Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Produkcja z wykorzystaniem PC WIN

sato0 03 Feb 2013 13:09 924 3
 • #1
  sato0
  Level 11  
  Witam
  Planuję rozbudować istniejącą sieć w małej firmie podłączając komputery na każde gniazdo produkcyjne. Spowodować ma to logowanie się do odpowiednich gniazd pracowników mających wykonać powierzone zadania. Problemem okaże się obsługa komputerów oraz wypisywanie kart pracy dlatego powinien być to prosty moduł do wpisywania liczb detali oraz podglad na listę produkcyjna. Zastosować mogę komputery z WIN XP oraz officem ale może jest inny prosty system który mozna skolerować z excelem.
 • #2
  gervee
  Automation specialist
  Szanowny autorze, przeczytaj ponownie swój post. Zastanów się chwilę a następnie napisz z sensem, co chcesz uzyskać, gdzie chcesz to uzyskać i w jaki sposób. Mniej chaosu.
  Co Ty chcesz właściwie zrealiziwać? System podobny do rejestracji czasu pracy - wtedy użyj gotowca lub zastosuj czytniki z kartami lub panele podłączone do komputera/sterownika na których pracownik będzie wprowadzał swój kod.
 • #3
  sato0
  Level 11  
  Jaki system zastoswać na komputerach na produkcji aby połączyć z excelem - bazą danych oprócz win?
 • #4
  gervee
  Automation specialist
  Jak dobrze rozumiem to ma być tak zorganizowane, że pojawia się gość na stanowisku/gnieździe i po zalogowaniu się ma wyświetloną listę co ma zrobić i w jakiej kolejności a on wpisuje ile elementów wykonał lub które czynności wykonał?

  Dlaczego jest problem z wpisywaniem/obsługą komputerów - jaka to ma być obsługa?