Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte GC-C7V7DC-RH - Spalony zasilacz

Lukson. 03 Lut 2013 17:09 1983 4
  • #1 03 Lut 2013 17:09
    Lukson.
    Poziom 2  

Witam
    Spalił mi się zasilacz Gigabyte GC-C7V7DC-RH i mam taki problem próbowałem podpiąć zwykły zasilacz z wejściem atx tylko 20 piny na płyte główną co jak wcześniej zauważyłem był używany 14 pinowy do płyty głównej Gigabyte GA-C7V7-RH i dosłownie nic się nie dzieje możecie mi jakoś podpowiedzieć czego to jest wina czy tych pinów w sumie na płycie jest normalne wejście atx 20 pinowe
    Zasilacz jest sprawny bo sprawdzałem:Power Man FSP235-60GI

Z góry dzięki pozdrawiam.

0 4
  • #3 04 Lut 2013 11:49
    Lukson.
    Poziom 2  

Czyli co nic już się nie da zrobić? czy jest jakaś szansa na uruchomienie go

0
  • #4 04 Lut 2013 14:42
    kwarek23
    Poziom 18  

Witam.

Zrobić to się da,pytanie brzmi.Czy koszt naprawy jest opłacalny?

Najlepiej podaj wszystkie dane na temat tego komputera,model płyty głównej,pamięć,HDD itd.

1 Napisz czy chociaż wentylatory działają.
    2 Pomierz napięcia na zasil.czy są prawidłowe (na pewno podstawiony zasil.sprawny?)
    3 Podstaw HDD, pamięć,procesor-- jak masz taką możliwość lub sprawdź u Kogoś.
    4 Podaj te informacje to pomyślimy co dalej,ewentualnie oddaj do diagnozy do fachowca żeby oszacował koszt naprawy.
    Tymczasem trudno cokolwiek szacować,za mało danych.

Powodzenia.

0
  • #5 04 Lut 2013 17:01
    Lukson.
    Poziom 2  

Kurcze właśnie nic się nie dzieje nawet zasilacz się nie uruchamia a wiem ze chodzi bo sprawdzałem na innym kompie tak samo jak hdd i kostkę ram są sprawne, procka nie mam jak sprawdzić.
    Napięcia nie za bardzo mam jak zmierzyć ponieważ nie mam narzędzi do tego
    A sprzęt wygląda tak GIGABYTE: GB-STA/C
    http://www.viaembedded.com/en/products/partnerProducts.jsp?categorys=16&company=227

0