Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestawy bezprzewodowe Shura

03 Lut 2013 18:49 672 3
  • Poziom 22  
    Witam. Ostatnio wpadły mi w ręce 2 zestawy shura - 2 odbiorniki PG288 i 4 nadajniki PG58. Nie zastanawiałem się, czy to orginalne systemy, czy podróby aż do czasu, kiedy mikrofony zaczeły sygnalizować słabą baterię. Przy wyłączaniu czułość rosła przez 2 sekundy chyba do nieskończoności, nawet przy do końca ściągniętym gainie przy wyłączaniu był potężny sprzęg. Do tego mikrofony okolice 14 kHz i wyżej przenoszą... dziwnie, tak chropowato :D Spojrzałem na odbiorniki i one się różnią. Jeden odbiornik ma delikatnie inny kolor niż drugi i w jednym jest włącznik, w drugim nie ma. Ponadto wyświetlacze w jednym świecą trochę mocniej niż w drugim. Po odkręceniu główki mikrofonu jest czarny gwint i naklejka na wkładce. Jednak, gdy bateria jest nowa działają bez żadnego problemu. Oba zestawy były kupowane w Polsound. Czy to mogą być podróby?
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Przy wyłączaniu czułość rosła przez 2 sekundy chyba do nieskończoności, nawet przy do końca ściągniętym gainie przy wyłączaniu był potężny sprzęg. Do tego mikrofony okolice 14 kHz i wyżej przenoszą...

Wyłączaniu czego? Czułość czego? Nic z tego nie zrozumiałem...
  • Poziom 22  
    Już Ci wszystko tłumaczę...

Przy słabej baterii transmisja jest taka sobie, a jeśli chciałbym całkowicie wyłączyć mikrofon (tak żeby zgasła kontrolka na mikrofonie) to przez ok. 2 sekundy sygnał tz. sprzęganie rośnie i nagle się ucina i mikrofon jest wyłączony. Coś w tym stylu, jak bym podczas wyłączania puścił przez ok 2 sekundy sinusa 1 kHz i powoli wyciszał.
  • Poziom 31  
    To jest ewidentna usterka. Nigdy się z tym nie spotkałem, więc nawet nie naprowadzę Cie na trop. Poślij na serwis, przynajmniej się dowiesz czy to oryginały...