Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S I9000 Vs. Sony Xperia Tipo

Celenol 03 Lut 2013 21:37 1929 7
  • #1 03 Lut 2013 21:37
    Celenol
    Poziom 7  

Zgłaszam się do was z wielką prośbą abyście powiedzieli mi co warto lepiej kupić?
    Według danych które są tutaj ocena jednego jest zupełnie inna od drugiego.

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6275/4325/0/0/
    Jednakże mam pewne wątpliwości. Zwracam się ze szczególną prośbą do osób ,które posiadają owe telefony, by wyraziły opinie o nich.
    Do czego mi taki a nie inny telefon? Prosta sprawa:
    -Chciałbym mieć zawsze dostęp do najświeższych informacji z internetu.
    -Długa "żywotność" baterii (Nie chciałbym ładować telefonu codziennie)
    -Przyzwoita jakość dźwiękowa oraz dobry aparat cyfrowy

Proszę was wszystkich o to ze względu na to, że z biegiem lat nie interesowałem się telefonami komórkowymi a tym bardziej smartphoneami. Mając swoją Nokie 3110c byłem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Jednakże po paru latach moja ekstaza dotycząca tegoż telefonu spadała z powodu braku internetu w nim,słabej jakości odtwarzacza muzycznego oraz chociażby braku kalkulatora :)

Każda pomoc w tym temacie będzie dla mnie nieoceniona. Jeśli ktoś ma jeszcze czas i mógłby mi wszystko powoli wytłumaczyć co jak i gdzie to byłoby bardzo bardzo fajnie :)

Serdecznie pozdrawiam

• #2 04 Lut 2013 10:52
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Z Sony nie miałem dużo wspólnego, unikam telefonów Sony jak ognia :), ale Samsunga miałem i bardzo sobie chwaliłem.
    Ale wystarczy popatrzeć na to porównanie, żeby od razu zauważyć :
    1. Bateria w Sony pozwala na dwukrotnie krótszy czas rozmów. :/
    2. Wyświetlacz jest w technologii TFT, czyli staroć. :/
    3. Rozdzielczość wyświetlacza żenująco mała. :/
    4. Ilość kolorów także niewielka. :/
    5. Aparat w Samsungu ma 5Mpx, w Sony tylko 3.2Mpx.
    Itd. Itp.
    Praktycznie wszystko wskazuje na to, że Samsung jest lepszy, pomimo tego, że jest dużo starczym telefonem.

• #3 04 Lut 2013 23:46
    Celenol
    Poziom 7  

Wszyscy naokoło wychwalają właśnie Sony Xperie Tipo jednak to Samsung Galaxy S jest lepszy choć model jest dużo dużo starszy.

• #4 05 Lut 2013 09:55
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Pewnie dlatego, że "każda pliszka swój ogonek chwali" :)
    Swego czasu ten Samsung był dość drogi i ekskluzywny. Natomiast Tipo jest relatywnie tani i łatwo dostępny. Pewnie stąd te zachwyty. Ale ja, osobiście, odradzam.

• #5 05 Lut 2013 15:57
    romcio71
    Poziom 6  

Ja jestem posiadaczem SGS od bodaj dwóch lat i mogę Ci powiedziec, że do tej pory nie miałem z nim negatywnych doświadczeń. Owszem, potrafi czasem przymulić, ale nie są to sytuacje nagminne. Telefon high-endowy, co widać podczas użytkowania - nie daj się zwieść jego wąskim kształtom, mi leciał z rąk nie raz i nie dwa (niestety...) i jedynymi śladami są mały odprysk lakieru na rogu urządzenia no i porysowany plastik na tylnej obudowie - ale on się pewnie rysuje nawet podczas standardowego użytkowania. Natomiast ekran - do tej pory ideał.

Wobec czego - jeśli masz wybór z tych dwóch śmiało bierz SGS'a!

• #6 12 Lut 2013 22:45
    Celenol
    Poziom 7  

Dzięki za wasze opinie w tym temacie :) Chciałbym jeszcze się zapytać użytkowników którzy mają swoje telefony w orange. Czy jeśli mam smartfona i chciałbym mieć dostęp do intenretu to są jakieś pakiety które mi to umożliwiają ? :)

• #7 13 Lut 2013 10:02
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Od razu umówmy się, ze z polskimi operatorami nie mam wielkiego kontaktu, ale przy ostatniej wizycie w Polsce, korzystałem właśnie z oferty Orange :)
    Skorzystałem z oferty internetu Orange Free na kartę.
    Kupiłem starter, za 5 zł. Zmieniłem na nim taryfę na Orange Free (wysyła się jakiegoś SMS-a z kodem, musisz poszukać tego kodu, bo nie pamiętam), następnie doładowałem za 50 zł i tym sposobem dostałem ponad 2GB do wykorzystania na 3 miesiące.
    Z tego co się orientowałem, to chyba najkorzystniejsza oferta, jaką byłem w stanie znaleźć.
    Działa to ładnie, zarówno w telefonie, jak i w modemie 3G na USB (testowałem z ZTE MF112).

• #8 13 Lut 2013 13:12
    Celenol
    Poziom 7  

Hmmm. Czyli Orange Free na karte.... no właśnie chyba musiałbym zmienić w takim wypadku taryfę .. no nic dziękuje za opinie w tym temacie. Temat uważam za zamknięty i serdecznie dziękuje osobom które się wypowiedziały :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo