Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

suszarka siemens WT46W560BY - non stop sygnalizuje pełen pojemnik wody

Nikos74 03 Feb 2013 22:13 10512 10
SterControl
    Nikos74
    Level 2  
    Witam, mam problem z suszarką, mamy ją od nowości jakieś 2-3lata, wcześniej sporadycznie używana ostatnio częściej ale mam problem w trakcie pracy przerywa cykl a na wyświetlaczu mryga wskaźnik pełnego zbiornika skondensowanej wody co sygnalizuje krótkim sygnałem dźwiękowym. W zbiorniku wcale wody nie ma za dużo około szklanki po wylaniu i załączeniu wznawia pracę lecz na chwilę (ok 5-10min) i ponownie to samo. jak dolałem wody do zbiornika i załączyłem to taka sama reakcja włącza się na 5-10min. Czy jest może jakaś inna przyczyna, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
  • SterControl
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Należy wyczyścić pompę, dostępna jest po ściągnięciu blatu, panela i prawej ścianki. Dostęp do pompy utrudnia pasek, musisz go zwolnić i pamiętaj by przy ponownym założeniu paska zapewnić odstęp od sąsiedniego koła pasowego.
    Nikos74
    Level 2  
    Dzięki spróbuję jak tylko uda mi się wygospodarować czas.
    Pozdrawiam z Gdyni.
  • SterControl
    Nikos74
    Level 2  
    Zabrałem się i zastanawiam się która strona to prawa, rozkręciłem obydwie czyli jak na nią patrzę to blat górny, przedni panel na który patrzę prawą ściankę do zdięcia której nie trzeba było ściągać panelu i pod tą obudową patrząc na suszarkę to prawa znajduje się silnik elektryczny z dwoma paskami, jeden z tych pasków jest założony na środku bębna dalej do przedniej ścianki stoi przykręcony (wygląda jak agregat) czarny z mośiężnymi rurkami. A po drugiej stronie czyli mojej lewej jak patrzę na przedni panel tam trzeba było odkręcić panel aby zściągnąć obudowę, widzę rurę od zbiorniczka kondensacyjnego wchodzi w plastikową konstrukcję która ma plastikowy dekiel do którego ściągnięcia będzie przeszkadzać bęben. Proszę potwierdź co mam rozkręcać.
    pozdrawiam Nikos.
    mrhari
    Stojąc przed suszarką, lewa jest ta gdzie jest zbiornik na wodę. ;)
    a pompa jest tam gdzie jest kompresor. Podpięty jest do niej wężyk którym transportowana jest woda w górę. Musisz zwolnić pasek z koła by uzyskać więcej miejsca. Pompa przykręcona jest chyba 2 torxami 15.
    Nikos74
    Level 2  
    Dzięki za szybką odpowiedź, wyczyściłem pompe i skręciłem wszystko. Dziś jest za późno na test więc jutro Żona go zrobi. Tak się zastanawiam jak często należy czyścić tę pompe bo w całym tym zbiorniku jest taki muł od włukniny ile mogłem (jak daleko sięgnołem) tyle wyczyściłem. Wystarczy że się oderwie płat z dna tego dużego zbiornika po lewej stronie i pompa niedomaga, ale z drugiej strony proste mechanizmy są żywotne. Jeszcze raz dziękuje mam nadzieje że będzie działać.
    dzedik
    Level 2  
    Witam

Posiadam tę samą suszarkę i mam problem z bębnem. W momencie obrotu bębna wydostaje się głosny dźwięk tarcia metalu, zastanawiam się czy coś mogło wpaść pomiędzy bęben a obudowę? Ściągnąłem już oba boczki ale mam problem z przednią ścianą nie wiem jak ją odkręcić? może ktoś pomoże
    mrhari
    dzedik wrote:
    dźwięk tarcia metalu

Obawiam się że należy wymienić bęben.
    Przednia ścianka nic Ci nie da. Należy odkręcić tylną.
    dzedik
    Level 2  
    To pięknie koszty rosną , choć bęben wydaje się igła , może tylko jakieś łożyska do wymiany?
  • Helpful post
    mrhari
    dzedik wrote:
    choć bęben wydaje się igła

Skoro jest ok, to szukaj śladów tarcia.
    dzedik
    Level 2  
    I wszystko jasne odkręciłem obudowy od tyłu poluzowałem trochę bęben i wypadł do niego mały wkręt do drewna , teraz wszystko w porządku , przy okazji oczywiście czyszczenie całego środka. Dzięki za pomoc