Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda pulsuje i monitor ani dychu

guciioo 14 Lut 2005 14:33 873 6
  • #1 14 Lut 2005 14:33
    guciioo
    Poziom 15  

Prosze o pomoc.
    Posiadam monitor Quelle privileg Model H569 jest to monitor na kineskopie Hitachi
    Mój problem polega na tym że monitor w rzaden sposób nie reaguje tylko dioda lekko pulsuje i nic wiecej. Problem zaczą sie gdy uszkodził sie włącznik i przez krutką chwile włącznik działał jak przerywacz o dużej częstotliwosci zwarc i rozwarć styków. Zgóry dziękuje za każdą rade.

0 6
  • #2 14 Lut 2005 15:11
    KL
    Poziom 23  

Usterka po wtórnej stronie zasilacza, prawdopodobnie HOT.
    Dobrze byłoby coś zmierzyć.

0
  • #3 14 Lut 2005 17:16
    guciioo
    Poziom 15  

ale co???

0
  • Pomocny post
    #4 14 Lut 2005 17:56
    delta_110
    Poziom 19  

Witam, jak przedmówca powiedział coś obciąża wtórne - prawdopodobnie HOT i jego sterowanie - przyczyna prawdopodobnie zimne luty w okolicach HOTA B+ lub/i wyschnięte elektrolity (profilaktycznie do wymiany w przetwornicy). jak sprawdzić - wylutować HOT B+ w jego miejsce żarówka 60W ( w obwód Kolektor-Emiter - zmierzyć napięcie) zmierzyć napięcia na wtórnym zasilacza ( za diodami ) - sprawdzić płyte pod kątem zimnych lutów i je usunąć .
    to na początek

pozdrawiam

0
  • #5 14 Lut 2005 18:59
    datexws
    Poziom 14  

Witam. Ja miałem przypadki iż po usterce wyłącznika leciał HOT ale w zasilaczu. Wylutuj HOT-a na odchylaniu i załóż żarówkę w miejsce kolektora i masy jak zaświeci to HOT w odchylaniu jak nie to HOT w zasilaczu. Po objawach to albo zwarty HOT z powodu przepięcia na wyłączniku, albo nie prawidłowa wysokość B+, co wiąże się z wymianą kondków w zasilaczu. Pozdrawiam i powodzenia.

0
  • #6 14 Lut 2005 20:44
    KL
    Poziom 23  

1. Poczytaj Forum, tematów tego typu jest mnóstwo.
    2. Podstawą do naprawy po wstępnych oględzinach są pomiary, z których należy wyciągnąć wnioski - przydaje się znajomość zasady działania.
    3. Przy takim podejściu serwis.
    4. Jeżeli ktoś nie zna się na naprawie monitorów nie powinien udzielać rad, zwłaszcza błędnych (dwa HOTy i albo ten albo tamten).

0
  • #7 15 Lut 2005 00:25
    datexws
    Poziom 14  

Witam. .Ad. pkt.4.Sorry. Zapędzilem się w określeniach nazw tranzystorów, a nie chcąc się rozpisywać tak jakoś wyszło. A nawiązując do tematu, jeśli zasilacz próbkuje tzn. że albo coś go nadmiernie obciąża albo daje nieparametryczne napięcia. Więć chyba logicznie napisałem że aby to sprawdzić trzeba odpiąć tranzystor mocy odchylania poziomego i zainstalować sztuczne obciążenie gałęzi B+ , dopiero wtedy można dokonać w miarę poprawnych odczytów napięć. Co do reszty popieram kolegę KL. Pozdrawiam.

0