Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq 6720s - Nie uruchamia się po podłączeniu zasilacza.

03 Lut 2013 18:09 1809 3
 • Poziom 9  
  Witam,

  Usterka dotyczy laptopa jak w temacie, czyli HP Compaq 6720s. Problem jest następujący: po podłączeniu zasilacza, przy braku baterii, po wciśnięciu przycisku power, na chwilę się on podświetli ale laptop nie włączy się. Przy podłączonej samej baterii laptop nie uruchamia się gdyż niestety jest ona rozładowana. Ale gdy pozostawię baterię i podłączę zasilacz to miga pomarańczowa dioda lecz oznacza to, że jest brak ładowania baterii, powinna się świecić ciągle i po wciśnięciu przycisku power laptop się uruchomi na chwilkę ale się zaraz wyłącza (nie zdąży się nawet uruchomić system) gdyż bateria jest wyczerpana. Sprawdzałem napięcie na wyjściu zasilacza i jest w porządku. Czy usterka może dotyczyć zasilania płyty głównej zaraz za złączem gniazda zasilacza w laptopie? Spotkał się ktoś już może z takim problemem?
 • Spec od komputerów
  Morvix napisał:
  Czy usterka może dotyczyć zasilania płyty głównej zaraz za złączem gniazda zasilacza w laptopie? Spotkał się ktoś już może z takim problemem?

  Bez wykonania pomiarów nie można potwierdzić lecz raczej tak.
 • Poziom 9  
  Aktualnie nie mam tego laptopa pod ręką, ale mógłbyś mnie nakierować mniej więcej na jakie punkty pomiarowe zwrócić uwagę przy wstępnych pomiarach? Tak z oględzin na "oko" nie wyglądało na to żeby, któryś z elementów był "przypalony" czy dziwnie wyglądał.
 • Spec od komputerów
  Jak będziesz miał laptopa podasz oznaczenie płyty to pomyślimy o pomiarach.