Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początek programowania - od czego zacząć

m4xon 03 Lut 2013 13:23 2133 9
  • #1 03 Lut 2013 13:23
    m4xon
    Poziom 15  

Witam,

Chciałbym się Was drodzy forumowiecze zapytać o nurtującą mnie od pewnego czasu kwestię. Mianowicie od pewnego czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki programowania. Mimo, że moje wykształcenie jest z goła odmienne od informatyki to chciałbym poszerzyć swoje horyzonty i tu zaczyna się problem. Wiem, że istnieje wiele języków programowania i nie za bardzo wiem, który byłby najlepszy na dobry początek dla amatora pasjonata. Zastanawiam się nad JAVĄ, chciałbym początkowo pouczyć się podstaw z jakiejś książki, a później ewentualnie zapisać się na jakieś studia podyplomowe tudzież kursy.

Z góry będę wdzięczny za poradę, czy warto się zabierać za to i jeżeli tak to od czego zacząć, żeby to miało "ręcę i nogi" jak to się mówi. Będę wdzięczny również o polecane pozycje książkowe lub inne źródła, która pozwoliły by mi w rozpoczęciu przygody z programowaniem.

Z góry dziękuje!

0 9
  • #3 03 Lut 2013 13:41
    gustavel21
    Poziom 9  

Zacznijmy od tego co chcesz programować. mikroprocesory? strony internetowe? sterowniki plc? roboty?

0
  • #4 03 Lut 2013 14:41
    Defice
    Poziom 25  

A ja proponuję użyć opcji "Szukaj" temat poruszany już tak wiele razy, że niedługo będą za jego poruszanie groziły jakieś "nagrody"... Opisane są już chyba wszystkie gałęzie programowania, łącznie z kompilatorami, IDE, kursami, tutorialami, manualami i chyba nawet ofertami pracy...

0
  • #5 03 Lut 2013 23:03
    Kamyl1612
    Poziom 10  

Ja polecam Ci na początek pascala, mam do niego książkę i powiem że trudny nie jest. Jeżeli chcesz zacząc programowanie od pascala chętnie Ci w tym pomogę.

0
  • #6 04 Lut 2013 12:20
    McMonster
    Poziom 32  

Kamyl1612 napisał:
    Ja polecam Ci na początek pascala, mam do niego książkę i powiem że trudny nie jest. Jeżeli chcesz zacząc programowanie od pascala chętnie Ci w tym pomogę.

Zdecydowanie odradzam Pascala. Wielu od niego zaczynało, ale to relikt zeszłej epoki, obecny jeszcze tylko w szkołach dzięki kadrze, która również jest takim reliktem.

Java złym pomysłem nie jest, jeśli chcemy pisać sobie aplikacje pecetowe i nie planujemy zbyt szerokiego rozwoju np. w stronę mikrokontrolerów. Szczególnie przy tych ostatnich bardzo dobrym pomysłem będzie C.

0
  • #7 04 Lut 2013 19:45
    Kamyl1612
    Poziom 10  

Może i tak ale nie lepiej zacząć od czegoś łatwiejszego? Z javą może mieć na początku problemy chociaż to zależy od jego chęci.

0
  • #8 05 Lut 2013 04:47
    McMonster
    Poziom 32  

Skąd pomysł, że Java jest trudniejsza od Pascala?

0
  • #9 05 Lut 2013 07:08
    1869650
    Usunięty  
  • #10 05 Lut 2013 20:19
    m4xon
    Poziom 15  

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Nawiązując do Waszych odpowiedzi to nie mam sprecyzowanych konkretnego kierunku w jakim to ma podążać, czy strony www czy coś innego, ponieważ wychodzę z założenia że podstawy do wszystkiego są takie same, a ich przyswojenie trochę na pewno potrwa, ale na pewno nie będą to sterowniki czy mikroprocesory.

Kolego KRD dziękuję bardzo za link, na pewno z niego skorzystam. Na co dzień pracuję z angielskim więc nie ma problemu, jakoś poradzę z fachowym słownictwem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo