chyba dopuszczalne. W trakcie jazdy jak wcisnę sprzęgło to stukanie ustaje. Biegi wszystkie wchodzą ale ostatnio zaczęły ciężej plus zgrzyty na niskich biegach. Może to być wina sprzęgła? Z góry dzięki za podpowiedzi.
 • #2
  tulodziecki1
  Level 2  
  Pukać może po przez poduszkę mocowania reduktora.
 • #3
  drinkmaster
  Level 9  
  Poduszki wszystkie wymieniałem jakiś czas temu i bez zmian. Na pewno w tarczy sprzęgłowej sprężyny mają luzy i trochę hałasują. Ale to raczej nie to. Dźwięk cykliczny narastający przy delikatnym przyśpieszeniu i ustaje przy wyższych obrotach. Możliwe że tylko głośna praca silnika je zagłusza. Czy przegub wew powinien ciasno siedzieć w kielichu czy ma małe luzy? Jak poszarpie za półoś to czuć delikatne luzy ale chyba za małe żeby takie pukania robić. I nie ważne czy jade prosto czy na skręconych kołach.
 • #4
  drinkmaster
  Level 9  
  Panowie nikt nie miał problemów z skrzynią biegów JB1? Pytanie mam do luzów na kielichach wew. w mech. różnicowym i zew po drugiej stronie oba lekko się wysuwają i podczas pracy przegubów dochodzą stuki wysuwając i wsuwając kielichami. Czy to normalne czy już się kończy skrzynia?