Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator lutownicy z Elektroniki Praktycznej PE3/99 do kolby Hot Air

smirgol 03 Lut 2013 17:06 3489 0
  • #1 03 Lut 2013 17:06
    smirgol
    Poziom 14  

Witam.

Jestem właśnie w trakcie budowy stacji lutowniczej z elektroniki praktycznej. Regulator już prawie ukończony. W między czasie naszła mnie myśl aby zbudować drugi, taki sam regulator i wykorzystać go do regulacji temperatury w kolbie hot air z chińskich stacji.

Bardzo proszę o sprawdzenie czy prawidłowo zmodyfikowałem schemat.

Regulator lutownicy z Elektroniki Praktycznej PE3/99 do kolby Hot Air

Kondensator C7 oprócz tego że ma być na 250V czy konieczne jest zmiana jego wartości ? Jaki przekaźnik będzie odpowiedni ?

W oryginalnym projekcie wykorzystywany jest transformator 2x12 2x2.0A. Ze względu na to że grzałka kolby będzie zasilania bezpośrednio z 230V chciałbym zastosować transformator z jednym uzwojeniem 12V 33VA 2,75A, który mam.
    Jednak nie jestem pewien czy elektronika nie potrzebuje 2x12 ?

Co do kolby hot air to w TYM sklepie są dostępne trzy modele :

- Kolba do stacji gorącego powietrza 852 S003
    - Kolba hot-air AOYUE 2702 968 852
    - Kolba HOTAIR do stacji ZD-939L ZD-912

Która z nich będzie najlepsza ? Kolba do ZD-939 ma chyba 320W, natomiast pozostałem po 500W. Czy rezystancja grzałki i termopary będzie odpowiednia do elektroniki PE3/99 ?

Jako źródło powietrza mam zamiar wykorzystać pompę membranową ze stacji 968 (model pompy p003, który ma dodatkowo funkcję odsysania oparów lutowniczych).
    Pozostaje jeszcze problem regulatora przepływu powietrza do wyżej wymienionej pompy. Może ktoś spotkał się z gotowym schematem ?

Bardzo proszę o pomoc.
    Przed zakupem kolby i pompki chciałbym wiedzieć czy taki projekt będzie działał i czy po podłączeniu kolby nie będzie fajerwerków :)

Pozdrawiam.

0 0